×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Šausmas, nacionālisms legalizēts! (38)

Foto - LETAFoto - LETA

Sensenos laikos man bija paziņas, kuri šķaudīja, ka Raivim Dzintaram ir aste un organizācija “Visu Latvijai”, sevišķo labvēļu dēvēta “Dzintarjūgends”, ir jodu un raganu salidojums. Oponēju, ka basām kājām Raivi neesmu redzējis, bet klibot neklibo, diez vai būs ekstremitāti no āža aizņēmies. Tomēr kritiski vērtējošo galavārdā kā kulaks uz acs iederējās secinājums – nacionālisti sagraus Latviju! Pēc tam atklājās, ka parlamentā tikušiem jauniešiem uzskati nav pārāk apbrūnināti, bet lielākodaļ valstiski. Liekot svaru kausos, vecākie brāļi gariem zobiem atzina, ka ar tautiska novirziena elementiem būs ienesīgāk sadarboties nekā ar internacionālistiem. Izlēma ar lielām sāpītēm. Nācās anulēt zem tanku stobriem slēgto nolīgumu ar Urbanoviča Maskavas tilta cēlējiem, partiju dūži krita ģībonī, dažu frakciju telpās pēc partnera Dombravas Jāņa viesošanās vēl sludina sanitāro stundu.

Tikmēr globālā pasaule virzījās pretēji Latvijas laika pulksteņrādītāju gaitai. Skaitīja, ka nacionālisti ir izmirstoša suga un anahronisms valsti atstāt dinamiski mutuļojošās Eiropas kaktā kā neskartas dabas rezervātu. Kosmopolītiem bija ko zviegt par tūdaliņiem un prievīšnacionālismu, kas ved Latviju izolācijā. Ierobežota kontingenta un aptumšota saprāta vēlētāji ieskatīja, ka tikpat kā alus dzeršana pie latviešiem vecumvecā lieta, tā obligāti katrās vēlēšanās ielaist urnā balsi par “Tēvzemei un brīvībai” aizstāvjiem, toties pretējā puse cerēja, ka dzintara latvieši ar laiku pārkāps otrās bērnības slieksni, viņiem izkritīs mati un zobi, vietā cip-cip ieradīsies elastīgāki balsotāji par cietpaurainajiem, grūti pāraudzināmajiem.

Šausmas, pašreiz Eiropā nacionālisms ir legalizēts un nav tas pats fašisms! “Mūsu Raivīša” partija kļuvusi populārāka, kvēli atbalstītāji NA zīmolu slavina par nacionālo dārgumu, kurpretī šķidru uzskatu partijas saukā par iztapoņām! Nacionālie spēki vienmēr saņēmuši rekordlielu atsaucību, tautai jūtot valsts apdraudējuma brīžus, un pienākuši laiki, kad nedrīkst aizšaut garām, jātrāpa desmitniekā – sirdsapziņas balsojumā par uzticamu, cietu kā klints listi. Tautiskajam strāvojumam atbalsta rezerves ir. Izaudzināta Saeimas priekšsēde, kurai krēsls kā uzliets, un spoža kultūras ministre, taču partijai ir augšanas grūtības. Vairākumam nebūs pieņemams no dzelzsbetona taisīts nacionālisms, bet ies pie dūšas gudri argumentēta patriotiska ideoloģija. Nacionāļiem jāiztiek bez biznesmeņu apjomīgiem palīdzības maksājumiem, daudzviet viņi nelūgti un negribēti, bet nav jāpadodas sīkiem pseidoliberāliem spiedzējiem. Nacionāļiem jātiecas aizņemt vairāk vietas publiskajā telpā, lai justu partijas lielumu un kompetenci. Cilvēki grib padziļinātu NA interesi par zemessardzi un iekšējo drošību, izglītību un antiimigrāciju, nostāju attiecībā uz saitēm ar Krieviju un ES nākotni. Piemēram, hibrīdkarā varētu piedalīties nevis ar tvītiem, bet ar atspēkojumiem. Partija ir pārmēru apcerīga pie ideoloģiskās daļas un Kārļa mantojuma, par maz ķeras klāt ideju praktiskai īstenošanai. Kādā veidā NA gatavojas atkarot Ušakovam Rīgu, kad dibinās Odina kareivju filiāli Pērkondēlus un kā saprātīgi nāks ar vērtību akcentējumu, ka, lai dzīvotu ar musulmaņiem, nedrīkstam pazaudēt sevi. Tas ir vien iztikas minimums partijai, kas cenšas stiprināties nākamajās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. šausmas sātanisti komunisti pakluso turpina ieņemt augstus amatus domēs saemā un pakluso pilina indi arī pārtikas veikalos -iznīcina latviešus

