×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Savākti nepieciešamie līdzekļi Līgatnes lācenes Ilzītes jaunajai mājai

lacis_brunais

Savākti nepieciešamie ziedojumi Līgatnes lācenes Ilzītes jaunās mājas celtniecībai, un jau gada nogalē visi Līgatnes lāči varētu pārvākties uz jaunām mītnēm, aģentūrai BNS pastāstīja Gaujas Nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētāja Baiba Pavloviča.

Līgatnes dabas takās ir divi lāču voljeri, kuros dzīvo lāči Mikus, Puika un Made, bet atsevišķā voljerā mitinās Ilzīte. Taču šis iežogojums savu laiku ir nokalpojis un vairs nav drošs. Jauna voljera izveidei kopumā bija nepieciešami vismaz 26 tūkstoši latu.

Meža attīstības fonds un Borisa un Ināras Teterevu fonds lācenes Ilzītes mājai piešķīris kopumā 25 tūkstošus latu. Savukārt no privātpersonām un juridiskajām personām saņemti ziedojumi 10 239 latu apmērā. Lielāko daļu – 7868 latus – ziedojušas privātpersonas, bet juridiskās personas ziedojušas materiālus par 2155 latiem un 215 latus skaidrā naudā. Ziedojumu tālrunis no 1.aprīļa tiks slēgts.

Lācenes Ilzītes jaunās mājas būvniecībai jau sākti pirmie priekšdarbi – veikta teritorijas topogrāfiskā uzmērīšana un dati nodoti projekta izstrādei. Ja neradīsies būtiski šķēršļi būvniecības procesā, lāči uz jaunajām mītnēm varēs pārcelties jau gada nogalē.

“Paldies ikvienam, kas atvēlējis personīgos līdzekļus, lai Ilzītei būtu jauna māja, bet radinieki Puika, Mikus un Made pārceltos uz drošāku mītni,” sacīja Pavloviča.

Jau vēstīts, ka lācenei Ilzītei Līgatnē paredzēts izveidot jaunu iežogojumu. Plānots, ka parējie trīs lāči – Made, Mikus un Puika –, kad Ilzīte iegūs jaunu mājvietu, tiks pārvietoti uz viņas līdzšinējo iežogojumu.

Līgatnes dabas takas atklātas 1974.gada rudenī, tās izveidotas mežainu gravu apvidū, un apmeklētāji tajās var aplūkot dažādus Latvijā mītošus dzīvniekus, kā arī tuvējo apkārtni, uzkāpjot skatu tornī.

Meža dzīvnieki atvesti no dažādām Latvijas vietām, tie ir bijuši ievainoti vai arī pieradināti dzīvnieku mazuļi, kas nav spējīgi patstāvīgi atrast barību un izdzīvot bez cilvēku gādības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+