×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Savādā pazušana. Ģimene netic, ka Kristiāns mierīgi varēja iet ezerā, lai noslīktu (20)

FOTO NO PERSONISKĀ ARHĪVAFOTO NO PERSONISKĀ ARHĪVA

Rīdzinieka Kristiāna Kārkliņa nāve pārsteidza visus, kas viņu pazina. Kā sacīja kāds 20 gadus vecā puiša – finanšu operatora, studenta un basketbolista – draugs: ja būtu jāliek likmes, kurš no paziņu loka varētu izvēlēties labprātīgi aiziet no dzīves, vienmēr labā garastāvoklī esošais un mierīgais Kristiāns rindā būtu pēdējais.

Ģimene bija vienīgā, kas zināja, ka Kristiānam ir atkarība no totalizatora spēlēšanas, taču arī vecāki un māsa nebija gaidījuši tik traģisku notikumu pavērsienu. Jā, bija parādi, jā, bija depresijas brīži, bet neizskatījies tik ļauni un nekādu norāžu līdz pat pēdējam vakaram, pēdējam rītam un pat pēdējām minūtēm, ka Kristiāns pametīs šo pasauli. Policija neatrada nekādas vardarbības liecības un pazīmes. Kristiāns nebija lietojis ne alkoholu, ne medikamentus, nebija atstājis nekādas ziņas par to, ko nolēmis darīt. Bija dažas izteiktas nekonkrētas frāzes un rīcība, bet to var dažādi iztulkot.

Kristiāns no rīta izgāja no dzīvokļa Mežciemā, kur dzīvoja kopā ar vecākiem, devās uz sabiedriskā transporta pieturu, lai dotos uz darbu. Taču tā vietā iegāja vairākus desmitus metru tālu Gaiļezerā. Bija 2015. gada 3. decembris – vējains un nemīlīgs, temperatūra ap nulli. Puisis neprata peldēt. Viņa mirstīgās atliekas atrada 15. decembrī. Pateicoties organizācijas “bezvests.lv” vadītājam Alekandram Faminskim, kurš nelicies mierā un sadabūjis zemūdens robotu, – 14. decembrī robots piefiksējis aizdomīgu vietu, viņš izsaucis policijas ūdenslīdējus, kuri nākamajā dienā Kristiānu atraduši ezerā vairākus desmitus metru no krasta.

Visi cilvēki, ar kuriem runāju, no vienas puses, paļaujas uz objektīviem apstākļiem, ka nav nekādas informācijas, kas liecinātu par ko citu kā pašnāvību. Taču vienlaikus tai līdz galam netic. Pat tad, ja Kristiāna nāvē nav vainojams kāds ļauns cilvēks, viena nelaimes nesēja ir skaidra: tā ir atkarība no azartspēlēm, totalizators. Latvijā legāla lieta, kas lielās problēmās un pat kapā novedusi daudzus cilvēkus, arī jaunus, gudrus, stiprus, kāds bija Kristiāns. Viņu vairs no Jaunciema kapiem neviens nepiecels, bet varbūt stāsts par viņu palīdzēs attapties kādam citam jaunietim, kuru lēnām savos akačos ierauj azartspēļu un totalizatora purvs.

Sēžam kopā ar Kristiāna vecākiem Ivetu un Armandu vienā no Mežciema daudzstāvu namu dzīvokļiem un mēģinām restaurēt viņu dēla pēdējo dienu un tai sekojošos notikumus.

“No darba dēls bija atnācis saguris un iesnaudās. Ap vienpadsmitiem iegāju pie viņa istabā un teicu, lai iet gulēt. Pēc tam vēl Kristiāns atnāca pie mammas un palūdza 85 eiro, lai nomaksātu parādu kādai ātro kredītu firmai. Viņam pēdējā laikā bija sataisīti kādi 2000 eiro lieli parādi, bet mēs lielāko daļu kopējiem spēkiem bijām nomaksājuši. Nekas daudz nebija palicis, visi mēs strādājam, arī Kristiānam alga laba. Priecīgi par parādiem nebijām, bet netaisījām no tā milzīgu problēmu,” saka tēvs.

Kristiāns strādāja par finanšu operatoru apģērbu veikalā tirdzniecības centrā Rīgā. No rīta dēls kā parasti piecēlies un taisījies uz darbu. Paēdis brokastis un, paņēmis līdzi darba dokumentus, pusdienas un darba identifikācijas karti, devies ierastā gājienā uz sabiedriskā transporta pieturu gar Rīgas Medicīnas koledžas kopmītnēm, kuru video kameras viņu pēdējo reizi fiksējušas plkst. 7.06.

