×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Saulessargi – pludmalei un dārzam

saulsargs_73542

Lai arī vasara jau pāri pusei, sezona vēl tikai pašā plaukumā, bet saule kļuvusi tik kaprīza, ka periodiski mēdz parādīt zobus. Piedevām ir vēl viens ļoti nopietns iemesls saulessargu iegādāties tieši tagad: tos piedāvā ar lielām atlaidēm, jo veikalos sezonas precēm sākušās pievilcīgas akcijas.

 

Saulessargu saime ir plaša, sākot ar elegantiem austrumu papīra darinājumiem, kas domāti izsmalcinātām dāmām, un beidzot ar pamatīgām nojumēm.

 

saulessargs0Pludmalei

Brīvdabas saulessargi atšķiras no līdzīgas formas lietussargiem ar pārklājuma materiālu. Lietussargi ir blīvāki, smagāki, jo audums nelaiž cauri ūdeni, tie vairāk uzkarst saulē. Saulessargi ir plānāki, vieglāki un neaiztur gaisu, ļaujot uzkarsētām virsmām labāk vēdināties, turklāt plānāks audums parasti ir lētāks. Vienkāršākais brīvdabas modelis ir saliekams pludmales saulessargs, kura kupola diametrs ir 160 – 180 cm un augstums ap 200 cm. Piedāvā vienkrāsainus, daudzkrāsainus un apzīmētus, uzglabā futlāros. Smiltīs saulessargu var nostiprināt, vienkārši iespraužot zemē smailo kāta galu. Ne vienmēr gan izdodas to pietiekami dziļi iestūķēt, turklāt pludmalē ir vējains, tāpēc noderīgs arī speciāls, 38 cm garš konisks turētājs ar skrūvveida galu un rokturi. Ieurbts zemē, tas veido stabilu ligzdu saulessarga kātam. Izvēloties turētājus, to krāsu var pieskaņot saulessarga tonim.

Laba alternatīva ir pludmales pustelts. Nakšņošanai gan neder – tas ir tikai savdabīgs telpisks saulessargs, īpaši piemērots zvilnēšanai.

 

Dārzam

Tie jau ir nopietnāki saulessargi ar diametru 180 – 300 cm, ko stiprina speciālās pamatnēs. Vienkāršākā ir balta vai zaļa plastmasas tvertne, kurai svaram pievieno 15 litru ūdens vai smilšu. Ja netīk darboties, ir puslodes formas pamatnes no betona, arī no marmora – plakanas, apaļas vai četrkantainas. Piedāvājumā ir pat speciāla dizaina pamatnes, kas atgādina vecu čuguna lējumu un labi piestāv līdzīga stila dārza krēsliem. Nopērkamas arī speciālas akmens plātnes, uz kurām novietot saulessarga kāju ar balstiem.

Bieži saulessargus ievieto dārza mēbeļu komplektos galda vidū speciāli izveidotā atverē. Šādā veidā tos var labāk nostiprināt, jo kāts nu stingri turas divās vietās – pie galda un pamatnes. Īpaši smalki šai piedāvājumā ir galdu, krēslu un saulessargu komplekti, kurosizmantots viens un tas pats auduma motīvs.

Īpaši eksotiska šai piedāvājumā šķiet pēc austrumu motīviem veidoto saulessargu līnija ar sīku ribojumu, kas atgādina tradicionālos ķīniešu rokas saulessargus. Supermoderns futūrisks dizains toties ir saulessargam Rimbou ar 295 cm garu un 145 cm platu konisku vairogu. Tas izskatās pēc kosmosa kuģa lauskas, kas piestiprināta pie akmens vai metāla pamatnes.

Lai saulessargi arī vakaros izskatītos elegantāk, tos aprīko ar LED gaismekļiem un saules baterijām. Piemēram, modelim Hongkong diodes var piestiprināt pat pie konstrukcijas ribām. Dārza saulessargiem aizvērtā stāvoklī ieteicams uzlikt speciālus pārklājus. Tos var iegādāties atsevišķi.

