×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Saulkrastos aizturēts pieredzējis vilcienu apkrāsotājs no Polijas

Foto- LETAFoto- LETA

Policisti sadarbībā ar apsardzes darbiniekiem naktī uz pirmdienu Saulkrastos aizturējuši vilcienu vagonu apķēpātāju – grafiti mākslinieku no Polijas, šovakar ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Vairākus rītus pēc kārtas, uzaustot gaismai, tika konstatēts, ka vilcienu sastāvi, kas pa nakti atstāti uz sliedēm netālu no Saulkrastu dzelzceļa stacijas, ir pamatīgi apķēpāti. Policija par notikušo sāka četrus atsevišķus kriminālprocesus.

Pēc “mākslinieku” atstātajiem parakstiem bija noprotams, ka četru vilcienu sastāvus apķēpājuši vieni un tie paši cilvēki. Konkrētajā gadījumā, visticamāk, uzdarbojies zīmētājs ar segvārdu “Crude”.

Policisti un apsardzes darbinieki nolēmuši pielikt punktu grafiti mākslinieku izdarībām un nakts melnumā dežurējuši Saulkrastu dzelzceļa stacijas apkaimē, lai noķertu vainīgos, vēstīja “Panorāma”.

Naktī uz pirmdienu kārtības sargi pamanījuši trīs vīriešus, kuri krāsojuši uz vilciena vagona. Saprotot, ka ir pieķerti, visi trīs metušies bēgt. Policisti un apsardzes darbinieki aplenkuši tuvāko apkārtni un mežā pamanījuši vienu no aizmukušajiem ķēpātājiem. Viņu tumsā nodevusi gaisma no mobilā tālruņa displeja.

Vīrietis aizturēts, un izrādījies, ka viņš ir Polijas pilsonis. Savukārt netālu no notikuma vietas atrasts slēpnis ar neskaitāmiem krāsas baloniņiem, ziņoja “Panorāma”.

Likumsargi un apsardzes firmas darbinieki pieļauj, ka aizturētais Polijas pilsonis speciāli ieradies Latvijā, lai apķēpātu vilcienu vagonus. Patlaban viņš ar izmeklētājiem nesadarbojas un savu līdzzinātāju vārdus neatklāj. Pēc policijas lūguma tiesa aizturētajam Polijas pilsonim šodien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

“Pasažieru vilciena” pārstāvis Sandis Austrums “Panorāmai” atzina, ka apķēpāto vilcienu vagonu pārkrāsošana ir ļoti dārga un tā jāveic par nodokļu maksātāju naudu. Pērn visa gada laikā esot apķēpāti 43 vilcienu vagoni, bet šogad jau 86. Šajā gadā huligānu atstāto “mākslas darbu” aizkrāsošana izmaksājusi jau gandrīz 12 000 latu.

Ja aizturētais Polijas pilsonis tiks atzīts par vainīgu Latvijas vilcienu apķēpāšanā, viņam draud pat četru gadu cietumsods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+