“Ja brālis būtu nolēmis slīcināties, kāpēc tad viņš uzreiz nedevās tieši uz ezeru? Tas ir pirmais jautājums, ko gribas uzdot. Video ierakstos redzams, ka Kristiāns iet savā nodabā, paskatās telefonā,” neizpratnē par brāli ir trīs gadus vecākā Diāna, diplomēta fizioterapeite. Pēc mobilā telefona operatora datiem, pēdējais signāls no Kristiāna telefona (to kopā ar kabatas portfeli atrada pie viņa) saņemts plkst. 7.21. Ģimenei bija iespējams aplūkot pēdējo dienu izejošos zvanus un īsziņas – nekā neparasta, sveša un vai ļaunu priekšnojautu vēstoša tur nebija. Policijai bija iespējams izpētīt ienākošos zvanus un īsziņas – arī nekā aizdomīga.

“Pašnāvību taisa gļēvi cilvēki, bet Kristiāns bija stiprs. Manuprāt, viņu kāds iedzinis kaut kādām metodēm ezerā. Es nespēju iedomāties, ka viņš mierīgi varēja iet ezerā un noslīkt. Varbūt viņš atradās nepareizā laikā nepareizā vietā un no viņa vajadzēja tikt vaļā? Un kā tas var būt, ka Kristiāns nevienam nekādu ziņu nav atstājis? Spaidīja telefonu dažas minūtes pirms nāves un neiedomājās kaut ziņu kādam no ģimenes atsūtīt?” jautā tēvs, kurš ir pārliecināts, ka ar laiku atklāsies dēla nāves patiesie cēloņi.

Visu rakstu lasiet 12. maija “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Nelaiķa radiniekiem! Atbildēt

  Nemeklējiet iemeslu ārpusē … jau ir gaužām par vēlu iztirzāt šo lietu!
  Jūsuprāt kas tas bija, kas palīdzēja nonākt puisim dzelmē, varbūt pats
  Neptūns!? Atveriet beidzot savas acis un sirdis un … nu tad varbūt arī
  beidzot spēsiet saskatīt būtiskāko!!!
  Kur jūs visi bijāt iepriekš, kad … šim puisim bija vajadzīgs atbalsts, kāds
  patiess vārds vai rīcība, kura iedrošinātu uz izmaiņām viņam pašam sevī!!!???
  Tāpēc arī Viņš ir prom, ka vajadzīgajā brīdī neviens no jums nebija blakus un
  tagad vainojiet notikušajā paši sevi un nemeklējiet vainīgos līdzcilvēkos!!!

 2. Pilniigas mulkjiibas par kaada cita vainoshanu. Vismaz aatro krediitu vai totalizatora paarstaavjiem (izsiteejiem).
  Cik var saprast, paraadi nebija nekaadi lielie, gjimene paliidzeeja ar tiem tikt galaa. Neviens aizdeveejs nedziis savu klientu naavee, kameer tas buus maksaatspeejiigs. To dara tad, kad iznjemot dziiviibu vairaak nav nekaa. Bet te bija.
  Taa kaa chaliitis pats vien izleema paartraukt savu atkariibu shaadaa celjaa.

  • Latvijas Armijas Vadonis Atbildēt

   ko tu te vāvuļo, utaini? tās ātro parādu perdeļbodītes kopā ar “izsitējiem” jau sen izpakaļoti karātos tuvākajos kokos ja būtu kaut 1 dzīvību atņēmuši !

 3. Viņš taču bija izdzēsis savu Facebook profilu – varbūt tas arī bija tā lieta, ko pēdējo darīja no telefona.
  Bet vispār, lai tuviniekiem sirds mierīgāka, varbūt tiešām pamēģināt sazināties ar kādu ekstrasensu.

 4. kāpēc nerast atbildi pie LV ekstrasensiem vai pat krievijas ??atbilde būs

 5. Protams, ka nekas neliecināja par vēlmi izdarīt pašnāvību. Tie, kas to nolēmuši darīt par to nerunā, runā tie, kuri gaida lai viņus žēlo un tad varbūt pat izdara, jo likās, ka pa maz žēloja.