 

saulessargs7Zvaniņi

Pēdējos gados arvien vairāk saulessargu ar vismaz 300 cm kupola diametru stiprina pie izlocīta kāta, un tie karājās virs sēdētāju galvām kā milzīgi zvaniņi. To kājas ir atvāžamas, fiksējamas pie terases grīdas vai zemes. Katrā gadījumā, jūtot tuvojamies spēcīgāku vēja brīzi, labāk šādu saulessargu salikt. Konstruktori meklē arī dažādus ceļus, kā stiprināt tos pie mājas sienas vai uz balkona.

Interesants ir, piemēram, tikai 6 kg smagais Parafleks ar alumīnija rāmi un 285 cm atvērumu, ko saliktā veidā pieloka ārsienai.

Saulessargiem paredzēti arī speciāli pretodu tīkli, piemēram, Hillerod. Lai arī tie izmaksā pāris lieku latu, mūsu apstākļos it bieži ir vienkārši neaizvie­tojami.

 

Nojumes

Ar speciāliem saulessargiem aprīkotas arī divvietīgas vai trīsvietīgas (standarts 192 x 113 x 175 cm) dārza šūpoles, kurās tik patīkami pavadīt laiku. Vienkāršākajām šis jumtiņš nav ūdens izturīgs, tāpēc daudzi dod priekšroku, piemēram, šūpolēm Monica, kurām lietus uz galvas nepil. Arī sēdekļi tām ir no mitruma izturīga materiāla: tuvojoties gāzienam, atliek tos vienkārši apgriezt riņķī.

Omulīgs ir zem neliela saulessarga novietotais īpaši ergonomiskais zvilnis Camps, kas apvieno krēslu un šūpuļtīklu. Tas izgatavo no metāla un auduma.

Lielākus un stabilākus saulessargus stiprina uz četrām kājām. Ja tie aizturētu arī lietu, varētu droši saukt par nojumēm. Pamatīga un izskatīga šāda puslodes formas nojume ar izlietām metāla kājām nosedz 4,5 x 4,5 m laukumu. Lai tā vējā skaisti neaizlidotu pa gaisu, konstrukciju notur atsaites. Sānos šim saulessargam par atsevišķu samaksu var pievienot slēdzamas sienas vai vismaz piekārt moskītu tīklu. Lietus laikā apķērīgi saimnieki šādas nojumes bieži pārsedz ar parasto plēvi, kurai sevišķi uz Jāņiem veikalos stipri palielinās pieprasījums.

Ar to saulessargu modernie varianti vēl nebeidzas. Var iegādāties vai pasūtīt daudzus tehnoloģiskus brīnumus, kuri, tiesa, izmaksā ļoti dārgi.

UZZIŅA

• Konisks kājas turētājs ar skrūvveida galu lielveikalu tīklā “K-rauta”maksā Ls 1,99 (parasti Ls 2,99)

• Pludmales pusteltis – ap Ls 7,00.

• Balta plastmasas pamatne maksā Ls 2,99 (parasti Ls 3,99), melna betona pamatne – Ls 14,99 (parasti Ls 19,99), dizaina pamatne, kas atgādina čuguna lējumu, – Ls 20, marmora kāja – Ls 29,99 (tikpat, cik saulessargs!), speciālā akmens plātne – Ls 35,00.

• Pludmales saulessargs “K-rautā” maksā Ls 5,90, austrumu motīvu modeļi – ap Ls 49,0, komplekts ar 4 saliekamiem krēsliem, galdu un saulessargu – Ls 69,00, vienkāršs šūpuļdīvāns akcijas laikā no Ls 38,99, ūdensizturīgā Monica– Ls 199,50, šūpuļzvilnis Dream – Ls 149,00.

• Veikalos “Jysk” koši strīpains pludmales saulessargs akcijas laikā maksā Ls 4,99 (parasti Ls 6,99), saulessarga pārklājs – Ls 0,29 (parasti Ls 2,49), ar vienu audumu apdarināts mēbeļu komplekts – Ls 134,96,

• Sienas saulessargs Parfleks – Ls 244,00, Capri – Ls 158.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+