×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Šausmīgi: armēņu svarcēlājs izlauž roku kā Bergmanis 2000. gadā Sidnejā (2)

Reuters/ScanpixReuters/Scanpix

Armēnijas svarcēlājs, 20 gadus vecais Eiropas čempions Andraniks Karapetjans Rio olimpiskajās sacensībās svara kategorijā līdz 77 kilogramiem otrajā piegājienā mēģināja pacelt 195 kilogramu svara stieni, taču sportista roka svaru neizturēja un elkonī izlūza uz otru pusi.
Karapetjans šajā svara kategorijā tika uzskatīts par vienu no medaļu pretendentiem.

Līdzīgu savainojumu 2000. gada Sidnejas olimpiādē guva Raimonds Bergmanis, kuram jau pirmajā mēģinājumā no enģēm izlēca labās rokas elkonis.
2001. gadā laikraksts “Diena” par Bergmaņa savainojumu raksta: Kad noņemta speciālā korsete un Traumatoloģijas un ortopēdijas institūta fizioterapijas nodaļas darbinieki iztaisnojuši roku, Raimonds aiz sāpēm rāpies augšup pa kabineta sienu. «Ja gribēju ar to roku kaut ko darīt, vajadzēja paciest visu. Toties kas tas bija par prieku, kad labā roka pirmo reizi izpildīja savas funkcijas tualetē,» atceras Raimonds, kurš ar labu vārdu piemin gan ķirurgu Māri Andersonu, gan fizioterapijas nodaļas darbiniekus, gan Uļas Semjonovas vadīto Olimpiešu sociālo fondu, kas materiāli palīdzējis rehabilitācijas laikā.
Olimpiskā Sidneja bija pēdējās svarcelšanas sacensības Bergmaņa karjerā, taču jau gadu vēlāk Raimonds, kā nekas nebijis, piedalījās spēkavīru sacensībās, kurās vēlāk ieguva vēl lielāku atzinību kā klasiskajā svarcelšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Slodzes ir sasniegušas maksimālās cilvēka ķermenim pieļaujamās slodzes.
    Ķermeņa iespējas nav bezgalīgas, kā daži tukšpauri iedomājas !

  2. ĀRPRĀC…kas ir ,ka tādas traumas sportistiem.salauž muguru ,salauž kāju ,salauž roku …..

Draugiem Facebook Twitter Google+