×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. decembris, 2016
Drukāt

Saulīša filma par strēlniekiem pirmizrādi piedzīvos Lāčplēša dienā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” režisora Askolda Saulīša filma par latviešu strēlniekiem “Astoņas zvaigznes” pirmizrādi piedzīvos nākamā gada 11. novembrī, aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālā Kino centra (NKC) vecākā referente ražošanas jautājumos Zanda Dūdiņa.

Viņa norādīja, ka patlaban turpinās filmas uzņemšanas posms un materiālu apstrāde, kam sekos montāža un nepieciešamā pēcapstrāde.

Filma “Astoņas zvaigznes” ir par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. “Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku pulki – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas,” teikts filmas aprakstā.

Filmā parādīts stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja liels laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Dūdiņa informēja, ka provizoriskā filmas tāme ir 166 000 eiro, tostarp NKC kopējais finansējums filmas ražošanai – 103 000 eiro.

Filmas režisors ir Saulītis, scenārija līdzautors – Dainis Īvāns, operators – Andrejs Verhoustinskis, mākslinieks – Jurģis Krāsons, savukārt producents – Bruno Aščuks. Filma tapusi studijā “Centrums”.

Režisors Saulītis ir dzimis Liepājā, mācījies Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā. Viņš 20 gadu vecumā pārcēlās uz Rīgu un sāka strādāt kinostudijā. Paralēli Saulītis iesaistījās kinoamatieru kustībā un saņēma vairākas balvas starptautiskos festivālos. Kā dokumentālā kino režisors Saulītis debitēja 1993.gadā, turklāt 1999.gadā vienlaikus veidoja savus pirmos un pagaidām vienīgos mēģinājumus citos filmu veidos – animācijas īsfilmu un spēles īsfilmu.

Saulītim ir bakalaura grāds televīzijas režijā. 2001.gadā viņš dibināja savu filmu studiju “Subjektiv Filma”. Gadu gaitā režisors saņēmis vairākas nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvas. Saulīša galvenā tematiskā interese kā režisoram un producentam ir Latvijas valsts vēsture visa 20. gadsimta garumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Filma “Astoņas zvaigznes” ir par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.”
    Biju Ukrainā, Ļviv -ā, iegāju muzejā – tur tādi paši strēlnieku pulki tikai Austroungārijas.
    Tā kā, nepadariet šos, latviešu, par kaut ko pasaulē unikālu, lūdzu!

Draugiem Facebook Twitter Google+