Latvijā
Kriminālziņas

Rūdolfa meklēšana turpinās. Ierodas brigāde ar kvadracikliem 16

Foto – Linda Dombrovska

Papildināta ar informāciju par zēna pazušanas apstākļiem.

Pašlaik vakar Saulkrastos pazudušā trīs gadus vecā Rūdolfa meklēšanā iesaistījušies ap 500 cilvēku. Meklēšanai piesaistīti arī Nacionālās aizsardzība akadēmijas pārstāvji, piesaistīti policijas papildspēki. Tāpat darbu kopā ar dienestiem notikuma vietā turpina arī brīvprātīgie.

Brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt, aicināti ierasties koordinācijas punktā VEF-Biķernieki 10 iela 125. nams vai sazināties ar meklēšanas koordinatoru pa tālruni 27892094.

Žurnāliste Linda Dombrovska, kura atrodas notikuma vietā, pastāstīja, ka cilkvēki ir tērpušies gumijas zābakos, spilgtās vestēs un dodas uz koordinācijas punktu. Ir ieradusies vesela brigāde vīru ar kvadricikliem. Vietā, kur ikdienā auto un cilvēku kustība ir maza, ir izveidojies sastrēgums.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins portālam “la.lv” pastāstīja, ka policija informāciju par pazudušo bērnu saņēma ap plkst.21 vakarā, bet zināms, ka pats notikums bijis laika posmā no 18.30 līdz 19- sākumā puiku vecāki meklēja saviem spēkiem.

“Šābrīža informācija ir tāda, ka vakar ap plkst.18 māte kopā ar bērnu izgājusi pastaigāties. Kamēr māte runājusies ar kaimiņu, bērns turpat uz tuvējās ieliņas spēlējies ar kaimiņu suni. Vienā brīdī no mātes un kaimiņa redzesloka bērns ar suni pazuduši. Māte gājusi skatīties, kur bērns pazudis, bet nav viņu atradusi,” viņš informē par policijas rīcībā esošu informāciju.

Pazudušā zēna foto:

Galerijas nosaukums

NOTIKUMA HRONOLOĢIJA:

Piektdiena

Policija aicina brīvprātīgos

Saulkrastos pazudušais zēns tomēr vēl nav atrasts, ziņo policija. Tikusi izplatīta neprecīza informācija. Zēna meklēšana turpinās.

Policija skaidro, ka ap plkst.7 tika saņemta informācija pa rāciju no meklēšanā iesaistītajām personām, ka zēns ir pamanīts mežā. Diemžēl, pārbaudot informāciju sīkāk, izrādījās, ka šis nav meklējamais zēns. Bērns atradies meža tuvumā kopā ar saviem vecākiem, kuri bija nelielā attālumā.

Tas nozīmē, ka meklēšana turpinās un tiek piesaistīts arī NBS helikopters, apstiprina Valsts policija.

Rīta pusē meklēšanā iesaistīto cilvēku skaits ir samazinājies, tāpēc Valsts policija aicina palīgā vēl brīvprātīgos. Lai meklēšana noritētu ātrāk, šobrīd būtu nepieciešami 100-150 cilvēki.

Visi, kuriem ir iespēja un kuri vēlas palīdzēt zēna meklēšanā, var pievienoties meklēšanai, iepriekš sazinoties ar meklēšanas koordinatoru pa tālruni 27892094.

Maldīga informācija: Rūdolfs ir atrasts. Mežā ticis pamanīts cits bērns, kas noturēts par Rūdolfu

Iepriekš policija izplatīja paziņojumu, ka šorīt ap pulksten 7 saņemta informācija, ka nepilnus trīs gadus vecais zēns, kurš vakar vakarā pazuda Saulkrastos no kooperatīva “VEF-Biķernieki”, ir atrasts mežā aptuveni kilometra attālumā no pazušanas vietas. Zēns šobrīd tiek nogādāts pie mātes un tiks nodots mediķu apskatei, iepriekš piektdienas rītā ziņoja policija.

Meklēšanā bija iesaistīts vairāk nekā 400 cilvēku: Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku, Zemessardzes, Pašvaldības policijas, apsardzes firmas, organizācijas “bezvests.lv” pārstāvji un brīvprātīgie no dažādām Latvijas vietām.

Savukārt neilgi pirms šā paziņojuma, policija informēja, ka vērienīgie meklēšanas darbi atsākas no jauna.

