×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Savākti paraksti par radaru sodiem


Nepilna mēneša laikā portālā “www.manabalss.lv” ir savākts nepieciešamais 10 000 iedzīvotāju atbalsts, lai vērstos Saeimā ar iniciatīvu ar fotoradariem fiksēt tikai tos pārkāpumus, kad atļautais braukšanas ātrums ticis pārsniegts par vairāk nekā 15 kilometriem stundā.


 

Kā ierosinājumu iepriekš skaidroja TV raidījuma “Zebra” veidotājs Pauls Timrots, kontrole līdz minētajai robežai tiktu atstāta tikai ceļu policistu kompetencē, kuri, izvērtējot katru konkrēto gadījumu – pārkāpuma bīstamību atkarībā no tā izdarīšanas vietas, personas sodāmību un citus atbildību mīkstinošos vai pastiprinošos apstākļus –, varētu pieņemt objektīvu un pamatotu lēmumu.

Vienlaikus Timrots norādīja, ka raidījums nekādā veidā neatbalsta ātruma pārsniegšanu uz ceļiem. “Gluži pretēji! Aicinām sistēmu padarīt cilvēciskāku, visiem saprotamu, un, pats galvenais, lai tā uzlabotu satiksmes drošību,” sacīja Timrots. Viņš ir pārliecināts:

 

“Ja šo iniciatīvu sadzirdētu atbildīgās iestādes, tas stipri samazinātu tagadējo naidu pret fotoradariem. Šā brīža kvītiņu sūtīšana par 11 – 12 kilometru stundā ātruma pārsniegumiem tiešām nav audzinoša un izraisa tikai dusmas. Tāpēc, manuprāt, būtu tikai godīgi, ja lietas sadalītu tā – fotoradars strādātu, kā jau konveijeram pienākas, bet cilvēki izdarītu smalko un precīzo darbu.”

 

Šī būs ceturtā caur portālu nākusī iniciatīva, kas nonāks līdz apspriešanai parlamentā – parlamentā atbalstu jau guvuši priekšlikumi nodrošināt iespēju, ka, savācot 10 000 parakstus internetā, sabiedrībai ir iespēja iesniegt dažādas idejas izskatīšanā Saeimas dienas kārtībā un veikt izmaiņas ofšoru darbības regulējumā, bet pašlaik deputāti vērtē iespējas noteikt konkrētāku atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+