×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
9. augusts, 2018
Drukāt

Šausminošā prokurores Lozes slepkavība: lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai (3)

Foto no Pixabay.comFoto no Pixabay.com

Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par bijušās totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurores Birutas Lozes slepkavību un šonedēļ lietu nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālu LA.lv informēja VP.

Jau ziņots, ka šā gada pavasarī par šo noziegumu tika aizturēts bojāgājušajai tuvu pazīstams vīrietis, un tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Iepriekš vēstīts, ka šā gada 15. martā VP bija saņēmusi informāciju par 1932. gadā dzimušās bijušās prokurores bezvēsts pazušanu. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (GKrPP KIP) amatpersonas 11. aprīlī aizdomās par sievietes slepkavību aizturēja 1967. gadā dzimušu vīrieti. Aizdomās turētais bija pazīstams ar bojāgājušo un iepriekš nav sodīts. 

Turpinot izmeklēšanu un veicot apjomīgus operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, jau pēc divām dienām, 13. aprīlī, likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē bijušās sievietes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Līķis bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā. Sievietei bija nodarīti tādi miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību.

Jau sākotnēji izmeklējamā nozieguma viena no galvenajām versijām bija tāda, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un tā nav saistīta ar sievietes kādreizējo profesionālo darbību. Veicot vērienīgus izmeklēšanas pasākumus un pārbaudot lielu informācijas daudzumu, šī versija apstiprinājās. Noskaidrots, ka slepkavība izdarīta sievietes mājā un līķis aizvests uz Saulkrastu novadu.

Izmeklēšanas laikā tika iegūts pietiekams pierādījumu kopums, kas ļāva lūgt prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret 1967. gadā dzimušo aizdomās turēto vīrieti. 6. augustā VP lietu nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, pabeidzot izmeklēšanu.

Vīrietis tiek turēts aizdomās par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 117. panta 9. punkts). Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri sniedza viņu rīcībā esošo informāciju, tādējādi dodot ieguldījumu nozieguma atklāšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tiešām šausmīgi Atbildēt

  Virsrakstā pareizi teikts. Tā bija šausminoša juristes, prokurores B.Lozes k-dzes nāve.
  Turpinot izmeklēšanu un veicot apjomīgus operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, jau pēc divām dienām, 13. aprīlī, likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē bijušās prokurores līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm, kas bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā. Prokurore tika nogalināta mājās un bija nodarīti tādi miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību…

 2. Saskaņā ar LRs Augstākās Padomes 1992.gada 25. marta lēmumu «Par konvencionālo tiesību normu izpildi Latvijā attiecībā uz noziegumiem pret cilvēci» Latvijas Republikas Augstākā Padome nolēma izveidot “Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas komisiju”
  Biruta Loze bija Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurore.
  Prokurore vēl ne tik sen rakstīja bijušajam AP deputātam O.Blumbergam:
  — Mēs paši drīz iesim Nekropoles ceļus, bet pirms nāves es jaunajiem izstāstīšu visu, ko zinu, tajā skaitā arī par Birkavu un Borovkovu. Bet Jūs kā bijušais Augstākās Padomes deputāts no savas puses varat pastāstīt jaunajiem, kā Latvijā tika iznīdētas(!!!) dziednīcas, piemēram Baldones dziednīca, Ķemeru dziedniecīca, Rīgas līcis, Zinātņu Akadēmijas dziednīca, Marienbāde, kas bija domāta represētajiem veselības atjaunošanai un daudzas citas lielākas un mazākas dziednīcas?”
  Laikam abus vienoja sirsnīga draudzība, jo daudz par ko abu tā sprieduši …

 3. Gan jau, ka čekisti izrēķinājās.
  Tikai nav izdevīgi to atzīt, jo pēdas var aizvest uz “augstiem kungiem”…

Draugiem Facebook Twitter Google+