Latvijā
Rīga

Šausmīgā dzīvoklī paslēpušos skapī policija atrod māti un bērnu 16

Foto – RPP

Neilgi pirms pulksten 1 naktī 8.jūlijā Rīgas pašvaldības policija devās uz izsaukumu Pētersalā, kur iedzīvotāji ziņoja par kaimiņu uzdzīvi. Turklāt ziņotāji norādīja, ka trokšņotāju logā pamanījuši raudam mazu bērnu, tāpēc nolēmuši nekavējoties ziņot policijai.

Kārtības sargi devās uz norādīto dzīvokli. Mājokļa durvis neviens neatvēra, taču otrpus tām sadzirdēta vīrieša balss. Dzīvokļa iemītnieks apgalvoja, ka esot pazaudējis atslēgas līdz ar to nevarot atvērt durvis. Tāpat vīrietis kategoriski noliedza bērna esamību viņa mājvietā.

Policisti atkārtoti devās pie izsaucējas, kura apliecināja, ka caur logu trokšņotāju dzīvoklī redzējusi raudam mazu bērnu. Zinātāji skaidroja, ka raudošā meitenīte kopā ar vēl vienu bērnu dzīvoklī uzturas samērā bieži. Tomēr notikuma dienā kaimiņi ievērojuši tikai meitenīti. Likumsargi atgriezās pie trokšņotāju dzīvokļa un tā iemītnieku aicināja nekavējoties atslēgas sameklēt un atslēgt durvis, lai pārliecinātos par bērna drošību un veselību. Tomēr kungs spītīgi atbildēja, ka viņš dzīvokļa atslēgas nevarot atrast.

Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki durvju atvēršanai. Brīdī, kad ieradās kolēģi no Valsts policijas, vīrietis dzīvokļa atslēgas atrada un durvis atslēdza. Ar dzīvokļa iemītnieku veiktas pārrunas par kaimiņu naktsmiera traucēšanu.

Pārbaudot vīrieša mājokli, tajā sastapti divi iereibuši vīrieši un divas sievietes. No personām bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Savukārt skapī atrasta trešā sieviete, kura bija noslēpusies ar divus gadus vecu meitenīti. Bērna māte skaidroja, ka sabijusies, tāpēc nolēmusi noslēpties skapī.

Dzīvoklis bija ilgstoši nekopts. Uz grīdas mētājās tukšas alkohola pudeles un citi atkritumi. Savukārt virtuve bija piesmēķēta un piekrauta ar netīru trauku kaudzēm.

Pārbaudot sievietes datus, konstatēts, ka viņa jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem. Pārrunu laikā noskaidrots, ka sievietei ir divi bērni. Notikuma dienā otru atstājusi ar vecmammu viņas faktiskajā dzīvesvietā. Sieviete skaidroja, ka ikdienā ar abiem bērniem neuzturas šādos apstākļos.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā konstatēts, ka viņa grādīgos dzērienus nav lietojusi. Tāpat arī, apskatot meitenīti, nekas neliecināja, ka viņai būtu nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ņemot vērā, ka bērns bija pārguris no iereibušo mātes draugu nepārtrauktās trokšņošanas un uzturējās antisanitāros apstākļos, sieviete ar atvasi nogādātas dzīvesvietā, kur policisti pārliecinājās, ka bērnam ir atbilstoši uzturēšanās apstākļi.

Bērna mātei ieteikts rūpīgāk izraudzīties, ar ko un kādā vidē pavada brīvo laiku, būdama kopā ar mazu bērnu. Par notikušo pieņemta liecība.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

LA.lv