Austot rīta gaismai, dienesti un brīvprātīgie turpina trīs gadus vecā bērna meklēšanā, kas vakar pazuda Saulkrastos.

“Zēna meklēšana Saulkrastos turpinās – meklēšanā iesaistīts ap 400 personām,” agrā piektdienas rītā informēja policija.

Nakts laikā ir pāmeklēta tuvējā apkaime aptuveni piecu kilometru radiusā, taču diemžēl pagaidām bez rezultātiem. Meklēšanas darbi turpināsies gan jau pārmeklētajās teritorijās, gan vēl citās apkaimēs. Helikopters atkal dodas palīgā meklētājiem.

Ap pieciem no rīta policija ziņoja, ka no jauna tiek plānots celt gaisā NBS helikopteru un tuvākajā laikā no jauna notiks meklētāju koordinēšana un teritoriju pārbaude.

“Paldies visiem brīvprātīgajiem, kas nakts melnumā palīdzēja meklēšanā un tiem, kas ieradās nomainīt nogurušos meklētājus. Darbs un zēna meklēšana turpinās,” vēsta Valsts policija.

Ap plkst.3 naktī policija un brīvprātīgie turpināja kājām pārmeklēt tuvējo un tālāko apkārtni, tajā skaitā atkārtoti vietas, kurās jau būts. Tika lietoti tiek arī skaņas signāli.
Visi brīvprātīgie, kas ir gatavi palīdzēt, var ierasties ap rīta pusi, kad ausīs gaisma, norāda policija.

Meklēšanā naktī piedalījās ap 300 cilvēku: Valsts policijas, Pašvaldības policijas, Nacionālo bruņoto spēku, Zemessardzes, organizācijas “Bezvests.lv” pārstāvji un citi brīvprātīgie. Joprojām gaisā atrodas arī NBS helikopters. Meklēšana norit koordinēti.

Ceturtdiena

Bezvests.lv: Saulkrastos šodien pazudis nepilnus trīs gadus vecs puisēns

Saulkrastos šodien [ceturtdien] pazudis nepilnus trīs gadus vecs puisēns, liecina ieraksts Bezvests.lv mājas lapā, aicinot brīvprātīgos palīdzēt zēna meklējumos. Puisēns tiek meklēts jau vairākas stundas. Līdz šim zēnu diemžēl nav izdevies atrast. Aktīva meklēšana kopā ar brīvprātīgajiem turpinās visā tuvējā apkaimē, informē Valsts policija.

Saistītie raksti

Valsts policija informē, ka Saulkrastos dārzkopības kooperatīvā “VEF-Biķernieki” no kādas dārza mājas teritorijas aizgājis nepilnus trīs gadus vecs zēns vārdā Rūdolfs, kura atrašanās vieta šobrīd nav zināma.

Rūdolfam ir gaiši mati, 2,8 gadi, saprot latviski, taču nerunā. Bija ģērbies: rūtainā kreklā, baltos šortos – sānos zila un sarkana svītra, zaļās zeķītēs, pelēkās sandalēs.

Policija lūdz nekavējoties ziņot, ja kāds attiecīgās teritorijas apkaimē sastop vai ir redzējis bērnu, kuram līdzi nav bijuši pieaugušie.

Šobrīd meklēšanā gan kooperatīvu teritorijā, gan tuvējā mežā ir iesaistīti vairāku dienestu darbinieki,tajā skaitā kinologi, kā arī organizācijas bezvests.lv pārstāvji. Meklēšanai piesaistīts arī NBS helikopters. Kopumā meklēšanā iesaistīti ap 300 cilvēku.

Saziņa sociālajos tīklos liecina, ka bērna meklēšanā devušies desmitiem brīvprātīgo no dažādām Latvijas vietām – Jelgavas, Ādažiem, Jūrmalas, Rīgas u.c.

Bezvests.lv brīvprātīgie aicina arī citus doties uz Saulkrastiem palīdzēt mekēt bērnu, līdzi ņemot lukturīšus.Koordinatore Jūlija, telefons – 29851278.

Vietas koordinātas:
57.251692,24.456157
VEF Biķernieki Desmitā iela 122

Arī Valsts policija informē, ka visi, kas vēlas palīdzēt, var doties uz notikuma vietu, sazinoties ar policijas pārstāvi pa telefonu 27892094.

LA.lv