 2. Kosmiskais lauķis (@Piramiida) Atbildēt

  Raksta valoda nav patīkami lasāma. Toties pērkondēlu ideja gan ir solis pareizā virzienā – cilvēku pašorganizēšanās. Kad cilvēkus vieno principi.

 3. It īpaši patīk, ka Līcīša kungs speciāli cenšas NA personificēt ar Dzintaru, Dombravu, lai gan patiesībā tās ir TB pārdevušās lelles. Īstās NA personifikācijas ir Gaidis Bērziņš, Romāns Naudiņš, Kiršteins un arī “godātais” Grīnblata kungs. Nemaz nerunājot par tiem, kas partiju “pametuši”, noejot malā tāpat, kā Kalvītim, Birkavam un citiem viņam līdzīgiem un kas patiesībā nosaka šīs nožēlojamās nacionālisma parodijas politiku. Bet Līcītis – vai nu pērkams izrādījies, vai vienkārši muļķis un labuma no šiem tekstiem nekāda.

 4. Interesanti, šī teksta autors beigās pats saprata, ko gribēja pateikt? Man gan viss šis murgojums velk tikai uz vienu – izrādās, ka diemžēl vēl viens “politikas guru” neko no politikas nejēdz. Tāpat kā leģendārā Iveta Kažoka, kas spējīga latviešiem stāstīt pilnīgi putru un viņai tic – pat neskatoties uz to, ka ne pati saprata, ko gribēja teikt, ne arī apkārtējie. Viens no ticības rezultātiem laikam redzams arī šajā rakstā.

 5. Ja NA saņemsies, paplašinās savu bāzi uz Vienotības nacionālo vēlētaju pusi, iesaistīs vairāk patriotiskus intelektuāļus, par tās sejām blakus Dzintaram kļūs Mūrniece un Melbārde, varbūt arī kāda jauna seja no ārpuses, tad NA ir visas iespējas kļūt par lielāko valstisko partiju, un pēc 2018.gada vēlēšanām kļūt par vadošo partiju nākamajā koalīcijā. Uzdevums nav viegls, bet ar mērķtiecīgu rīcību paveicams. Veiksmi!

  • Un ko tas mainīs? Koalīcija tā pati, izmireļu politika rietumu un delnas pediņu vadībā tā pati. Kāda tautai starpība, kam portfeļi, ja komandē vēstniecība.

