×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Šauļos izvietotie NATO iznīcinātāji naktī pavadījuši 11 Krievijas kara lidmašīnas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šauļos izvietotie Itālijas iznīcinātāji “Typhoon”, kas piedalās NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, naktī uz trešdienu virs Baltijas jūras pavadījuši 11 Krievijas kara lidmašīnas, kas lidoja no Krievijas pamatteritorijas Kaļiņingradas apgabala virzienā, vēsta “Vz.lt”.

Ap plkst.23.30 NATO lidmašīnas pacēlās gaisā, lai pavadītu divas identificētas transportlidmašīnas “An-26” un vienu transportlidmašīnu “An-12”, izdevumu informējusi Lietuvas Aizsardzības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa. “Pamanīta arī astoņu lidmašīnu grupa, kurā bija iznīcinātāji “Su-27” un “Su-34″. Visas lidmašīnas lidojušas ar izslēgtiem autoatbildētājiem, neuzrādot nekādus lidojuma plānus, un atteikušās stāties radiosakaros,” norādījusi ministrija.

Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos aģentūru LETA informēja, ka vakar patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas – četrus daudzfunkcionālos iznīcinātājus “Su-27”, divas transportlidmašīnas “An-26” un vienu transportlidmašīnu “An-12”. Tāpat Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, 30 jūras jūdzes no valsts teritoriālajiem ūdeņiem, jūras bruņotie spēki identificējuši Krievijas bruņoto spēku trīs “Kilo” klases zemūdenes, to atbalsta, kā arī hidrogrāfijas kuģi.

Kopumā šogad Latvijas ūdeņu tuvumā 20 reizes manīta Krievijas kara tehnika. Šogad Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā vai virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas regulāri, tāpat kā pagājušajā gadā, pamanīti gan Krievijas karakuģi, gan lidmašīnas. Ir bijuši gadījumi, kad vienā reizē pamanīti vairāki militārie transportlīdzekļi, liecina aģentūras LETA apkopotā NBS sniegtā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+