×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Savākti vairāk nekā 12 000 parakstu pret akcīzes celšanu autogāzei

LETALETA

Divu nedēļu laikā vairāk nekā 12 000 autobraucēju Latvijā ir parakstījušies pret akcīzes nodokļa likmes celšanu autogāzei, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Gāzes asociācijā.

 

Asociācija savāktos parakstus apkopos un iesniegs Saeimā, lūdzot parlamenta deputātus apturēt Ekonomikas ministrijas priekšlikuma tālāku virzību.

“Papildu ieņēmumi valsts budžetā nedrīkst kalpot par attaisnojumu nodokļu palielināšanai. Ir nepieciešamas nopietnas debates Saeimas frakcijās par to, ko valsts vēlas panākt, palielinot akcīzes nodokļa likmi autogāzei. Ja mēs vēlamies dzīvot zaļākā Latvijā un elpot tīrāku gaisu, tā ir politiska izšķiršanās un ir nepieciešams apturēt Ekonomikas ministrijas priekšlikumu,” norāda asociācijas vadītājs Valdis Bergs.

Viņaprāt, fakts, ka 12 000 iedzīvotāju divu nedēļu laikā ir parakstījušies pret nodokļa palielinājumu, apliecina, ka arī pusotrs santīms pie esošā iedzīvotāju ienākuma līmeņa, īpaši reģionos, ir nozīmīgs palielinājums.

Bergs atzīmē, ka autogāzes lietotāju skaits pēdējo divarpus gadu laikā ir pieaudzis gandrīz par trīs ceturtdaļām jeb 68%. Tiesa, kopējā satiksmē autogāzes lietotāju skaits ir samērā neliels – 6,2% no transportlīdzekļiem. Autogāzi lielākoties izvēloties iedzīvotāji reģionos, kuriem ikdienā uz darbu ir jāmēro vairāki desmiti kilometru, bet sabiedriskais transports nav pieejams.

Parakstu vākšana pret lielāku akcīzi autogāzei norisinājās divas nedēļas – no 2. līdz 15.septembrim. Parakstīties varēja Latvijas Gāzes asociācijas biedru autogāzes uzpildes stacijās.

Latvijas Gāzes asociācijā apvienojušies astoņi nozīmīgākie autogāzes mazumtirdzniecības uzņēmumi Latvijā, kas pārstāv 70% no kopējās tirgus daļas. Pērn sašķidrinātās naftas gāzes nozares kopējais apgrozījums bija vairāk nekā 70 miljoni latu, tai skaitā autogāzei – 24,8 miljoni latu, savukārt nodokļos samaksāti vairāk nekā 10 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+