 6. ja nacionālisms ir pabalsti un netiesiska valsts, lai Dievs mūs sargā

 7. nenormālais latvietis Atbildēt

  Kāda atšķirība starp nacionālistu(saīsināti reizēm nacistu) un fašistu?Nu, protams,vieniem tie ir viņu tēvuzemes uzticamākie sargi, otriem – savējās niknākie ienaidnieki.
  No šādas atmodas miers un stabilitāte Latvijā ieguvēji, saprotams,nebūs.
  Ukrainā “labējais sektors” izdemolēja pāris krievu banku, neskatoties uz valsts austrumos noslēgto pamieru. Kāda būs atbildes reakcija? Miers un saticība? Diez vai.
  Es neko labu no sabiedrības sadalīšanās aktīvos pretpolos atkarībā no cilvēku nacionalitātes negaidu. Notikumi dažādos pasaules “karstajos punktos” mēdz kalpot tam par apliecinājumu. Dialoga un savstarpējas normalizācijas politikas nomaiņai ar aktīvu konfrontāciju mēdz būt drausmīgas sekas. Viens no aktuāliem piemēriem – pusotra (?) miljona Donbasa bēgļu, nerunājot nemaz par Sīrijas katastrofas sekām.
  Domāju,ka latviešiem nevajadzētu mācīties no sliktiem piemēriem, un taisīt no sevis drausmīgus urrāpatriotus, tai pašā laikā vai vienā tonī ar cittautiešiem lamājot personiskās valsts valdības un to sev nepatīkamos locekļus. BBC filmā rādītie notikumi var izvērsties par reālai dzīvei līdzīgu situāciju ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās Krievijas kaimiņu valstīs. No mums būtu zināmā mērā atkarīgs, kā mēs spētu saglabāt pastāvošās vērtības, kuras palīdzētu uzturēt labākus cilvēciskos sadzīves apstākļus arī vispārēja konflikta gadījumā.
  “Nespļaujiet tai akā,no kurienes vēlāk pašiem būs jādzer” ; domāju, ka tā droši vien ir labākā rīcības izvēle uz šodienas politisko nostāju, īpaši starpnacionālajā jautājumā. Tas arī būtu jāņem vērā dažādiem politiskajiem aktīvistiem,veidojot savus pasākumus.

  • Krievs Ukrainā izdemolēja pusi austrumu zemju un atņēma Krimu. Tā ka pāris banku filiāļu izdemolēšana ir tikai sīkums. Bet mīzalām to nesaprast. Cits stāsts, ka ukraiņi joprojām tirgojas ar Krieviju.

  • Ukrainā to visu panāca nenormāli uzbāzīgais krievu nacionālisms, krievu FAŠISMS.
   1982 līdz 1985 gadam strādāju ar studentu celtnieku vienībām lauku celtniecībā. Daudz bija no Latgales , austrumlatvijas. Jautāju , kur tik centīgi. Mums bija jābēg no nomācošās krievu klātbūtnes , uzbāzīgā spiediena. Secini!

 8. NACIONĀLISMS TAUTAS ATTĪSTĪBAI Atbildēt

  Pašlaik pasaulē atmostas nacionālisms, bet NA to nebaidījās aizstāvēt tad, kad pārējie viņus apsaukāja un mēģināja padarīt par muļķiem.

 9. Čībāsmīzēji vien ir!

  • Vai spried pēc sevis, sēžot pei datora?

  • Ja viņi ir nacionālisti, tad es esmu balerīna! Latu nodeva, okupantus integrē un nedzen ārā no Latvijas, tikumīgi balso par valdību ar homoseksuālistu sastāvā, mazlatvisko NEPLPu paši iebalsoja un paši ar to auklējas u.t.t.
   NA baidās no vārda nacionālisms. Viņi, atbilstoši programmas statūtiem, ir konservatīvie un nevis nacionālisti. Tieši tāpēc viņi tiek dēvēti par “nacionāļiem”, kas nebūt nenozīmē nacionālistus.

   Te no NA statūtiem – “1.1. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk tekstā – NA) ir nacionāli konservatīva politiska partija, kas uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas Republikas pilsoņus kopīgai darbībai šajos Statūtos un NA Programmā norādīto mērķu sasniegšanai.’

   • Re-ku tautiskais konservs svepst no bundžas. Tas tad nu būs mūsu “labais sektors”, vai kā? Kā nāks, tā noslaucīs visu no zemes virsas… Balerīna vien esi! Datorbalerīna…

 10. Va Tu, Egil, pats zini, ko gribi un vari pateikt?

 11. Latinjiem jaaturas kopaa!!! Lai kashkjeejas citi 🙂

 12. Labs raksts. Piekrītu par 100%. Esmu balsojusi par NA un arī turpmāk balsošu. Vienīgā partija, kas ir patrioti ari es!!! Pārējie ir iztapoņas d… laizītāji.

