×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
1. jūlijs, 2017
Drukāt

Saulkrastos moderna atkritumu šķirošana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sašķirotos atkritumus var uzglabāt tiem paredzētos ar krāsainām uzlīmēm marķētos konteineros savā īpašumā.

Ziemeļvidzemes pašvaldību izveidotais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” no šā gada 1. jūnija piedāvā Saulkrastu pilsētas un Zvejniekciema privātmāju iedzīvotājiem jaunu individuālo dalīto atkritumu savākšanas pakalpojumu. Saulkrastu novads ir izvēlēts kā pirmā teritorija, kur “ZAAO” uzsāk šāda pakalpojuma piedāvāšanu un izpildi, skaidro SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Pieprasījums pēc dalītas atkritumu vākšanas pakalpojuma privātmājās Saulkrastos un Zvejniekciemā esot liels, šobrīd dalīti vākto atkritumu izvešana tiek veikta jau ap 100 klientiem.

Individuālais dalīto atkritumu savākšanas pakalpojums nodrošina vēl vieglāku atkritumu šķirošanu ikdienā – nošķirotos materiālus var uzglabāt tiem paredzētos, ar krāsainām uzlīmēm marķētos konteineros savā īpašumā, un atkritumu savācēji tos iztukšos pēc noteikta grafika. “Pareizi šķirojot un nododot pārstrādei otrreiz izmantojamos materiālus, var ierobežot maksājumu pieaugumu par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, jo pārstrādei derīgos materiālus “ZAAO” savāc bez maksas,” teic A. Sirmais. Pēc SIA “ZAAO” aprēķiniem, regulāri šķirojot atkritumus, iespējams samazināt mājsaimniecības maksu par sadzīves atkritumu izvešanu pat līdz 30% no kopējā rēķina. “Jau šobrīd ir novērojama tendence – klienti, kas izmanto jauno pakalpojumu, maina savu sadzīves atkritumu konteinera izvešanas grafiku uz retāku,” piebilst A. Sirmais. Saulkrastu un Zvejniekciema privātmāju iedzīvotāji var iegādāties konteineru gan iepakojumam (plastmasas, papīra, kartona), gan stikla pudelēm un burkām, novietot to savā īpašumā, un SIA “ZAAO” darbinieki konteineru iztukšo bez maksas. Viena konteinera cena ir 32,50 eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.9
Alūksne +16.2
Daugavpils +16.2
Saldus +17.5
Liepāja +18.0
Jelgava +17.6
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +18.1
Rēzekne +16.4
Draugiem Facebook Twitter Google+