×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Šausmas, Džuljetai bija tikai četrpadsmit. Egila Līcīša satīriska reportāža no Saeimas (23)

Foto - Reinis Inkēns/Saeimas kancelejaFoto - Reinis Inkēns/Saeimas kanceleja

Katru ceturdienu Saeimā iet kāds kases gabals. Šoreiz “LA” korespondentam, kad vēl kāds strēķis līdz Nacionālās sapulces namam bija ejams, elkonī krampējās liekas biļetītes tīkotāji ar redzamu slieksmi uz vardarbību un asins nolaišanu, kas bērnībā sliktās filmas skatījušies. Programmiņās bija paredzēts ķinītis bojeviks – izrēķināties ar parlamentārieti Liepiņu. Nelaist viņu sēdvietā norīkoti simts labākie un resnākie policijas boksētāji. Dabiski, ka pat ne pārāk asinskārs cilvēks negribētu palaist garām priekšnesumu, kad sitīs deputātu.

Ellīgs vecis! – tauta runāja. Tāds nav plikām rokām ņemams. Viens pret visiem! Prognozēja, ka ies tik karsti, ka Liepiņam uz plenārsēdi vajadzētu būt atnākušam sporta biksītēs. Te tāda protokolāra lieta. Mūsu reģionālais draugs Dainis pērn Jelgavā zaļumballē sakāvies ar kādu An­dri, un, kamēr nav nolemts, kuru kārt pie lielā zvana kā vainīgo, kamēr veselības centra ekspertīzē nav noskaidrots, kas kuram kontuzēts, tikām Liepiņš nedrīkst ielauzties plenārsēdē. Viņš drīkst Saeimas ēdnīcā uzēst kotleti, bet agrāk mīkstais deputāta krēsls tagad ir elektrizēts, paroceņi duras, atzveltne neērta, balsojamās uzpariktes atslēgtas un policijas spēka mitriķi kā mūris tautas pārstāvim priekšā.

Tā kā dzelzs sistēma izrādīja nepieredzētu pretošanos, pēc vīrišķīgas sarunas ar Saeimas drošības dienesta ģenerāli Liepiņa kungs tomēr apģērbās deputāta uzvalciņā un atsēdās parlamenta viesiem atvēlētajās ērtībās kā tīri mierīgs neuzvilcies vīrs.

Trillera vietā drāma

Bet pa to laiku… Pa to laiku atceltā trillera vietā paziņoja drāmu! Jauniestudējums saucās ”Grozījumi Izglītības likumā”, bērniem līdz 16 aizliegts, un apzinīga klases audzinātāja no skatītāju vietām aizveda tīņu grupiņu, kas līdz tam ciemojās parlamentā un netraucēti klausījās, ko runā Artuss. Pareizi, vediet prom mazos eņģelīšus, bērniem nevajag dzirdēt, ko Saeimas onkuļi un tantes saka.

Drāmā sižetiski pavērās plašs un nopietns ideoloģiskās cīņas lauks. Viena puse lika priekšā likumā ierakstīt – ”Izglītības iestādēs aizliegt mācību līdzekļu izplatīšanu, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību”. Turpretī otri to sauca par uztieptu cenzūru skolu literatūrai, aicināja piesist jaunus dēļus un pārkrāsot vecmodīgos sabiedriskos uzskatus par anahronismiem.

Novērotājiem bija skaidrs, ko turpmākās stundas Nacionālās sapulces deputāti strādās kūpēdami un ar tādu intensitāti, ka pelnījuši to pašu algu, ko saņem Gausa kungs no ”Air Baltic”. Karojošās puses bija vienisprātis tikai vienā atzinumā – ka jaunieši tiek sabojāti. Tikumīgas audzināšanas aizstāvji uzskatīja, ka caur to, ka māca par seksu, kurpretim cenzūras noliedzējiem likās, ka tādēļ, ka nemāca par seksu. Pirmajiem piekritēji sačukstējās, ka skolā pārforsē ar intīmo lietu mācīšanu, uzpeldējušas nevalstiskas organizācijas ar slimīgu interesi ienest klasēs ”materiālus” vāji maskētā XXL iesaiņojumā, kur pat vecākiem no kauna nākas nodurt acis. Vaļīgākās Saeimas meitenes pie šampīša apsprieda, kāda kurai uz vasaras sezonu iekopta bikini zona, un sacīja, ka sabiedrība ir evolucionējusi. Tikumības normas ar laiku mainījušās. Agrāk valsis bija aizliegts, tagad pat twerkings, dibenu deja atļauta. Atļauti arī divdaļīgie pludmales tērpi, un daudzviet saules peldes vispār bez augšiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Ai, kā cīnāmies pret gudru žurnālistu, kurš acīgi pamana, kas notiek mūsu pīļu dīķī. un labi, ka pamana, ka Briselē pieņemts likums par bērnu izglītošanu seksuālajā un dzimuma identitātes jomā. Cik tad bija to pilsoņu, kuri aizgāja pie notāra parakstīties pret šiem jaunievedumiem?
  Paldies, Līcīša kungs, par saturīgajiem, asprātīgajiem feļetoniem!

