Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Alvīne
Sestdiena, 16. decembris, 2017
10. oktobris, 2017
Drukāt

Saulkrastos uzsprāgušajā mājā atrasti 100 kg pirotehnikas un sprādzienbīstamas vielas (1)

Saulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā noticis sprādziens dzīvojamā mājā un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki. Foto - LETASaulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā noticis sprādziens dzīvojamā mājā un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki. Foto - LETA

Valsts policija Saulkrastu novadā pagājušā ceturtdienā uzsprāgušajā dzīvojamā mājā un pie tās esošajos transportlīdzekļos atradusi aptuveni 100 kilogramus nesprāgušas pirotehnikas un sprādzienbīstamu vielu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Pirotehnika aizvesta uz Ādažu poligonu iznīcināšanai.

Pirotehnikas un sprādzienbīstamo vielu paraugus paņēmuši arī eksperti.

Jau ziņots, ka 6.oktobrī Saulkrastos kādā dzīvojamā mājā noticis sprādziens, kura rezultātā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš un, visticamāk, četri viņa ģimenes locekļi, tostarp viens nepilngadīgais. Kopumā ģimenē bijuši trīs licencēti pirotehniķi.

Par sprādzienu sākts kriminālprocess un galvenā versija ir tāda, ka ēkā noticis sprādziens un sprāgusi pirotehnika vai vielas, kas izmantotas pirotehnikas ražošanai. Policija norāda, ka pirotehnikas glabāšana lielos apjomos dzīvojamā mājā ir bezatbildība.

Ģimenei piederējuši divi uzņēmumi, kas snieguši pirotehnikas pakalpojumus.

Pirmajam uzņēmumam “Svētku aģentūra” licence pastāvēja līdz šī gada pavasarim, taču policija uzgājusi prettiesisku noliktavu Olaines pusē, kurā lielā apjomā glabāti pirotehnikas izstrādājumi. Uzņēmumam piemērots naudas sods un anulēta licence, tāpēc tas vairs nav bijis aktīvs.

Otram uzņēmumam “Pyro Power” bijis mazumtirdzniecības veikals un noliktava Tukuma pusē. Policija septembrī tur veikusi pārbaudes, taču pārkāpumi neesot konstatēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas gan ir visnotaļ dīvaini, ka pēc tāāāda blieziena vēl var atrast kādas sprāgstvielas neizsprāgušas…

Draugiem Facebook Twitter Google+