Latvijā
Kriminālziņas

Saulkrastos aizturētais grupējums izkrāpis miljonus no ķīniešiem 7

Valsts policijas foto

Pirmdien Saulkrastos aizturētais noziedzīgais grupējums izkrāpis vairāk nekā divus miljonus eiro no Ķīnas iedzīvotājiem, preses konferencē informēja Valsts policijas (VP) kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš.

Krāpšana notikusi izmantojot telefonkrāpšanas metodes, kas veikta laika posmā no šī gada marta līdz jūlija beigām.

VP bija saņēmusi tiesiskās palīdzības lūgumu no Ķīnas, kā rezultātā veikta izmeklēšana un operatīvās darbības divu mēnešu garumā, kas rezultējusies pirmdien veiktajā operācijā, skaidroja Lazdiņš. Tāpat viņš minēja, ka palīdzība saņemta no Valsts robežsardzes, jo iesaistīts liels skaits aizdomās turamo, kuriem nav skaidra izcelsmes valsts, kā arī ir aizdomas par to, vai viņi atrodas Latvijā legāli.

Pirmdien vērienīgā operācijā Rīgā un tās apkaimē aizturējusi 110 cilvēkus. Starp aizturētajiem ir arī viens Latvijas pilsonis. Ir izņemts liels apjoms ar lietiskajiem pierādījumiem, kas palīdzēs Ķīnas tiesībsargājošajām institūcijām.

Tiek gaidīts, ka Ķīna prasīs lielu daļu no aizturētajiem izdot, skaidroja VP Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieks Māris Geida un piebilda, ka, ņemot vērā operācijas apjomu, ir novērsts liels noziegums, kas varētu ietekmēt daudzu cilvēku dzīves.

Pirmdien plaša operācija tika veikta ar ceļu būves firmu “Binders” piederošā ēkā. Uzņēmums šīs telpas neizmanto un tās ar nomas līgumu ir nodotas izmantošanai citai juridiskai personai. “Binders” pārstāve Vita Noriņa aģentūrai LETA sacīja, ka šā gada 26.jūnijā “Binders” noslēdza nomas līgumu ar SIA “Sirtaki” par “Binders” neizmantotās ēkas iznomāšanu biroja vajadzībām.

“Mūsu rīcībā ir informācija, ka Valsts policija operāciju veica sakarā ar starptautisku tiesiskās palīdzības lūgumu. Tāpat skaidrs, ka “Sirtaki” ir pārkāpis nomas līguma noteikumus un tāpēc šo nomas līgumu “Binders” lauzīs,” sacīja Noriņa, piebilstot, ka policijas operācija nebija vērsta pret uzņēmumu “Binders”.

Saistītie raksti

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Sirtaki” ir mobilās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, tomēr 2015.gadā uzņēmums saimniecisko darbību nav veicis. 2016.gada pārskats vēl nav iesniegts.

“Sirtaki” 100% kapitāldaļu īpašnieks kopš šā gada 3.aprīļa ir 1993.gadā dzimušais Jānis Dravnieks. Līdz tam 100% “Sirtaki” kapitāldaļu piederēja Liānai Krjukovai, bet līdz šī gada februārim 100% kapitāldaļu īpašniece bija Sabīne Nicecka.

“Sirtaki” reģistrēts 2014.gada janvārī un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.

LA.lv