×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Šauļu aviācijas bāzē notiks aviošovs

avio

Šodien, 26.maijā, Lietuvā, aviācijas bāzē Šauļos, pirmo reizi Lietuvas bruņoto spēku dienas laikā notiks starptautisks gaisa spēku šovs “Dzelzs spārni 2012”, kurā varēs vērot Lietuvas militārās un civilās aviācijas, kā arī NATO dalībvalstu militāro lidmašīnu paraugdemonstrējumus, liecina pieejamā informācija militāro ziņu portālā “sargs.lv”.

“Bruņoto spēku diena vairākkārt ir radījusi svētkus Kauņas un Viļņas iedzīvotājiem, un šogad tā pārcelta uz Šauļiem. Tā ir pilsēta, kur ir izvietota NATO gaisa telpas patrulēšanas misija, kas ir viens no redzamākajiem NATO drošības garantiem. NATO līdzdalība šajā pasākumā apliecina mūsu vienotību un solidaritāti,” atzīst Lietuvas Nacionālās aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene.

Aviošovs “Dzelzs spārni 2012” tiek rīkots, svinot 20 gadus, kopš tika atjaunoti Lietuvas Gaisa spēki. Šova programmā iekļauti iespaidīgi priekšnesumi, kurus izpildīs retro, militāro, transporta un moderno fiksēto spārnu lidmašīnu un helikopteru piloti

Līdzās militārajām lidmašīnām gaisa akrobātikas priekšnesumus sniegs arī pasaulē pazīstamais lietuviešu akrobāts Jurģis Kairis. Savukārt divu stundu paraugdemonstrējumu programmu sagatavojuši NATO dalībvalstu pārstāvji

Lietuvas Bruņotie spēki savu meistarību rādīs apvienotā gaiss-zeme operācijā. Tuvākai apskatei tiks izvietoti arī Lietuvā esošie retro un šobrīd izmantotie lidaparāti, kā arī ārvalstu dalībnieku lidaparāti, ekipējums un šaujamieroči.

Lai gan šogad pasākuma galvenā uzmanība ir pievērsta Lietuvas Gaisa spēkiem, tajā būs pārstāvētas arī pārējās bruņoto spēku vienības. Festivāla dalībnieki varēs tikties ar lietuviešu karavīriem, kā arī apskatīt ieročus un ekipējumu – bruņutransportierus, visurgājēju transportlīdzekļus, kravas tehniku, artilēriju, simulācijas sistēmas, vieglo bruņojumu, ūdenslīdēju un citu ekipējumu.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās, piemēram, izjaukt un salikt ieroci, piemērīt militāro formastērpu, uzklāt kamuflāžas krāsojumu, savukārt ekstrēmāku izjūtu cienītājiem tiks dota iespēja piedalīties mīnu meklēšanā un neitralizēšanā.

Lietuvas Bruņoto spēku diena notiek vienu reizi gadā, un tās mērķis ir parādīt sabiedrībai Lietuvas Bruņoto spēku ikdienu. Tā ir unikāla iespēja vienā dienā redzēt nozīmīgākās militārās dzīves jomas.

Bruņoto spēku diena, sekojot starpkaru Lietuvas Armijas tradīcijām, notiek katru gadu maija trešajā nedēļas nogalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+