Sports
Citi sporta veidi

Savainojumi, eksāmeni un maz cerību. Latvijas izlase brauc uz kvalifikāciju Berlīnē 16

volejbols.lv

Latvijas U-21 puišu volejbola izlase uz šī gada pasaules čempionāta izšķirošo kvalifikācijas kārtu nav devusies savā optimālajā sastāvā, atklājis komandas galvenais treneris Boriss Kolčins.

Piektdien Latvijas volejbolisti Vācijas galvaspilsētā Berlīnē uzsāks izšķirošo cīņu par vienīgo ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru Čehijā. Pretiniekos būs Vācija, Polija un Beļģija.

Latvijas izlase šajā turnīrā nebūs optimālajā sastāvā, jo jau pirmajā treniņā potīti savainojis diagonāles spēlētājs Pāvels Jemeļjanovs.
“Droši vien šajā ampluā spēlēs Kristaps Platačs, kurš to ir darījis arī klubā. Daļa spēlētāju ir jaunāki, jo tikai no attiecīgā gada jauniešiem izlasi izveidot nevar, bet tā nav tikai volejbolā. Pagaidām trīs no puišiem nevar trenēties ar pilnu slodzi. Ceram, ka tuvākajās dienās viņi varēs spēlēt iespējami labi,” Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Kolčina teikto.

“Man, atgriežoties pēc pieaugušo izlases brauciena uz Ukrainu, junioru izlases puiši likās tādi kā izspiesti, saguruši. Slodze viņiem ir liela. Daži atteicās no starta izlasē mācību dēļ – eksāmeni. Es viņus saprotu un pārmest vecākiem neko nevaru. Vienīgi žēl, ka tā varbūt divos vai četros gados būs vienīgā iespēja izlasei tikt tālāk.

Saistītie raksti

“Šajā situācijā ir grūti runāt par uzdevumiem. Gribam cīnīties ar jebkuru, kaut saprotam, ka pretinieku komandas pret mums būs favorīti. Piemēram, Vācijas izlasē ir 2,10 metrus garš centrs. Tas, salīdzinot ar mūsu komandu, ir otrais stāvs. Tomēr uz turnīru braucu tāpat kā uz pirmo spēli Horvātijā pret pasaules ranga piekto komandu Turciju – domāju par to, kā izraut uzvaru kaut vienā setā, un tam varbūt sekos nākamais. Braucam pēc pieredzes un brīnumus negaidām. Cīnīsimies par katru setu un skatīsimies, kā spēlē vienaudži, lai no šīm spēlēm paņemtu labāko. Gribam pierādīt, ka pret mums nebūs viegla pastaiga, ka pret mums būs jāspēlē. Šobrīd nav līdera, un tikai kā komanda varam spēlēt labi. Iepriekš turki mums spēli uzdāvināja. Ar šīm trim komandām tas neizdosies. Vāciešiem, beļģiem un poļiem ir mūsu spēļu ieraksti, tāpēc pārsteigt būs praktiski neiespējami,” norādīja Kolčins.

Latvijas U-21 puišu volejbola izlases sastāvs pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajai kārtai:
Artūrs Alberts Krams, Rihards Lazdiņš, Ervīns Āboms, Jānis Jansons, Kristaps Šmits, Kristaps Platačs, Atvars Ozoliņš (visi – “Limbaži”/MSĢ), Edvīns Skrūders, Zigurds Adamovičs, Dāvis Emīls Melnis, Vladislvavs Blumbergs (visi – Jēkabpils “Lūši”), Mareks Lazuko (“Daugavpils Universitāte”).

LA.lv