×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Saullēkts jūras ērgļa ligzdā Durbē

Foto no "Dabasdati.lv", kas uzņemts 5.septembra rītāFoto no "Dabasdati.lv", kas uzņemts 5.septembra rītā

Pirmdienas agrā rītā “Dabasdati.lv” fiksējuši jūras ērgli ligzdā Durbē saullēkta laikā. Šogad šajā vietā putni nav ligzdojuši, tomēr tiešsaistes kamera tur tiks saglabāta, portālam “la.lv” pastāsta “Dabasdati.lv” koordinatore Nora Rustanoviča.

2015.gada ligzdošanas sezonā šajā ligzdā izšķīlās ērglēns Durberts, tiesa, vēlāk atklājās, ka putnu tomēr jāsauc par Durbertīni. Mātīte Durbe bija gados veca, tāpēc, visticamāk, esot gājusi bojā. Tēviņam tika dots vārds Roberts.

“Šogad ligzdā ir bijušas gan vāveres, gan zīlītes, ko fiskējuši tiešsaistes vērotāji. Kameru atstāsim arī ziemas periodā. Ligzda ir šķība, bet ir cerības, ka rudenī to kāds izvēlēsies, un sāks būvēt ligzdu,” pauž Rustanoviča.

Kas par ērgli ligzdā bija nolaidies pirmdienas rītā, esot grūti pateikt, ja putns nav apgredzenots.

Šī ligzda ir interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6
Alūksne +4.2
Daugavpils +9.3
Saldus +7
Liepāja +7.0
Jelgava +6
Ventspils +5.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+