Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
18. maijs, 2016
Drukāt

Šausmas Dzelzavas ielā: uzbrūk vārnas! (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ornitologi zina teikt, ka tad, kad izšķilsies mazuļi, vārnas cilvēkus liks mierā.

Rīgā, Dzelzavas ielā, esošos daudzstāvu namu iedzīvotājus šogad turpina terorizēt izplatītās galvaspilsētas iemītnieces, pelēkās vārnas, ziņo “Bez tabu”.

Šī rajona iedzīvotājiem, izejot no mājas, ik brīdi jārēķinās ne tikai ar ar nelabu ķērkšanu virs galvas, bet arī ķeršanās matos un pat mēģinājumiem ieknābt galvā.

Šādi vārnas izturoties ligzdošanas laikā: kad mazuļi pieauguši, viss noklust.

Jau pērn Dzelzavas ielas iemītnieki apzvanījuši Rīgas domes vides un mājokļu departamentu, Rīgas pašvaldības policiju, sūdzējušies apsaimniekotājam, ugunsdzēsējiem – glābējiem, taču no visiem saņemta atbilde, ka ar ligzdām neko nedarīs.

Arī ornitologi uzskata, ka jaukt nost ligzdas nav vērts, jo vārnas tās nākamgad uzbūvēs atkal un, iespējams, kļūs vēl niknākas.

Vārnu dzimtas putni ir vieni no gudrākajiem un viltīgākajiem putniem, tās salīdzināmas ar primātiem, kas savukārt ir gudrākie no zīdītājiem. Tieši saprāts liek vārnām reizēm meklēt izklaides veidus, citastarp šādos huligāniskos izgājienos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vārnas aizstāv savu no ligzdas izkūleņojušo vārnulēnu! Tas ir taisni tāds, kāds redzams fotogrāfijā. Cilvēki ,reizēm mazo nepamana un tuvojas nejauši ,bet vecās vārnas tad mēģina aizbaidīt.

  2. Bez iemesla vārnas neuzbrūk! Gan jau kāds ir nokaitinājis kādu vārnu, vai pat mēģinājis izjaukt ligzdu, bet tagad dabū ciest visi.

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+