×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Saulkrasti pulcē labākos šlāgermūziķus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Igauņu ģimene

Jau ceturto gadu Saulkrastu estrādē 13. augustā izskanēs Lielais Saulkrastu šlāgerfestivāls, kad būs iespēja vienkopus dzirdēt Dzintaru Čīču un Kasparu Antesu, grupas “Baltie lāči”, “Apvedceļš”, “Dakota”, “Klaidonis”, “Hameleoni”, Ivo Fominu ar grupu un Igauņu ģimeni.

Ideja par šlāgerfestivālu Saulkrastos radās vietējiem kultūras vadītājiem. “Viņi saprata, ka arī Saulkrastiem ir vajadzīgs latviskās mūzikas festivāls, kurā pulcētos labākās Latvijas grupas. Festivāla programmu veidojam tā, lai tā patiktu pēc iespējas lielākam skatītāju skaitam,” atklāj festivāla rīkotājs Jānis Gailītis.

Nevar teikt, ka tas ir tikai šlāgerfestivāls. Te skan tāda mūzika, kas patīk tautai. Šogad to var labi redzēt, jo ir grupas, kas piedalās gan šlāgerfestivālos, gan kantri festivālos, kā, piemēram, “Dakota”, “Klaidonis” un “Apvedceļš”. Jānis ir pārliecināts: “Viņi ir labākie! Tāpat “Baltie lāči” daudzus gadus ir starp populārākajām šlāgergrupām. Protams, šogad nevar rīkot festivālu, kurā neuzstātos Dzintars Čīča. Viņš šogad laurus plūca abās aptaujās. Tāpat es zinu, ka cilvēkiem vajag kaut ko no roka. Ivo Fomins patīk tautai, un arī viņš būs festivālā. Savukārt “Hameleoni” ir vairāk disko, bet viņus joprojām gaida. Šogad pirmo reizi Saulkrastos uzstāsies Igauņu ģimene. Viņiem ir tā latviski tautiskā mūzika. Jau esam pamanījuši, ka viņi patīk klausītājiem, kas mums ir galvenais kritērijs, lai grupa spēlētu Saulkrastos.”

Kad vaicāju Rasmai Igaunei, ar ko tad viņi klausītājus pārsteigs Saulkrastos, viņa smaidot teic: “Mēs spēlējam un dziedam to, ko tauta iemīļojusi. Varbūt pašiem jau šī dziesma ir mazliet apnikusi, bet nekad mūs no skatuves nenolaiž, ja nenodziedam dziesmu “Kādā lietainā dienā”. No mūsu jaunākajām dziesmām festivāla apmeklētāji dzirdēs “Daiļā dārzniece”, “Draugs pie manis nāc” un “Muna sīva”.

Rasma arī neslēpj, ka šī vasara Igauņu ģimenei ir piesātināta. “Mēs nevaram paspēt visur, kur mūs aicina. Grūti ir arī tāpēc, ka mēs visi pieci katrs esam savos darbos. Mums ar vīru ir divi muzeji, kas vasarā aktīvi tiek apmeklēti, tāpat arī divatā kaut kur uzspēlējam, savukārt meitas dzied arī citās grupās, bet nu šajā vasarā es esmu tā, kas visus vāc kopā. Ja esam visi pieci, tad tā jau ir liela veiksme, bet labi lustīgi varam nospēlēt arī četratā,” nosmej Rasma. Atklāju Rasmai, ka Saulkrastu festivālā rīkotājs Jānis izcēla tieši viņu atšķirīgo no citām grupām un to, ka tas tautai patīk. “Mēs atšķiramies ar to, ka visu izpildām dzīvā ar tautas mūzikas instrumentiem. Man jau pašai gribētos spēlēt arī kādu citu mūzikas instrumentu, bet nu vairāk sanāk cītaru,” nosaka Rasma un par savas ģimenes dziesmām teic: “Dziesmās ir mūsu patiesās emocijas, un tas tā spēcīgi sanāk. To visu kopā saliekot, cilvēki sajūt un pavelkas. Patiesībā, ja ir laba ziņģe, tautasdziesma, tās jau vienmēr patīk. Festivālos katru grupu pieņem un skatītājiem patīk atšķirīgais. Jā, mēs esam tie tautiskie!”

Šogad festivālu vadīs aktieris Andris Bērziņš. “Mums katru gadu ir cits pasākuma vadītājs. Par Andri varu teikt – viņš ir viens no spēcīgākajiem pasākumu vadītājiem. Mums vajag labākos, arī pasākuma vadītājus,” neslēpj Jānis.

 

Varbūt noder!!

13. VIII 18.00 Saulkrastu estrāde, Saulkrasti

Biļetes “Biļešu paradīzes” kases, www.bilesuparadize.lv, gan k/n “Zvejniekciems” un Saulkrastu Sporta centrā pie administratoriem

Cena: iepriekšpārdošanā EUR 5, pasākuma dienā – EUR 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+