×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Saules spēks izstādē “Saules meitas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 31. maijam skatāma Ingemāras Treijas personālizstāde “Saules meitas”. Saules spēks piepilda visus mākslinieces darbus un rada pozitīvu emocionālo lādiņu.

Māksiniecei nosaukums izstādei radās, kad viņa meklējot aplūkoja ekspozīcijai paredzētos darbus. “Pārsvarā tie ir meiteņu vai sieviešu portreti, un vienojošais viņās bija enerģija, spēks, gaišums, siltums, visas īpašības, ko piedēvējam saulei, – tā radās šī asociācija ar saules meitām.Tas arī liekas tik dabiski, kad ārā – dabā saule mostas vasarai. Noteikti šīs sievietes izstaro saules spēku,” izstādes ideju atklāj Ingemāra.

Daudzos izstādes darbos ir ne tikai saules sajūta, bet kā jauns tēls parādījies arī mežs. Tā bija kā jauna atklāsme māksliniecei, tāpēc šīs ekspozīcijas aizsākumu veidoja portreti, ko apvienoja “Meža cilvēku” vadmotīvs. “Katrs mākslinieks nepārtraukti attīstās. Domāju, ka arī manā jaunajā gleznu ciklā atrodami pārsteigumi. Es neesmu pilnīgi citāda, bet esmu vēl mazliet brīvāka. Tas rada manī gandarījumu un, es ceru, skatītājos rosinās prieku un enerģiju,” smaidot nosaka māksliniece. Saules spēks piepilda jebkuru no šiem darbiem, katrā no tiem radot emocionālu lādiņu. Lai arī portreti ir ļoti niansēti un psiholoģiski, tas neliedz autorei baudīt krāsu prieku, izjust to dziļi personiski un piedāvāt skatītājam krāsu kā patstāvīgu kvalitāti. “Par personāžiem gleznās – tie ir man visapkārt. Ja ieraugu skaistu krāsu salikumu, īpašas gaismas un ēnas kādā cilvēkā, nevaru to aizmirst. Nav miera, kamēr to neizlieku uz papīra vai audekla. Glezna būtībā piedzimst divreiz. Sākumā kā impulss no dabas (realitātes) un tad jau to realizējot manis izvēlētajā materiālā,” atklāj māksliniece.

Ingemāra neslēpj, ka daudz domā par to, kāda jēga ir tam, ka viņa glezno. “Vai es gleznoju tikai sev vai gleznoju tāpēc, lai šiem darbiem būtu nozīme arī pēc laika… Zinu tikai to, ka savu iekšējo pasauli vislabāk varu izteikt gleznojot, tas ir tas, ko es šobrīd varu un vēlos darīt. Pārsvarā gleznoju eļļas tehnikā, ļoti ilgi to darīju uz kartona, jo piesaistīja kartona gludā virsma, bet pēdējā laikā gleznoju uz audekla, smalka audekla, lai raksts pakļautos. Mana glezniecība balstīta uz laukumu un faktūru kontrastiem, manu darbu centrālā figūra – cilvēks,” nosaka māksliniece un piebilst: “Tuvāk atbildei, kādēļ gleznoju, nezinu, vai esmu nonākusi. Pašreiz izjūtu zināmu misijas apziņu. Daudz ko atmetu ikdienas dzīvē, lai varētu nodoties radošajam darbam. Laikam tā ir jābūt, ka man jāglezno. Varbūt pēc laika man liksies savādāk.”

Izstādē apskatāmas 10 lielformāta gleznas, kurās ir portreti, viena figurāla kompozīcija, kā arī daži mazāka izmēra darbi. Māksliniece aicina apmeklēt izstādi un izjust krāsu radīto valdzinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+