×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Monika Zīle: Partijas līderis apņēmies no dzīves aprites nicīgi izmest veselu paaudzi (24)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce

“Ūdeņiem bagāta upe ir mierīga, bet gudrs cilvēks nav augstprātīgs.” Mongoļu sakāmvārds

 

Pieredzējuši politikas vērotāji jau sliecas secināt, ka 13. Saeimas vēlēšanās pēc ilgiem laikiem iztiksim bez kārtēja saulveža, kurš elektorāta naivākās dvēseles sev piebur ar brīnumpasaku īstenošanas apsolījumiem. Kampaņa būšot pragmatiskāka – balsotāju vairākums izaudzis no bērnības krekliņa un tagad ilgāk domā, pirms savu plusiņu biļetenā atdod kādam tribīnē strauji uzkāpušam zeltamutem. Taisnību sakot, iepriekšējie mesijas tik vērienīgi bliezuši pa augstu kokos sēdošiem medņiem, ka solījumu munīcijas arsenāls gandrīz jau iztukšots. Drošāk paļauties uz citiem visās vēlēšanu kampaņās pārbaudītiem ieročiem, kuru skaitā dominē pie varas esošo politisko spēku kritika. Šī maltīte iet pie dūšas ikvienam balsstiesīgajam, kurš vēl jaudā pārkost rūgušpienu, jo – kā saka angļi – mēdz būt tikai divu veidu valdība: slikta un ļoti slikta.

Tādā ziņā izņēmums nebija arī aizvadītajā sestdienā notikušais liberālās partijas “Latvijas attīstībai” (“LA”) kongress, kur skanēja bargi pārmetumi valdošajai koalīcijai. Kritikas lielākajai daļai, bez šaubām, pievienotos ar “LA” nesaistītie, jo visi taču vēlas dzīvot labāk. Tomēr, atsevišķu runātāju un īpaši “LA” līdera Jura Pūces teiktajā klausoties, radās nopietnas bažas, ka minētajā saietā pieteiktās politisko spēku apvienības mērķis 13. Saeimā būs valsts latviskuma stiprināšana. Šaubīties liek gan zūdīšanās par vēl neapstiprināto Stambulas konvenciju, gan daudz uzsvērtā nepieciešamība Latvijā tuvoties Rietumu vērtībām.

Ar tām, iespējams, bija domāts labākais no civilizētajā Eiropā sasniegtā kultūras, sociālās aizsardzības un politikas jomās, bet šo pieņēmumu tūdaļ svītro Pūces paudums, ka nepieciešams “nomainīt veco politisko eliti, kolhoznieku paaudzi (izcēlums mans. – M. Z.) ar moderniem, progresīvi domājošiem politiķiem”. Bez šaubām, “Latvijas attīstībai” līderis pirmkārt domā sevi, un to liegt nevar. Taču, ja moderna pieeja politikā, viņaprāt, ir nicīga veselas paaudzes izmešana no dzīves aprites, tad šis progress nolemts kroplai neauglībai. Grūti noticēt, ka, pēc visa spriežot, labās skolās izglītību guvušais Juris Pūce nav ielāgojis vienkāršu vēstures patiesību – latviešu tautai kolhozs nebija brīvprātīga lauku saimniecības forma, bet, par spīti ideoloģiskajiem spaidiem, tajā izauga Latvijas neatkarības atgūšanas idejai ticošo slānis, uz kura sīkstuma un pieredzes daudz kas balstās joprojām.

Spilgtu mesiju pirms 13. Saeimas vēlēšanām varbūt patiesi neredzēsim. Bet mums vienalga rūpīgi jāseko visām saulvedības teorijām un to zemtekstiem, kas mēdz būt daiļrunīgāki nekā partiju programmas un politiķu personībā atkailina ļoti nepievilcīgas šķautnes, prastu augstprātību ieskaitot.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Nožēlojami! Monika vēlas mūžam jauna palikt! Putni?

 2. Visiem savs skelets skapī. Gan vecajiem , gan šitam- OIK !

 3. Nu minētajai paaudzei vajadzētu paklusēt, jo tā visa 100% ir kolaboracionistu paaudze kas strādājusi Padomju okupācijas režīma labā pretī saņemot dažādus labumus un karjeras iespējas. Pirms šī paaudze nav publiski izvērtējusi savus grēkus, tos nožēlojusi un iespēju robežās labojusi savas darbības radītās sekas, viņu jātur lielgabala šāviena attālumā no valsts varas institūcijām. Un arī pēc tam jāvērtē stingri individuāli. Anketās jāievieš jautājums kas jūs bijāt astoņdesmito gadu pirmajā pusē, un ja atbilde nav politieslodzītais, tad amati liedzami.

