Latvijā
Sabiedrība

Saules ultravioletā starojuma intensitāte saglabājas vidējā līmenī0

Foto – Pexels

Saules ultravioletās radiācijas indekss pēdējās dienās Rucavā pakāpies līdz nepilniem pieciem punktiem, kas atbilst vidējam līmenim, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Rucava ir vienīgā vieta Latvijā, kur valsts veic šādus mērījumus.

Dienas garums un saules staru krišanas leņķis patlaban ir tāds pats kā 20.augustā. Tā kā nenosauļota āda ir jutīgāka pret ultravioleto starojumu, pavasarī jāievēro lielāka piesardzība.

Saules stari visspēcīgākie ir dienas vidū – laika periodā no plkst.12 līdz 15.

Ozona daudzums stratosfērā un zemi sasniedzošais ultravioletais starojums šomēnes ir aptuveni tāds pats kā citu gadu pavasaros.

Ultravioletā radiācija pakāpeniski palielināsies līdz jūnija beigām. Tās ietekmē āda ātrāk noveco, kā arī ievērojami palielinās risks saslimt ar ādas vēzi un acu slimībām.

Vislielāko risku veselībai rada sauļošanās solārijā un dienvidu zemēs, kur ultravioletais starojums ir daudz spēcīgāks nekā Latvijā.

Saules starojums mērenās devās cilvēka organismam ir vajadzīgs. Tas aktivizē vielmaiņas procesus un stimulē imūno sistēmu. Ultravioleto staru ietekmē ādā veidojas D vitamīns, kas uzlabo kaulu struktūru.

LA.lv