×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Saulkrastos svinēs džeza izglītības desmitgadi
 (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

Markuss Gotšlihs

No 21. līdz 26. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā “Minhauzena unda”, džeza un vieglās mūzikas mīļotājus pulcēs jau XVII Saulkrastu džeza festivāls “Saulkrasti Jazz 2014”.

Lai arī kļuvis par vienu no pārbaudītām Latvijas džeza mūzikas tradīcijām, Saulkrastu džeza festivāls būtībā ir ārkārtīgi jauneklīgs, uzsver festivāla direktors Normunds Kalniņš. “Tā kā festivāla komandā esam kopā ar Tāli Gžibovski, tātad – pedagogi ar stāžu, mūs vairāk interesē jaunās vēsmas pasaulē un jaunie mūziķi. Protams, aicinām ciemos arī pieredzējušus meistarus, tomēr galvenais mērķis ir tepat, Latvijā, mūsu jaunā mūziķu paaudze, viņu izglītība. Galvenais, ko cenšamies veicināt, ir augsts līmenis un kvalitāte vietējā vidē,” uzsver N. Kalniņš.

Tieši tādēļ festivāla centrālais notikums ir ceturtdienas koncerts. kas veltīts džeza pasniedzēju uznācienam. Tradicionāli tie būs festivāla meistarklašu pasniedzēji, šogad – vācu perkusionista Matiasa Filipsena ansamblis “Blue Circle” kopā ar Kongo dzimušo vokālisti Majembi Malajiku. Pārējais koncerts būs veltīts džeza meistariem un vecmeistariem, pateicoties kuriem Latvijā jau desmit gadus džeza mūziku ir iespējams apgūt, mācoties profesionālās programmās. “Šobrīd valsts programmās džeza mākslu skolo ap pussimts pedagogu, taču ir arī privātskolas, privāti pasniedzēji. Nozīme nav skaitam, bet kvalitātei – labāk viens lielisks mūziķis nekā simtiem nevienam nezināmu darboņu. Šis tad arī ir festivāla mērķis,” stāsta N. Kalniņš. Latvijas džeza izglītības jubilejas koncertā uzstāsies ģitārista Andreja Jevsjukova kvartets un arī džeza pasniedzēji kopā ar “Mirage Jazz Orchestra”.

Protams, bez ikgadējiem festivāla ārvalstu viesiem neiztikt. “Kā spilgtākais no šāgada mūziķu pulka jāpiemin ASV dzīvojošais austriešu izcelsmes pianists Markuss Gotšlihs. Mūziķis tiek uzskatīts par Kīta Džereta un Čika Koreas tradīciju turpinātāju,” tā festivāla rīkotājs. Skatītāji varēs baudīt arī itāļu kontrabasa virtuoza Nikolo Farači trio un atraktīvā “Mister Goldhand” ansambli no Francijas. Savukārt trešdienas koncertā uzstāsies vieni no visvairāk gaidītajiem festivāla viesiem – izraēļu saksofonista Daniela Zamira kvartets.

Piektdien ar pazīstamu latviešu melodiju interpretācijām programmā “Latvian Sentiments” uzstāsies zviedru pianista un aranžētāja Hansa Anteheda ansamblis un Jolanta Gulbe, būs dzirdami arī pašmāju instrumentālais trio “3Stick” un “Coolmans Report”, vakara noslēgumam īpašu priekšnesumu sagatavojusi deju studija “Teixma Jazz Dance”. N. Kalniņš teic, ka džeza deja festivālā būs baudāma pirmoreiz.

Festivāla muzikālā programma noslēgsies ar diviem koncertiem sestdienā – meistarklašu audzēkņu (bezmaksas) koncertu pusdienlaikā un noslēguma koncertu vakarā. Noslēguma koncertā publiku priecēs Romāna Vertjagina kvartets, kura sastāvā spēlē talantīgi jaunie mūziķi no Krievijas un Ukrainas.

“Mums ir svarīgi aicināt ne tikai tādus viesus, kurus pazīst vismaz daļa publikas, bet piedāvāt ko svaigu – eksperimenta prieks ir neatņemama festivāla sastāvdaļa,” norāda N. Kalniņš. Nedzirdētas vēsmas ienesīs Čīles un ASV mūziķu eksperimentālais “Novas Trio”. Tas ir džeza trio, kurā nav basa, tajā spēlē bungas, ģitāru un vibrofonu. Šo eksperimentu labi uzņēmuši gan klausītāji koncertos visā pasaulē, gan arī mūzikas kritiķi, kas ierakstīto albumu atzinuši par vienu no labākajiem 2013. gadā.

Sestdienas vakara koncertu un šāgada festivālu noslēgt būs gods leģendārajai džeza apvienībai “Incognito” no Lielbritānijas, kura šogad devusies 35 gadu jubilejas turnejā ar nupat izdoto albumu. Radot, ierakstot un īpaši jau izpildot savu mūziku, grupa kā augstāko mērķi sev vienmēr stādījusi klausītāju iedvesmošanu, un viņiem tas lieliski izdodas.

Festivāla ietvaros notiks arī bezmaksas koncerti Saules laukumā.

Varbūt noder


21. VII

Saules laukums 15.00 bezmaksas koncerts

Minhauzena unda 19.00: “Markus Gottschlich Trio” (ASV, Latvija), “Velvet Mallet” (Latvija), Ventspils bigbends (Latvija), Jam Session.

22. VII

Saules laukums 15.00 bezmaksas koncerts

Minhauzena unda 19.00: “Ainavisti” (Latvija), “Niccolò Faraci Trio” (Itālija), “Mister Goldhand” (Francija), Jam Session.

23. VII

Saules laukums 15.00 bezmaksas koncerts

Minhauzena unda 19.00 diksilends “Sapņu komanda” (Latvija), “FeBaPa” (Austrija, Ungārija, Latvija), “Daniel Zamir Quartet” (Izraēla), Jam Session.

24. VII

Saules laukums 15.00 bezmaksas koncerts

Minhauzena unda 19.00: Andreja Jevsjukova kvartets (Latvija), “Džeza izglītībai Latvijā 10” – jubilejas koncerts ar “Mirage Jazz Orchestra” un Latvijas džeza pedagogiem, “Blue Circle” pied. Majembe Malajika (Vācija, Kongo).

25. VII

Saules laukums 15.00 bezmaksas koncerts

Minhauzena unda 19.00 “3Stick” (Latvija), Hanss Anteheds “Latvian Sentiments” feat. Jolanta Gulbe (Zviedrija, Latvija), “Coolmans Report” (Latvija), “Teixma Jazz Dance” (Latvija).

26. VII

Saules laukums 12.00 studentu koncerts, ieeja bez maksas.

Minhauzena Unda 19.00 “Roman Vertiagin Quartet” (Krievija, Ukraina), “Novas Trio” (ASV, Čīle), “Incognito” (Lielbritānija).

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 5 – 20.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Normunds Kalniņš un Raimonds Kalniņš ir divi dažādi cilvēki un ir ļoti nepiedodam LA.lvi redzēt, ka šie abi vīri tiek viens ar otru sajaukti!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+