×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Savākts nepieciešamo parakstu skaits, lai varētu Saeimā rosināt samazināt PVN likmi pārtikai (1)

darzeni2

Sabiedrības iniciatīvu platformā “manabalss.lv” ierosinājumu noteikt pazemināto pievienotās vērtības nodokļa likmi (PVN) pārtikai atbalstījuši jau vairāk nekā 10 300 cilvēku.

Tas nozīmē, ka šo iniciatīvu varētu iesniegt Saeimā. Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir tad, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu.

Šī iniciatīva portālā izveidota pērn augustā, un tās autors Normunds Grostiņš skaidro, ka Latvijā lielai daļai iedzīvotāju tēriņi par pārtiku ir aptuveni trešdaļa no viņu ienākumiem, kas ir ievērojami vairāk nekā citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, tāpēc pārtikai jānosaka pazemināta PVN likme.

Iniciatīvas autors arī norāda, ka “Latvija, Igaunija un Dānija ir vienīgās ES valstis, kurās PVN likmes pārtikai nav samazinātas”, piebilstot, ka ES ļauj zemāku likmi piemērot pārtikas produktiem, medikamentiem, medicīnas iekārtām invalīdiem, periodiskajiem izdevumiem, teātru, muzeju biļetēm un vēl virknei preču un pakalpojumu, piemēram, pasažieru un viņu bagāžas pārvadājumiem. Esot arī iespēja piemērot īpaši pazeminātās PVN likmes zem 5%.

Valdošo partiju politiķi par iespējām samazināt PVN pārtikai līdz šim pārsvarā ir izteikušies noraidoši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+