×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Sausās acs sindroms no.. antihistamīna preparātiem!

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Vai nav dīvaini – līdz ar augu ziedēšanas sākumu asarošanu nomaina sausās acs sindroms! Kā tas iespējams?

 

Ziedputekšņu alerģijas parasti sāk aktivizēties aprīlī un turpinās maijā.

Torņkalna poliklīnikas oftalmoloģe Alla Zubkova ievērojusi, ka arvien biežāk šiem pacientiem ir arī sausās acs sindroms, ko izraisa… pretalerģijas zāļu – antihistamīna preparātu – lietošana!

Taču bez tiem grūti iztikt, jo aktīvajā ziedēšanas periodā šīs zāles novērš alerģijas mokošos simptomus: acu asarošanu, šķaudīšanu, deguna gļotādas uztūkumu un ūdeņainus izdalījumus, apsārtumu un niezi.

– Alerģijas simptomi ir acu asarošana un nieze, bet sausās acs sindromam raksturīga dedzinošā sajūta. Pacientam pašam ir grūti atšķirt, kas izraisa diskomfortu acīs, tāpēc šādiem alerģiskiem pacientiem ieteicams apmeklēt arī acu ārstu, lai pārliecinātos, ka, piemēram, antihistamīna lietošana nav izraisījusi sausās acs sindromu. Šī šķietami mazsvarīgā saslimšana diemžēl var būtiski pasliktināt cilvēka redzi, – atšķirību skaidro acu ārste.

Vairums viņas pacientu ar šo sindromu sūdzas par biežu acu iekaisumu un apsārtumu, it kā tajās būtu sabiruši putekļi vai smiltis. Ir duroša, dedzinoša, grauzoša svešķermeņa sajūta aiz plakstiņiem, pat redzes miglošanās. Lasot, skatoties televizoru, strādājot pie datora vai vadot automašīnu, acis ātri nogurst un sāk sāpēt.

– Paradoksāli, ka jauniem cilvēkiem viens no sausās acs simptomiem ir acu asarošana, – daktere piebilst. Tā ir reflektora atbildes reakcija uz kairinājumu, bet šajā gadījumā asaras nav pilnvērtīgas.

Sausās acs sindroma pacientiem ir pieejami mūsdienīgi acu mitrinātāji. Ar tiem šūnas var aizsargāt no turpmākas bojāšanās, radot arī nosacījumus, lai dabiski izveidotos pilnvērtīgas asaras.

Tā ārstēšana ietekmē ne tikai simptomus, bet arī, palielinot ūdens koncentrāciju šūnās, neļauj acīm izžūt neatkarīgi no ārējiem faktoriem.

Ja pavasara ziedputekšņu alerģijas periodā parādās sausās acs sindroms, ir uzmanīgi jāseko savai veselībai un, sajūtot diskomfortu acīs, tam pievērš pastiprināta uzmanība, jo, par laimi, šo sindromu var veiksmīgi novērst. Neārstēta sausā acs pazemina aizsargspējas pret citām saslimšanām – alerģiskiem, infekcioziem iekaisumiem – un var radīt nopietnas redzes problēmas.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+