Saulietim atkal lielisks bullītis, “Dinamo” uzvar Jekaterinburgā 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pirmdien Jekaterinburgā ar uzvaru pār “Avtomobilist” (3:2 pēcspēles metienos) noslēdza četru maču izbraukuma sēriju un tagad var nedēļu atvilkt elpu – nākamā spēle 24. novembrī, kad Rīgā viesosies HK “Soči”.

Notriektā tautumeita 6

Rīdziniekiem vārtus guva Tims Sestito un Tomāšs Kundrāteks, izšķirošo bullīti tikpat skaisti kā pagājušajā nedēļā Omskā realizēja Kaspars Saulietis, bet Joakims Eriksons vārtos atvairīja 20 no 22 metieniem un arī visus trīs izgājienus pēcspēles metienu sērijā.

“Dinamo” treneri pēc zaudējuma Hantimansijskā bija izmainījuši visus aizsargu virknējumus un arī priekšā bija jaunas vēsmas, ko noteica Mika Indraša atgriešanās ierindā. Talantīgais uzbrucējs nepalika ēnā, sagādājot komandai vairākumu un palīdzot to arī realizēt ar rezultatīvu piespēli. Mājinieki, apzinoties, ka Rīga aizvada garu un grūtu izbraukumu, spēli uzsāka ar lielu spiedienu, kas vainagojās ar gūtiem vārtiem devītajā minūtē.

“Dinamo” pēc izlašu pauzes nesekmējās ar vairākuma realizāciju, līdz ar to jaunums bija Laura Dārziņa sūtīšana laukumā kā ceturto uzbrucēju. Pamazām cīņas gaita izlīdzinājās, abas komandas grēkoja ar noraidījumiem. Trešo iespēju spēlēt skaitliskajā pārsvarā viesi izmantoja, 11. vārtus šosezon gūstot Timam Sestito un izlīdzinot rezultātu. Viņš spēlēja trešajā virknējumā, bet vairākumā tika pacelts pie Villes Leino un Indraša, aizstājot Vitāliju Pavlovu. Iemestā ripa palīdzēja rīdziniekiem pārņemt iniciatīvu un otrajā periodā uzbrukt krietni aktīvāk (metieni 13:3). Trešās trešdaļas ievadā “Avtomobilist” vēlreiz izvirzījās vadībā, bet Kundrāteka ripa perioda vidū atkal līdzsvaroja skaitļus uz tablo. Spēles atlikušajā daļā tuvāk panākumam bija mājinieki, taču bullīšos sekmīgāki bija rīdzinieki.

No iespējamiem 12 punktiem šajās viesizrādēs “Dinamo” mājup pārveda četrus. Teorētiski sezonas otrajai pusei jābūt vieglākai, jo no atlikušajām 28 spēlēm 20 jāaizvada mājās. Jācer, ka savas sienas palīdzēs kāpt tabulā augšup.