 6. Iekšpusē miris Atbildēt

  Nu jūs idioti tiem priecīgākajiem un jautrākajiem parasti it visskumjākās dvēseles tākā viss sakrīt

 7. Jā, depresija ir tas, kas iedzina viņu stūrī. 🙁

 8. optibet peļņa 2014 – 818tk. no kurienes? aha, skaidrs, piečakarējot cilvēkus, kuri iedomājušies atrisināt savas finanšu problēmas. imo, totalizatorus vajadzētu slēgt. un problēma atrisināta

 9. Ar laiku atklāsies ne tikai Zolitūdes Maxima traģēdijas iemesli, bet arī esošās sistēmas “āža kāja”. Pagaidām degradācija turpinās…

 10. Tas, ka cilvēks publiski smaida, nenozīmē, ka viņu nevar nomocīt depresija. Depresija ir kompleksa un bīstama slimība, kuras viens no simptomiem ir pašnāvnieciskas tieksmes. Ticu, ka ģimene vienkārši ir šokā un nevēlas atzīt ģimenes locekļa depresiju, jo tādēļ justos paši vainīgi(kuri viņi, protams, nav). Noliedzot depresiju, tiek meklēti citi neesoši nāves cēloņi.
  Punkts par to, ka pašnāvību taisa tikai gļēvi cilvēki ir pilnībā aplams, tas ir smagas mentālās slimības sekas. Ļoti žēl, ka mentālās slimības un problēmas joprojām ir Tabu un mēs noliedzam to eksistenci.

 11. Ne vienmēr tie , kas publiski smaida un ir priecīgi, tādi ir. Mēs neviens nezinām, kas notiek cilvēka dvēselē, kādas sāpes un izmisums tur slēpjas. Arī man tuvs radu puisis izdarīja pašnāvību, nevienam neatstājot nekādu ziņu. Vienkārši nolēca no astotā stāva. Nevienam prātā nevarēja ienākt, ka kaut kas tāds sēž iekšā vienmēr smaidīgajā jaunajā cilvēkā. Smagi. Izturību tuviniekiem, dēla izvēle ir jārespektē.

 12. Ja būtu pastrādājuši tiesību aizsardzības sistēmā, tad zinātu, ka tādi tuvinieki, kuri pin sazvērestības teorijas, ir dažādos apstākļos bojāgājušajiem. Saprotams, ka vecākiem patīk iztēloties, ka viņu atvase bija stiprs, taču realitāte ir pretēja – dažādi atkarīgie savā būtībā ir vāji cilvēki.

 13. Vai tiešām nav nekādi mēri jāpieņem attiecībā pret spēļu zālēm jo tik daudzi jau ir aizgājuši no dzīves tikai pateicoties azartspēlēm,tik daudz šķirtu ģimeņu,tik daudz asaru,ciešanu.Ir drausmīgi jo manā ģimenē ir pilnīga atkarība gan vīram,gan dēlam!!!un daudzus gadus un zinu katru niansi kas aiz kā seko un esam tuvu dzīves gala punktam kad tiek nospēlēta kārtējā jau nopelnītā nauda jo aizņēmumus vairs nevar paņemt,visur kur iespējams jau ir paņemts.Un ģimenē ir visa kā kas piemīt azart spēlmaņiem sākot jau ar stresu-mūžīgo stresu!Ir lasīta literatūra,ir izmantotas dažādas metodes lai atbrīvotos no šīs drausmīgās nelaimes bet viss velti,agri vai vēlu atkal Tevi nelabais ierauj savā peklē.Manā skatījumā sabiedrībā diezgan maz tiek diskutēts par šo jautājumu,kāpēc šajā jomā nevarētu cilvēki būt aktīvāki pret šo sērgu.Vien mūsu mazajā pilsētā ir tik daudz spēļu zāles,kam tās vajadzīgas.Mūsdienās jau ir tik daudz atkarību ka bail tālāk domāt kas notiks,alkohols,cigaretes,narkotikas,azartspēles nu kas vēl trūkst??? Skumji!

 14. No kredītu izsitējiem var sagaidīt jebko. Puisi kāds gaidījis un piekrītu varbūtībai,ka iedzīts ezerā pret savu gribu – rokas nav jāsmērē… Paies laiks un patiesība uzpeldēs,jo bendes paši sevi nodod… agri vai vēlu.
  Ģimenei – saliedēties vēl ciešāk un turēt gaišā piemiņā savu mīļo.

 15. SKUMJI ..ŽEL PUIŠA

 16. neesiet atkarīgi Atbildēt

  Tur jau vainīgie nemaz nav tālu jāmeklē. Tās manas domas. Čomi no ātrā kredīta vai no spēļu zāles. Iegrūda.
  Kā tad tur beidzās tās sievietes meklēšana, kurai piezvanīja un viņa tajā pašā dienā ar naudu gāja uz pastu maksāt ātro kredītu. Un pazuda bez vēsts, kā ūdenī iekrita. Vai tas bij Koknesē, vai kur ? Vai ir atrasta? Tur vēl brīvprātīgie gāja meklēt, skatījos video, bet sievieti neatrada toreiz.

Draugiem Facebook Twitter Google+