  • Vai iekš NA joprojām ir patriote Žanete Jaunzeme Grende, kura pārdeva savu mājokli cilvēkiem, kuri ar šo pirkumu ieguva uzturēšanās atļauju Latvijā?

   • nekad nav bijusi partijas biedre.Tikai no partijas nominēta.

    • Un kā ar NA pārstāvošo Romānu Naudiņu un Baibu Broku? Ja šiem ir atteikta pielaide valsts noslēpumam – vai šādi cilvēki ir un var būt Latvijas patrioti jeb vārdos ir patrioti, bet darbos…?

   • Ūja, ūja vienīgais smagais noziegums Latvijā – pārdeva māju par uzturēšanās atļauju.
    Aizbrauc uz Abavciemu un paskaties, kam tur tās lepnās mājas.

 13. Pa ilgiem laikiem izlasīju vienu E.L. rakstu un atcerējos kāpēc nevajag viņu lasīt. Dzelteni.

 14. Piekrītu par visiem 100%.Visu laiku balsoju par NA,bet brīžiem esmu vīlusies.

 15. Zēni uzvilkuši žaķetes un nu domā, ka no inteliģentākas drēbju kārtas gudrāks prāts un darbs labāk darīsies. To, ka NA ir lieli darītāji interneta vidē, to esmu pamanījis – tviterējas jau daudzi par visu un neko, bet viņu mājas lapa pusmirusi; diskusijas internetā ar reģionu biedriem nenotiek ne partijas lapā, ne gūgles grupās…NA ir kļuvusi par Rīgas partiju; savējo klubiņš. Pie tautas šie iziet tikai pirms vēlēšanām, 16.martā un 18.novembra lāpu gājienā; ar vēlētājiem tikties uz attāliem laukiem arī vairs nebrauc.

  • Ko gan viņiem darīt attālākos laukos? Vai tur kādu uztrauc Rīgas un Jūrmalas pārkrievošana, jeb musulmanizācija? Varbūt lauku pensionārus ļoti interesē zemais dzimstības līmenis Latvijā? Laucinieki savas balsis atdod par ZZS un ne jau tāpēc, ka daudz dara viņu labā, bet dēļ nosaukuma. Un nesakiet, ka lauķi nav tik dumji. Ir! Daudzus tādus pazīstu.

   • Ja lauķi ir dumji, tad rīdzinieki ir īpaši gudri un patriotiski. Gudrie rīdzinieki balso par Ušakovu un SC! Un nav arī tā, ka laukos balso tikai par ZZS. Kāds gudrāks lauķu elektorāts nobalso arī par V un SC.
    Aicinu lauķus nebalsot par NA, kurai rūp tikai “Rīgas un Jūrmalas pārkrievošana, jeb musulmanizācija”. Kāpēc NA nedomā par to, kā noturēt cilvēkus laukos? Kā laukos palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem, kuri nav zemnieki? Kad NA sāks izstrādāt likumus, kas palīdzēs sakārtot arī lauķu dzīvi, tad varbūt būs vērts par šiem balsot.

    • NA izdos un sakaartos “laukju” likumus taadaa gadiijumaa, ja vinjiem un vinju domubiedriem buus vairaakums Saeimaa.

    • Rīgā normāls latvietis nekad nav balsojis un nebalsos par SC un tavu Ušakovu. Par viņiem tiešām var balsot tikai tautas nodevēji, jo visi zina, ka viņi ir Kremļa aģenti. Varbūt tu atdosi miljonus, ko SC no RD ir izaguši?

  • Katru otro nedēļu NA brauc uz laukiem. Nav ksiadrs, kāpēc jūsu pusē viņi nav bijuši.

   • Lūdzu, nosauciet tās vietas laukos, kuras tuvākajā laikā apmeklēs konservatīvie deputāti no konservatīvās partijas NA?
    Kad viņi būs Pededzē?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+