×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Sausuma nomocīto Kaliforniju piemeklējuši plūdi

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Sausuma nomocīto Kaliforniju otrdien piemeklējušas spēcīgas lietavas, izraisot plūdus un ceļu satiksmes negadījumus visā štatā.

Baidoties no iespējamajiem zemes nogruvumiem, evakuēti vairāk nekā 120 cilvēki.
Kaliforniju bija piemeklējis lielākais sausums, kādu štats pieredzējis kopš sākta šādu datu apkopošana, bet otrdien to pārtrauca spēcīga vētra, kas skāra Kaliforniju no dienvidu robežas ar Meksiku līdz ziemeļu robežai ar Oregonas štatu.

Meteorologi prognozē, ka vietām nolīs līdz pat desmit centimetriem nokrišņu un apdzīvotām vietām kalna nogāzēs draud zemes nogruvumi.

Tūristu un slavenību iecienītā Malibu vētras dēļ nošķirta no ārpasaules, jo spēcīgais vējš pārrāvis elektroapgādes līnijas un slēgti visi ceļ, kas ved uz pilsētu.
Losandželosas apgabala ugunsdzēsības departamenta vadītāja vietnieks Stīvs Mārtins aicināja kalnu nogāzēs dzīvojošos cilvēkus neriskēt un atstāt savas mājas, ja dots rīkojums evakuēties.

“Mēs zinām, ka tās ir neērtības, mēs zinām, ka ir grūti pamest savas mājas, bet lieta tāda, ka, kalnam nobrūkot, tas notiek tik ātri, ka jūs jau esat palikuši aizmugurē,” viņš norādīja.

Meteorologi prognozē, ka spēcīgas lietavas turpināsies arī trešdien, un laikapstākļi uzlabosies tikai tuvojoties nedēļas nogalei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+