  • padomijā dzimušais Atbildēt

   Man šķiet, ka tev kā idiotam būtu liedzama iespēja publiski izteikties.

  • Eh, moņa, moņa Atbildēt

   Piekrītu, Gunča! Tikai kā redzams no komentāriem, tad bijušie komunisti un krievu okupantu pakalpiņi negrib atzīt savu sadarbību. Un, Moņa arī cer, ka visi aizmirsīs viņas komunistisko pagātni.

  • Vecais(Старый) Atbildēt

   Nu jā,tie”kolobrocionisti”strādāja kolhozos-sovhozos,rūpnīcās,brauca piepelnīties uz Jakūtiju,Tjumeņu,BAM,lai TĀDI “Gunchas”augtu apģērbti,paēduši un”senčus”aizmirsuši…Nožēlojami!

 4. Pūce, kad bija EM valsts sekretārs, bija viens no aktīvākajiem OIK bīdītājiem. Diez vai Pūcem izdosies vēlreiz piemuļķot tautu.

 5. Igauņi izmeta no valsts veidošanas komunistus kā šķiru, Latvija atļāva šiem cilvēkiem sagrābt varu un privatizēt kopējo labumu. Kur esam mēs un kur ir Igaunija šodien. Tikai igaunijā bija Lenarts Meri, kamēr Latvijas inteliģence Zīles un Rokpeļņa personā nodrošināja informatīvo atbalstu saviem čomiem komuņagām.

 6. pūces gan tā nedara Atbildēt

  piegāna ligzdu, no kuras cēlušies

 7. Līdera parodija,ne viņš metējs ne iemetējs..

 8. pūce un jaunie liberāļi/velkomisti nav labāki Atbildēt

  Šī gandrīz visa paaudze sadarbojās ar okupantiem, brīvprātīgi stājās komunistu partijā un neatbalstīja tos, kuri cīnījās par neatkarību (Astra, Lasmane u.c.).
  Jāveic deboļševizāciju jeb dekomunistizāciju. Bijušie komunisti (lembergi, limončiki, brigmaņi,reiri, jabločkinas,ēlertes) nedrīkst būt deputāti, ministri, ierēdņi, pašvaldību darbinieki.

 9. Viens no izcilākiem kolhoznieku paaudzes dēliem bija nesen mūžībā aizgājušais Kolhoza ,,jaunais komunārs,, priekšsēdētājs Jānis Blūms, Kalpaka bataljona virsleitnanta Pauļa Blūma dēls. Ja padomju vara uzspieda kolektivizāciju laukos ,tad bija vīri mācēja sekmīgi saimniekot šādā modelī,vienlaicīgi rūpējoties par laukos dzīvojošo cilvēku garīgo uzplaukumu un labklājību.Bija vēl leģendārais J.Kauliņš no kura vadītā kolhoza neviens netika izsūtīts uz Sibīriju.

 10. JAU PASPĒJIS LABI NOBAROTIES!

 11. moderni, progresīvi domājoši politiķi ir tādi, kuri spēj ieviest OIK2 un OIK3?

 12. Acīm redzot domāts bija kolhozu priekšsēdētāji- sarkanie baroni kuri nodzirdīja tautu un LPSR PSKP nomenklatūra kā arī komjaunatnes nomenklatūra kura sēž saeimā ZZS un Saskaņas izskatā. Ja nevis paudze bet gan šo aprindu (kangaru) pārstāvjiem ,būtu liegts tikt ievēlētiem tad mēs šodien dzīvotu nesliktāk kā igauņi. Bet mums ir ap 40% okupantu un ap 5% pašu kangaru kuri “demokrātiski” cūkā mūsu valsti un mēs sava “gudruma”un “unikalitātes” dēļ joprojām balsojam par saviem bijušajiem pavērdzinātājiem.

 13. Paldies Monikai Zīlei par šo rakstu.Šī paaudze jau arī bija uz barikādēm un ar savām ģimenēm stāvēja Baltijas ceļā.

 14. Monika raksta tīru patiesību , malacīte !

 15. Pūce..Sākumā izej kriminālprocesu OIK jautājumā..Tad arī parunāsim par Tavām Eiropas vērtībām, genderismu un LGTB …

 16. hohoho, moņa, moņa Atbildēt

  moņa, paraudi vēl, ka ir cilvēki, kuri aicina patriekt no politikas vecos un izbijušos komunistus. Raudi moņa, ka kāds vēršas pret komunistu paaudzi.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+