 2. Egila ķēmošanās nav humors…

 3. Humors nav patvarīgi taisāms, citādi tas ir surogāts. Jebkura speciāla jokdarība atņem komiskajam objektīvi eksistējošo spēku, kas ir komiskajā iekšā.
  Joks ir neizdevies, ja tas jāskaidro un tieši vai netieši jārāda vietas, kur smieties.
  Komiskais pats savā dabā nav nedz jocīgs, nedz smieklīgs, bet pati nopietnība, kas tikai tāpēc ir smieklīga, ka nopietnība.
  Jokam nav vērtības, ja tu smejies tikai par otru un komiskajā neredzi sevi.
  Katram humoram ir sava objektīva izcelšanās, attiecīgi, tas smieklu elementu kopums kaut kad un kaut kur jau ir bijis, bet jaunā situācija parauj garšīgu smieklu, kas saistīta ar komiskā iztēli… Bet iztēloties tu nevari to, kas nekur un nekad nav bijis.
  Humoram ir a priori spēks, kad tu nedomā, bet aiz smiekliem beidzies vai nost, no tā, ka joks nav taisīts un pakaļtaisīts, bet pastāv a priori.
  Komiskajam ir lieli sarežģījumi ar to, ja joka taisītājs negrib smieties par sevi caur to otru un par to otru caur sevi, kad nevis paķer, bet aizskar, un tad savu komiskā nemākulību uzveļ tam otram – redz, tev nav humora izjūtas…
  Vissliktākais komiskā rādītājs ir tas, ja savam jokam smejas tikai pat „humorists”.
  Bieži vien humora nepratējs kļūst par komiskā objektu, jo kļūst smieklīgs tieši tāpēc, ka neuztver humoru.
  Komiskais bieži nepadodas analīzei: te tas uzplaiksna brāzmaini, te noplok kā nebijis.
  Visbeidzot. Nav nekā muļķīgāka, kā uzskatīt, ka humoram var pieiet atviegloti un kurš katrs… Tad jau arī ģēniji būtu mēs visi.

 4. krimināls nebija, jo Romeo arī bija nepilngadīgs!

 5. Nu ko? Neveiksmīgs mēģinājums pateikt kaut ko. Bet uzrakstījis NEKO! Kur te satīra, kur reportāža? Kur savs žurnālista nervs, skaidra pozīcija? Ir tikai poza.
  Egils aplam iedomājies sevi par gudru un apsprātīgu, bet patiesībā tiražē vienu žvadzoņu bez mazākās talanta dzirksts…

  • Atvainojos, bet vai tu vispār zini, kas ir feļetons? Ak, un Egilam ir ļoti izsmalcināta humora izjūta tavai zināšanai. Starp citu viņš ir arī ļoti gudrs. Domājams, ka tev nav ne humora izjūta, ne kripatiņa smadzeņu.

   • Protams, ka daudz ko nezinu, bet zinu, ka Līcītis nezina, kas ir feļetons, ka viņš pretendē gan uz aktualitātes asumu, ironiju, joku un asprātību, bet lielākais humors no tā ir tas, ka pats viņš humoru nejūt, bet aplami iedomājas, ka jūt…
    Tā ir netalantīgu ļautiņu pazīme un arī viena no humora teorijas sastāvdaļām, kad joks uzplaiksna no tā, ka jokdaris ir bez humora talanta….
    Jā, un arī pozīcijas nav, ir tikai poza, kura nerāda, kādu “tikumisku orientāciju” šis humora lūzeris atzīst…

    • Man ir gods pazīt Līcīti personiski un es varu teikt, ka neviena saruna ar viņu nevar paiet bez kāda viņa izsperta joka. Šis cilvēks ir izdevis savu grāmatu ar feļetoniem, šis cilvēks ir izaudzinājis trīs lieliskus bērnus, viņš ir ļoti veiksmīgs cilvēks ar burvīgu sievu. Viņš ir talantīgs, asprātīgs un ģeniāls. Un viņu noteikti nevar nosaukt par lūzeri.

     • Personīga pazīšanās un sava pārliecība nav arguments…. Nu kas viņš par ģēniju? Bernardam Šovam kapā no šādas pļāpāšanas nervoza grozīšanās.
      Piekrītu, ka ir ļautiņi, kuros labu zviedzienu var izsaukt ar pirksta parādīšanu vien….
      Līcītis komiskā žanra laukā un žurnālistikā vispār joprojām nav pazaudējis stīva iesācēja iespaidu.
      Cienu jūsu tiesības būt par tādiem “ģēnijiem” sajūsmā…
      Man drusku neēerti no šī autora “komiskās” iztēles neveiksmīgās spīdzināšanas…

 6. Virsraks aplams. Dzhuljetai NEBIJA 14 gadinji. Shii bija 13 gadiiga, to Shekspiirs lugaa ir pilniigi preciizi uzrakstiijis.

