×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Saulkrastos trīs dienas skanēs ērģeļmūzika

Foto: LELBFoto: LELB

No 21. līdz 23. augustam Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas 2015, pastāstīja kultūras un sporta centra direktores vietniece Vija Skudra.

Jau vairāk kā desmit gadus augusta vidū Saulkrasti iegrimst ērģeļmūzikas skaņās. Arī šogad trīs brīnišķīgas dienas ikvienam būs iespēja ieklausīties ērģeļmūzikā un vokāla vilinošajā skanējumā. Inga Šļubovska, Jolanta Strikaite, Artis Sīmanis, Ilona Birģele un Kristīne Adamaite, un Ilze Barlo – šie vārdi uzrunās mūzikas pazinējus un, iespējams, arī tos, kuri vēl nav tik tuvi ērģeļmūzikai.

21. augustā plkst. 20 Saulkrastu Pēterupes ev.lut. baznīcā koncertā “Dziesmas par laimi” balsij un ērģelēm muzicēs ērģelniece Ilona Birģele un soprāns Inga Šļubovska. Programmā tiks iekļauti lielākoties latviešu komponistu ērģeļu skaņdarbi solo un vokālās dziesmas ar ērģelēm, tajā skaitā Indras Rišes dziesmu cikls “Dziesmas par laimi” ērģelēm un soprānam ar Raiņa tekstu.

22. augustā plkst. 22 īpaši izgaismotā baznīcā skanēs koncertprogramma “Lāsojiet, debesis”, ko izpildīs jaunā dziedātāja Jolanta Strikaite (soprāns), saksofonists, kura vārds neprasa komentārus, – Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite. Šo nakts koncertu apmeklētājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt arī ārpus baznīcas, jo baznīcas dārzā tiks izvietots lielformāta ekrāns un notiks koncerta tiešraide.

23. augusta rīta dievkalpojumā, plkst. 10, muzicēs ērģelniece Ilze Barlo, kura izpildīs vairākus J.S.Baha, F.Lista, F.Mendelszona un Z.Karg – Elerta skaņdarbus ērģelēm.

Saulkrastu ērģeļmūzikas dienu apmeklētājiem ieejai baznīcā 21. augusta un 22. augusta koncertos būs pieejami īpaši bezmaksas ielūgumi, kurus jau iepriekš varēs saņemt kultūras namā “Zvejniekciems” un Saulkrastu sporta centrā pie administratoriem, kā arī kursēs bezmaksas autobuss Saulkrastu teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+