×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Āgenskalnā šausmīgos apstākļos dzīvojis kāds 11 gadus vecs zēns (7)

Foto - RPPFoto - RPP

Policija pie pamatīgi iereibušiem vecākiem antisanitāros apstākļos atradusi 11 gadus vecu zēnu.

20.jūnijā neilgi pirms pulksten 23 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Āgenskalnā, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Ierodoties notikuma vietā, sastapts vecāka gadu gājuma kungs. Vīrietis pastāstīja, ka izsaucis likumsargus, jo viņam ir bail par savas meitas drošību. Notikuma dienā viņš devies pie meitas ģimenes, kur kopīgi nosvinējuši atvases kāzu gadadienu. Svinību laikā znots palicis agresīvs un sirmajam kungam iesitis pa galvu. Vīrietis, baidoties arī par meitas drošību, nolēmis izsaukt likumsargus.

Policisti devās uz norādīto dzīvokli, tā durvis atvēra sirmā kunga meita manāmā alkohola reibumā. Sarunas laikā noskaidrots, ka sievietei pret dzīvesbiedru pretenziju nav. Apsekojot dzīvokli, konstatēts, ka tajā nav elektrības. Dzīvoklis bija tumšs, piesmēķēts, visapkārt bija nokrauts ar mantām. Uz grīdas metējās tukšas alkohola pudeles un izsmēķi. Sienas un durvis bija netīras, savukārt stūros – zirnekļu tīkli. Pārrunu laikā noskaidrots, ka iereibušajiem laulātajiem ir arī 11 gadus vecs dēls, kurš kopā ar viņiem uzturas antisanitāros apstākļos.

Zēns gulēja blakus istabā – divstāvu gultā, kura no augšas līdz apakšai bija piekrāmēta ar drēbēm. Netālu no bērna gultas pamanīts galds, uz kura bija nolikts šķīvis ar izsmēķu kaudzi.

Policisti devās tālāk pa tumšo un aizkrauto dzīvokli. Vienā no istabām gulēja arī pats vaininieks. Blakus viņa gultai bija nolikts krēsls, uz kura stāvēja pusizdzerta degvīna pudele. Policisti vīrieti pamodināja. Znots kategoriski noliedza, ka būtu sitis sievas tēvam.
Abiem vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās, kuras laikā noskaidrojās, ka bērna tēvs ir 1,77 promiļu reibumā, savukārt māte – 1,72 promiļu reibumā.

Pārbaužu laikā bērna māte nekautrējās smēķēt dēla klātbūtnē. Sievietei aizrādīts, ka bērna klātbūtnē smēķēt ir aizliegts, taču viņa smēķēšanu pārtraukt nevēlējās, sāka kliegt uz policistiem, krist uz grīdas un lamāties ar cieņu aizskarošiem vārdiem. Vēlāk saprazdama, ka dēls tiks nošķirts, viņa sāka to raustīt un kliegt, lai puika bēgot no policistiem.

Pamudināšanai viņa savam dēlam iespēra. Likumsargiem nācās sievieti saslēgt rokudzelžos, lai viņa nomierinātos.

Ņemot vērā, ka abi vecāki bija reibumā, agresīvi noskaņoti un bērns uzturējās antisanitāros apstākļos, pieņemts lēmums 11 gadus veco zēnu šķirt no ģimenes un nogādāt krīzes centrā.

Tāpat no izsaucēja pieņemts pieteikums par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.
Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Pateicoties “valdibai” driz vien sados apstaklos dzivos vairums vel atlikusas tautas ..

 2. Totāla degradācija vismaz divās paaudzēs: meita ar znotu alkoholiķi un deģenerāti, meitas tēvs uztraucas, ka pa galvu dabūjis un meita arī var tikt iekaustīta, bet nemaz nesatraucas, ka mazdēls dzīvo totālā zaņķī, piesmēķētās un netīrās telpās un viņam jānoskatās truleņu dzeršanā. Viennozīmīgi, ka puikam labāk būs krīzes centrā. vismaz redzēs, ka dzīvot var arī savādāk.

 3. Ja es būtu bērns, es labāk gribētu pie saviem vecākiem nevis sterilos apstākļos pie svešiem.
  Kopš E.S. lielā kāre izņemt bērnus no ģimenēm un vispār pastiprināti iejaukties cilvēku privātajā dzīvē ir uzmanības vērta.

  • 100% jāpiekrīt.

   • Maija izauga tādā “ģimenē”, tagad “strādā” centrāltirgū par zagleni. 21. jūlijs arī izauga pie alkašiem, tagad zog no automašīnām radio un maina pret polšu. Jāprasa pašam puikam, kuram jau 11 gadu un pats spēj novērtēt situāciju, vai viņš grib izaugt par tādiem lūzeriem kā Maija un 21. jūlijs, vai kļūt par kārtīgu cilvēku.

    • Pačūlija bērnībā nokrita no trepēm un pārsita galvu. Iegūto traumu rezultātā iestājās neatgriezeniskas pārmaiņas smadzenēs un radās noslieces uz sadismu. Tagad strādā Bāriņtiesā.

 4. Aprakstītā situācija nemaz nav tik reti sastopama Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās. goo.gl/II6vZo

Draugiem Facebook Twitter Google+