×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2016
Drukāt

Latviešu zinātnieks rada saules triciklu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Fricis Kalvelis pie Ķīpsalas halles demonstrē guļamvelosipēda un elektriskā motorollera apvienojumu "BOA".

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiek enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstāde “Vide un enerģija 2016”.

Īpaša uzmanība izstādē veltīta videi draudzīgam transportam – e-mobilitātes ekspozīcijā ir aplūkojami elektromobiļi “Nissan Leaf”, “Nissan e-NV200”, “BMW i3”, “VW e-up!”, dažādu ražotāju elektrovelosipēdi un uzlādes stacijas. Ekspozīciju organizē Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju. Saules tricikls, elektriskais divritenis “BOA”, pneimobilis, biodegvielas ražošanas tehnoloģija, elektroskrejritenis “Sentri” – tie ir tikai daži no latviešu izgudrojumiem vides tehnoloģiju jomā, ko arī visas četras izstādes dienas varēs apskatīt un izmēģināt Ķīpsalā. Pirms izstādes oficiālās atklāšanas pie izstāžu centra Ķīpsalā atklāja jaunu, publiski pieejamu elektromobiļu uzlādes vietu.

Daudzu izstādes apmeklētāju ievērību izpelnījies saules tricikls. “Doma par saules velosipēdu automātiski ienāca prātā, kad pludmalē ieraudzīju elektrisko velosipēdu. Ar akumulatoru darbināmais velosipēds var noripot vidēji 35 km, un tad jau ideja, ka akumulatoru braukšanas laikā varētu papildināt ar elektrību no saules baterijas, mani vairs neatstāja,” tricikla ideju komentē Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta zinātnieks Dr. Jānis Kleperis, kura vadībā tapis saules tricikla prototips.

“Privātpersonas tāpat turpina būvēties un remontēties. Izstādē firmas koncentrētā veidā parāda savu produkciju tieši ieinteresētam apmeklētājam. Izstādē uzņēmumu stendos parasti atrodami paši labākie konsultanti, tur var iegūt visizsmeļošāko informāciju un lietišķus kontaktus nākotnei. Kamēr kungi iegrims tehnisku detaļu aplūkošanā, esam padomājuši arī par saimniecēm, tāpēc izstādē daudzi stendi veltīti mājas iekārtošanai,” atzīmē Andris Pencis, “BT1” projektu grupas direktors.

Vienlaikus Ķīpsalā sākās starptautiskā būvniecības, remonta un interjera izstāde “Māja. Dzīvoklis 2016” un nekustamā īpašuma, darījumu un investīciju izstāde “Realty & Investment 2016”. “Mājas mode mainās, un šobrīd mājas aprīkošanai tiek piedāvāti principiali jauni tehniskie risinājumi, nekā tas bija pirms desmit gadiem, piemēram, sadzīves iekārtu izmantošanā tiek piedāvāti bezkontakta slēdži,” atzīmē Roberts Brede, “BT1” projektu vadītājs. “Jaunās tehnoloģijas ļauj, piemēram, veco apkures katlu automatizēt un pat padarīt vadāmu no attāluma. Visus šos supermodernos risinājumus nepieciešams redzēt darbībā un to vislabāk izdarīt izstādē,” viņš piebilst.

Izstāde “Vide un enerģija 2016” būs atvērta līdz 16. oktobrim, un tajā vairāk nekā 80 nozares uzņēmumu un organizāciju prezentē jaunākās energoefektīvās siltumapgādes un mājokļu siltināšanas tehnoloģijas, videi draudzīgas apkures sistēmas, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtas, LED apgaismes risinājumus, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas un izdevīgākos risinājumus plašam interesentu lokam.

Transportlīdzeklis “BOA” ir guļamvelosipēda un elektriskā motorollera apvienojums. Braucot ar “BOA”, vadītājs atrodas ērtā guļus pozā uz muguras, kas ķermenim nodrošina patīkamu braucienu un uzlabo aerodinamiku. Tas sver ap 40 kg un attīsta ātrumu līdz pat 50 km/h.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kaads sakars shim verkim ar triciklu?
    varbuut man kkas ar redzi nav kaartiibaa bet Es neredzu sheit tresho riteni, vai ari tam taa teikt – abstrakta noziime?

  2. Vispār šādu “super oriģinālu jaunatklājumu” ir pilna pasaule, turklāt tie ir REĀLI ergonomiski, ērti, estētiski un droši, ja salīdzina ar šo “tricekli”. Es laikam uz šāda zirnekļa virsū neraustos, pārāk jau nu augstu tam ir smaguma centrs.

Draugiem Facebook Twitter Google+