×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Savākti 10 000 parakstu iniciatīvai par marihuānas dekriminalizāciju (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, un tas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā.

Portālā “Manabalss.lv” šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus. Marta sākumā par iniciatīvu bija parakstījušies aptuveni 9400 iedzīvotāju, bet salīdzinoši liels skaits parakstu – gandrīz 250 – tika savākts tieši vakar.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicina atbalstīt iniciatīvu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Ābele domā, ka tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību. Iniciatīvas autors atzīmē, ka esot vairākas valstis, kurās marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielākos vai mazākos apmēros.

Ābele arī aicina nepiemērot kriminālsodus par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos, bet par tās lietošanu sabiedriskā vietā piemērot tikai administratīvo sodu. Ābele piedāvā atļaut audzēt savām vajadzībām divus līdz trīs marihuānas stādus, atļaut mājās uzglabāt 20 līdz 30 gramus žāvētas un 200 līdz 300 gramus neizžāvētas marihuānas, bet pārnēsāt atļaut ne vairāk kā piecus gramus šīs narkotiskās vielas.

Iniciatīvas autors pauž uzskatu, ka šādu izmaiņu gadījumā “ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lieto alkoholu”, “daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem”, samazināšoties “legālo” ar ķīmiju apsmidzināto narkotiku lietošana u.tml.

Vietne “Manabalss.lv” ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Portāls dibināts 2011.gadā.

Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir tad, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli kolektīvajā iesniegumā ietverams prasījums Saeimai, īss tā pamatojums, kā arī norādāms, kura fiziska persona ir pilnvarota pārstāvēt kolektīvā iesnieguma iesniedzējus. Kolektīvais iesniegums nedrīkst saturēt tādu prasījumu, kurš ir acīmredzami nepieņemams demokrātiskā sabiedrībā vai klaji aizskarošs. Tas nedrīkst pārkāpt vērtības, kas respektē cilvēka cieņu, brīvību, demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības, tostarp minoritāšu tiesības.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Apdulināšanās ir noziegums pret sevi.

 2. Tad jau pie viena varētu dekriminalizēt arī kokaīnu, heroīnu un citas tikpat jaukas lietas.
  Pēc būtības, kāda starpība?

 3. “Interesanti” viedokļi no cilvēkiem, kuriem nav ne mazākās saprašanas par ko iet runa. Noteikti dzīvojat vēl 91.

 4. Tie , kas lietos jebkuru apreibinošu narkotisku vielu , apzināti , vai neapzināti sevi ieraksta tajā sarakstā , kas nekad nemācīsies Autosskolā , vai citas profesijas apguvē . Par fotogrāfu , menedžeru , vai tirgus plača pārdevēju , jā , bet neviens negribētu , ka šāds kontingents atrastos sabiedriskā transporta , aviācijas , tai skaitā militārās aviācijas , kā arī medicīnas personāla darbinieku rindās . Jebkurā gadījumā , ja tiktu risināti konflikti , arī krimināla rakstura un kādai no konflikta pusēm ekspertīze konstatētu šo , vai citu narkotiku lietošanas faktu , šis fakts konflikta situāciju pavērstu narkotiku lietototāja pusei par vainu pastiprinošiem apstākļiem . Patrioti izcīnīja Brīvību , lai šodienas brīvības lietotāji šo Brīvību atdotu par apšaubāmu vērtību orģijām . Pats apsurdākais šajā situācija ir tas fakts , ka par šo narkotiku un greizu attiecību pieņemšanu likuma normā iestājas Latvijas inteliģences pārstāvji . Mums tik ilgi bija jāgaida un jācīnās par savu Brīvību un tomēr Dievs to deva , bet ja cilvēki šo brīvību izmantos degradācijai , tad mēs varam šo brīvību zaudēt , tā , kā tas bija ar maijiem , actekiem un citām tautām .

  • Tātad tavi nosauktie profesionāļi (ārsti, piloti, militārie darbinieki) nekad arī alkoholu nedrīkst lietot, jo kā zināms alkohols arī ir narkotika, tikai nez kāpēc par to ir viegli aizmirst, jo to jau visi dara un to jau kopš PSRS laikiem propagandē – “tauta dzeriet!” (piedzēries cilvēks ar galvu nedomā). Protams, apreibinošu vielu ietekmē nedrīkst atrasties nedz pie stūres, nedz kur citur, kas varētu apdraudēt paša un apkārtējo drošību, un ja tas tiek pārkāpts tad pārkāpējs būtu jāsoda pēc pilniem apmēriem. Statistiski un visādi citādi pierādīts, ka alkohols ir daudz kaitīgāka substance cilvēkam. Tāpēc nevajag izdomāt aklu patiesību un iesūnot savos prātos.
   Tas piemērs par actekiem un maijiem lika pasmaidīt… domāju, ka man ne vienam. Neesiet Jūs kompetents runāt par šo tēmu, ja nav nekādu zināšanu.
   Esmu pārliecināts, ka pēc šī ierosinājuma akceptēšanas, valsts līmenis tikai celsies. Ne velti esam aiz Igauņiem attīstības ziņā.

 5. Lūdzu LA aprakstiet, kā Lielais MAO Ķīnā tika ar šo problēmu galā. Jā tas bija ātri un sāpīgi, bet atrisināja un tas lai tiem 10 000 narkomānu un to atbalstītāju Latvijā.

 6. Vajag sodīt par narkomānijas propogandu. Aiz restēm uz pāris mēnešiem visus 10 000, parkus tīrīt, ielas slaucīt, pavasara dārza darbus Latvijas pilsētās apdarīt.

 7. 10 000 narkomānu mūsu diezgan nelielajā valstī un šis skaitlis rāda tikai tos, kas vēl spēj domāt un parakstīties. Ir jāpastiprina atbildība gan lietotājiem,gan izplatītājiem. Kropļi, kas ievelk savā postā aizvien jaunus, arī vēl bērnus.

Draugiem Facebook Twitter Google+