×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Kur pazuda Saeimas atbalsts Savčenko (21)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Neraugoties uz brīvās pasaules skaļiem protestiem, Krievijā ar cietumsodu notiesāta Ukrainas valsts aizstāve Nadija Savčenko. Rietumi ir sašutuši par kliedzošām tiesas, izmeklēšanas nelikumībām, Latvijā savu balsi ukrainietes aizstāvībai pievienojuši ārlietu ministrs un Valsts prezidents, bet eiroparlamentāre Kalniete lietu nosaukusi par safabricētā materiālā balstītu. Lietuvas un Igaunijas parlamenti jau pirms sprieduma pieņēma rezolūcijas, ka Nadija jāatbrīvo, un tikai no Latvijas Saeimas šai sakarā – ne skaņas.

Pārsteidzība attiecībās ar kaimiņvalsti Krieviju ir galīgi nevēlama, un mūsu specifiskajā situācijā vienmēr bijušas ietekmīgas aprindas, kas pamācījušas vairāk kooperēties ar Maskavu, nevis raudzīties ar sarauktu pieri. Šlesers tā ieteica nebāzt degunu Krievijas darīšanās Gruzijā, un arī tagad cilvēki padod zīmes, ka derētu attiecību normalizēšana ar Putina valsti. Ja šādas nostādnes pieņemas spēkā, Saeimas klusuciešana, tāda kā piekrišana, ka Savčenko tiesāta objektīvi, ir tālejoši plānota.

Man iebildīs – pag, lemšana ir drusku nogulēta, un Saeimas lielizmēra intelektuāļi pašlaik krāso olas, bet, kolīdz atgriezīsies darbā, balsi pacels eiropeiskā “Vienotība”, kam noteikšana Saeimas ārpolitikas posteņos, un brašā NA neklusēs, kad dienaskārtībā ir Krievija, Ukraina, bēgļi – īsti nacionālai organizācijai ar asākajiem ieročiem apstrādājamas tēmas un darbības lauks. Tam labprāt ticu. Saeimas prasība par Savčenko lietas taisnīgu izmeklēšanu noderētu gan eksportējama uz ārzemēm, gan sevišķi, lai popularizētu ārpolitiskās nostājas iekšzemē, kur domas bieži dalās. Kā un cik daudz domas dalās, uzmanīgi vēro Kremlī. Krievu TV kanāli saražo propagandu un no zila gaisa pūstas utopijas tādā kvantumā, ka vērts pakontrolēt, kā sētā sēkla dīgst. Vai attiecīgā valstī ir pietiekami cieta aizsargkārta, lai pabiezā melu putriņa caur porām neuzsūktos un nenogulsnētos ļaužu prātos, un vai ir līderi, kuri laikus un spēcīgi reaģē, melus saucot par meliem, atgrūžot krievu pasaules paplašināšanas ambīcijas.

Te atkal klāt vērotāji no malas, ka mūsu politiķi spēj atbildēt uz spiedienu tikai ar neartikulētām replikām un ka varasvīri izliekas nostiprinām Austrumu robežu ar nepārkāpjamu drāšu žogu, bet faktiski priekšā aizvelk vien diegus. Nesaprazdami latvisko apdomību, skeptiķi smīnīgi jautā – vai Krievijai ir veto, ko drīkst pieņemt Latvijas parlamentā un ko ne? Jo – kur ved pēdas, ka nav materializējusies Saeimas dokumentēta attieksme Savčenko lietā?

Domāsim labāko. Ka bija saslimis tulks, kas diplomātisko tekstu no igauņu paraugeksemplāra pārceltu latviski. Ka suns apēda vietējo ārpolitikas noteicēju sacerēto sūdzībrakstu. Pēc Lieldienām redzēsim jūtināšanos solidaritātē ar ukraiņiem. Saeimas dāmas nofrizēsies zēngalviņā “kā Savčenko” un audzēs bizi “a la Jūlija Timošenko”. Deputāti sapakos vilnas segas palīdzības sūtījumā ieslodzītajai. Tiks padota zīme, ka arī nākamreiz jābalso par nacionālo valsti domājošām partijām, kas to būvēs tālāk uz stingriem pamatiem. Tomēr lai deputāti pastāsta – kuros kafijas biezumos palika lēmums par atbalstu Savčenko?

