Latvijā
Kriminālziņas

Šaušalīgs noziegums Ventspilī: sākas tiesas prāva 16

Foto – Shutterstock.com

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu pret kādu sētnieku par pensionāres seksuālu izmantošanu un viņas nogalināšanu, informē Ģenerālprokuratūra.

Persona apsūdzēta trīs sevišķi smagu noziegumu izdarīšanā. – par seksuāla rakstura uzbrukumu pensionētai sievietei, viņu nogalinot, kā arī par seksuāla rakstura uzbrukumu mazgadīgai meitenei un izvarošanas mēģinājumu.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka 10.martā, būdams alkohola ietekmē, kā sētnieks devās uz kādu dzīvokli nolūkā iegūt parakstu no mājas iedzīvotājas par kāpņu telpas iztīrīšanu. Viņš uzsāka sarunu ar pensionētu sievieti. Apsūdzētais, seksuālu nodomu vadīts, dzīvoklī uzbruka pensionārei, izmantojot tās bezpalīdzības stāvokli, pielietojot seksuālu vardarbību un fizisku vardarbību, īstenoja savu noziedzīgo nodomu, pēc kā ar diviem naža dūrieniem nogalināja pensionāri. Turpinot atrasties dzīvoklī, apsūdzētais nolaupīja, cietušai piederošās mantas nelielā apmērā.

Turklāt apsūdzētais vīrietis apsūdzēts par uzbrukumu personai, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. 27.decembra vakarā, apsūdzētais nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi uzbruka meitenei, lietojot vardarbību, bet savu noziedzīgo nodomu neīstenoja līdz galam, jo meitenei izrādot aktīvu, pretošanos izdevās aizbēgt.

Lieta izskatīšanai nodota Ventspils tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

LA.lv