×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Šauļos ierodas seši ASV iznīcinātāji “F-15” (5)

Foto - ASV Gaisa spēkiFoto - ASV Gaisa spēki

KADENA AIR BASE, Japan -- A formation of F-15C Eagles flies over Okinawa following a joint bi-lateral training mission here recently. The multi-national mission tests the air defense and counter air capabilities of both countries. The aircraft are assigned to the 67th Fighter Squadron. (U.S. Air Force photo by Tech. Sgt. Richard Freeland)

Šodien netālu no Šauļiem esošajā gaisa spēku bāzē ieradās seši ASV iznīcinātāji “F-15” un divas degvielas uzpildes lidmašīnas “KC-135”. Gaisa spēku pastiprināšana Baltijas valstu gaisa telpā uzskatāma par līdz šim nopietnāko NATO vadības atbildi Austrumeiropas valstu bažām par savu drošību saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu.

ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels vakar apstiprināja, ka Savienotās Valstis pievērsīs lielāku uzmanību Baltijas valstu un Polijas aizsardzībai. Ar šādu lēmumu Heigels iepazīstināja pēc tam, kad Polija un Lietuva, atsaucoties uz NATO līguma 4. pantu, bija sasaukušas alianses ārkārtas sēdi. Alianses līguma 4. pants paredz to, ka sabiedrotie sanāk uz kopīgām konsultācijām, tiklīdz kāda dalībvalsts uzskata, ka ir apdraudēta tās teritoriālā vienotība, neatkarība un drošība.

Igaunijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji sarunā ar raidsabiedrību “ERR” norādīja, ka tuvākajās dienās seši “F-15” iznīcinātāji piedalīsies gaisa spēku mācībās virs Igaunijas. Mācībās tiks iesaistītas arī lidmašīnas no Polijas. Tur atrodas ASV iznīcinātaji “F-16”, kā arī militārās transportlidmāšīnas “C-130”.

Pēdējos desmit gados, kopš Baltijas valstis ir iestājušās NATO, alianses dalībvalstis rotācijas kārtībā uzņemas patruļmisijas virs Baltijas valstu gaisa telpām. Kopš gada sākuma Baltijas valstu gaisa telpā patrulē četri iznīcinātāji no ASV, kas šos pienākumus pārņēma no Beļģijas. Pēdējā laikā kaujas lidmašīnām vairākkārt nācies pacelties gaisā, lai atvairītu Krievijas kara lidmašīnu pietuvināšanos Baltijas valstu gaisa telpas robežām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bet Baltijas valstīm un Polijai ir vajadzīgas arī raķetes.

  2. Ļoti savlaicīgs un vajadzīgs žests no ASV un NATO puses! Putinam tiek atgādināts, ka Baltija nav Ukraina
    un ka zaldāti bez pazīšanās zīmēm šajā teritorijā būs ātri atpazīstami. Šī Krimas pievienošanās vai atvienošanās nav nekas vairāk, kā autoritārisma un totalitārisma laikmeta agonija bijušajā PSRS teritorijā.
    Cilvēki vienkārši grib būt brīvi no despotiskas un uzspiestas varas jebkurā valstī.

  3. Traki es uzskatu ka tā ir nenormāla trakuma pakāpe, zemeslode jau ir bīstamā situācijā un te vēl papildus grib satricināt mākslīgi.Es kopš bērnības esmu teicis,,MIERS STARP TAUTĀM,,bet mani neuzklausa,traki

  4. VAI VARĒTU PALŪGT, LAI VIŅI LIDO ATPAKAĻ. – M Ē S K A R U N E G R I B A M .

    • Bet neviens negrib arī tikt kārtējo reizi no krieviem izvarots. Atšķirība salīdzinot ar 1940.gadu ir tā, ka šoreiz mums ir sabiedroto.

Draugiem Facebook Twitter Google+