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Jā vēl īpaši šajās dienās nepieciešams atbalsts Ukrainas prezidentam Porošenko, kad tika atklāti viņa darījumi ofšoros. Varbūt saziedojam viņam kaut ko ,, nabadziņam”‘. Kamēr tauta lēja asinis, tikmēr Porošenko slēpa savu naudu drošās vietās…… Akurāt, ka pie mums.

 2. pamatigi si naciste iekrita nopelniti sodu sanema pec 20 gadiem bus citada domasana….

  • kāpēc viņu tiesā? Atbildēt

   žurnālistus viņa nenogalināja, bet pelnīti apšāva krievu okupantus un krievu teroristus, kuri iebruka Ukrainā.

 3. ................... Atbildēt

  kur palika informācija par forumu Viļņā

 4. Par mūsu Saeimu nav ko runāt. Tagad īpaši, kad tik daudz izceļas ZZS ar Lembergu priekšgalā. Nevienam neveras muti brūķēt un kaut ko bilst Kremlim pretī. Rādās, ka atbalsta Krievijas darbības, citādi tā nerīkotos .Pa solītim vien tuvāk Krievijai. Tas Pļūtinu priecē, un mūsējos ar, kā cimds ar roku.

  • Un ko tad mūsu dižvarone un skaistmuldētāja Mūrniece???? Un vienreizīgie “patrotiski un veselīgi” noskaņotie nacionāļi?????

 5. Neveicas ZZS ar partneriem, Brigmanis guļas un ceļas ar Savčenko vārdu mutē, tikai nespēj izrunāt:)

 6. Artūrs var atpūsties!

 7. Šamai būs sēdēt!

 8. Lai tas kremļa suns Anonymous sēž savā būdā!!!!!!!!!!

 9. Arī Polijas seims VIENBALSĪGI nobalsoja par atbalstu Savčenko.

  Varbūt LV Saeima negrib kārtējo reizi nodemonstrēt, ka 23 deputātiņi (Skaņas) + varbūt arī šaubīgā Sudraba (puķina gaismas dvēseles sekotāja) sēž ierakumu pretējā pusē? Tāpat kā Gruzijas konflikta, Ukrainas konflikta, Tallinas bronzas zaldāta nemieru gadījumā.

 10. Eiroparlaments pienema rezoluciju par Savcenko atbrivosanu. Musu medijos kapa klusums.

 11. Janovič, vecais viedais Suvorovīc teica: Puļa – dura, a štik moloģec!
  Puļa (Nadjas iesauka) ir pilnīga dura. Un pričom lidotāja? Tikpat labi viņu var nosaukt par ginekoloģi vai astroloģi. Ne nu lidoja, ne nu kā. Un paraugprāvas notiek višās valstīs.

 12. aivars znotiņš Atbildēt

  Vienkāršs izskaidrojums: Saeima ir “veca” – jāmaina ! Kāpēc veca? Tāpēc ,ka atbilst tām DIVĀM vecuma pazīmēm: PIRMĀ ir tā ,ka vecums ir tad,kad cilvēks neko vairs neatceras,un OTRĀ – es neatceros !

 13. patiesība jau ir viena.
  Tikai viena puse operē ar “vsemi ņepravdami”
  bet otra pieturas pie “vsemi pravdami”.
  Nav trīs reizes jāmin, kurai pusei pieder
  saeimas vairākums… 🙂

  • Apžēlojies vecīt, pameģini pateikt “pa latvijski”, ko gribēji. Nekā nesapratu kurš par ko, kā vairāk, kā mazāk. Piedod par stulbumu.

 14. Deputāti izlasīja Vikipēdijā autentisko informāciju par Savčenko.. Ar to bija gana..Nebija vajadzīga par viņas psihiatriskās ekspertīzes slēdziens..

Draugiem Facebook Twitter Google+