  Nu un Romeo peec LV esoshajiem likumiem ir absoluuts pedofiils, kam jaaseezh cietumaa.

  Smiekliigakaakais ka salashnju centra stepanjenko to romku un juljkju piesauca par tikumiibas etalonu, ko beerniem gan vajagot maaciit obligaati un tad viss buushot ” tikumiigi”.

  Shii iekrita uz to ka iisteniibaa zina tikai virsrakstu no romkas un juljkas, bet kas tur iekshaa – nemaz nav lasiijusi. Gribeeja paziimeeties par klasikas cieniitaaju, tachu izgaazaas kaa veca seeta.

  • Un jaa, pagaatnee cilveeki arii bija .. , taapeec ar taam klasiskajaam literatuuraam visaadi var sanaakt.

   Kaa piemeeram stepanjenko blamaazha ar pedofiilijas slaveeshanu.

   Un mees pat veel nemaz nerunaajam par to, ko izvirtushie griekji klasiskajaas skulptuuraas bija sataisiijushi. Tiktu stepanjenko klaat – visas ar dinamiitu uzspridzinaatu, kaa kaartiiga tikumiska talibaaniste.

 7. “apzinīga klases audzinātāja no skatītāju vietām aizveda tīņu grupiņu, kas līdz tam ciemojās parlamentā un netraucēti klausījās”
  apzinīgā audzinātāja laikam neīstajā mājā bija ievedusi savu grupiņu, bet mums stāsta, ka tur mitinoties Latvijas 100 gudrākās galvas.

 8. Humorīgi rakstīts, ar tik lielu hi,hi devu, ka nevar vairs īsti saprast, uz kuru pusi jautrais žurnālists saņems dūšu nosliegties (jeb -noliekties)??!

 9. Galvenais – pārvērtiet jebkuru normālu diskusiju absurdā, tad mērķis būs sasniegts.
  Overtona logs darbojas, agrāk nepieņemamais, kaitīgais, tagad jau tiek godā celts. Tikai der atcerēties, ka gēnus un sirdsapziņu tāpat neapmānīsi, lai kādas teorijas, likumus un psihologu pakalpojumus izmantosi……….agrīna, nesakārtota, nedabiska dzimumdzīve, izlaidība labākajā gadījumā liegs izveidot ģimeni un radīt bērnus, SLIKTĀKAJĀ variantā būs “ģimene” , bērni, kuri nākamajās paaudzēs nesīs tālāk šo degradāciju.

  • Šķiet nekur neskanēja aicinājumi aizliegt klasiku, bet visi metas to aizstāvēt. Vai tas kāds absurda teātris? “Romeo un Džuljeta”, Kareņina un Raudupiete utt. ir tikumības mācības uzskates līdzekļi, jo visu šo darbu varoņi, kas pārkāpuši konkrētā laika sabiedrības pieņemtās tikumības normas, ņēmuši traģisku galu. Un “Papardes zieds” jau arī ļoti veiksmīgi nodarbojas ar populismu savā labā, kad cilvēkus, kas vienkārši pauž savu viedokli atšķirīgu no viņējā, padara sabiedrības acīs par tumsoņām.

 10. Stulbs raksts. Autoram bērni ir?

 11. Nu labs gabals, ar humoru un labā valodā, tādus rakstus var lasīt! Parasti tik gariem rakstiem, labi ja pirmos trīs, četrus teikumus izlasa… Līcītim izdevās piesaistīt uzmanību!

 12. Lllllieliski!(ar populāras reklāmas intonāciju. Pārsmējos,īpaši par raksta otro daļu! Patiesi,mūsu augstākais orgāns ir lielisks teātris!

 13. DŽULJETA, AIJA, SOLVEIGA, KAREŅINA……JAU NAV POZITĪVĀS VARONES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! muļķes, kas uzrāvušās uz šarikoviem, vai pašas no tiem
  SARKANIE JEFIŅI, MOSTIETIES

 14. ................... Atbildēt

  skolai ir jāmāca zinātnes, tikumība vecāku problēma, kura ģenētiski ir emma, tā arī tāda paliks vēl 3 paaudzēs. Grūtnieces no skolas ārā, var gin. apskates, infekciozās no skolas ārā
  Ko jūs padebilai iemācīsiet, ta NEKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  TĀDAI IR JĀAPMIERINA FIZIOLOĢISKĀS VAJADZĪBAS-VAI NE PARARDES ZIEDA IDEJA?

Draugiem Facebook Twitter Google+