×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Inkēns: Bēgļu plūsma tikai sākas, tāpēc savas civilizācijas aizsardzība nav nosodāma (Pilns sarunas teksts) (7)

Foto - LETAFoto - LETA

“Mani Latvijā pirmais uzņemtais bēgļu tūkstotis neuztrauc. Uztrauc viss nākamais. Esam pašā procesa sākumā, un tas nebeigsies. Nākotnei jādefinē – vai tikai tāpēc, ka gribam lētu darbaspēku, mums jāzaudē eiropeiskā identitāte un arī civilizācija. Vienīgā iespēja Eiropas aizsardzībai ir nelaist iekšā cilvēkus, kas pārstāv citu reliģiju un kultūru. Kad Latvijā būs 100 000 islāmticīgo, viņi loģiski jautās – kāpēc Rīgā nav mošejas?” tā intervijā saka bijušais politiķis, žurnālists Edvīns Inkens, kurš viesojās “Latvijas Avīzē”. Ar viņu runāju arī par citiem starptautiskiem jautājumiem.

– Inkena kungs, esat pieredzējis starptautnieks. Kā jūs skatāties uz notikumiem pasaulē? Krievijas rīcību? Uz āru izpaužas ekspansija, starptautiskās kārtības un līgumu pārkāpšana, nepieteikts hibrīdkarš…

– Ap 90. gadu vidu iedzīvotāji un pamazām Krievijas vadība it kā pieņēma pastāvošo kārtību un ka robežas patvarīgi nedrīkst mainīt. Tagad spēles noteikumu ievērošana beigusies. Sabiedrība elementāri pieņem, ka ir brīv ievest karaspēku svešā teritorijā, lai mainītu robežas. Tas biedē, un daudzi Latvijas cilvēki jautā – kas būs, kad to pavērsīs mūsu virzienā? Te arī var gribēt atrast krievu pasaulei piederīgos. Tajā pašā laikā – vai Maskava vēlas lielu konfliktu ar NATO? Nē, viņi gatavi mazam kariņam, kuru pēc tam piedod. Šī taktika nav gluži bez panākumiem. Ja Krievija atstātu Ukrainu, paturot Krimu, daļu no tai uzliktajām sankcijām noņemtu. No Eiropas puses tā jau būtu piedošana.

– Krieviem, kas nav vienisprātis ar Putina politiku, aizdomas rada kas cits. Kāpēc TV ekrānā ir nemitīga ieroču žvadzināšana? Kuru kanālu ieslēdz, tur Sīrijas bombardēšana, moderna bruņojuma nodošana armijai, tanku biatlons. Kam nāciju gatavo?

– Šīs tendences bīstamākā daļa, ka liels vairums krievu jau pieņēmuši, ka amerikāņi – tie ir ienaidnieki. Vēl tikai nevar parādīt, kurā vietā ASV tanki iebraukuši Krievijas teritorijā un kur ir militāras sadursmes punkti. Bet tas ir uzkurinoši – dzīvot ar apdraudējuma pārliecību, ka “NATO spēki ir tuvu”. TV kanālos nemeklē atbildes jautājumam – priekš kam amerikāņiem vai NATO vajadzētu kaut pēdu no krievu zemes? Kā saka – katrs spriež pēc samaitātības pakāpes un slimīgi piedēvē savas īpašības otram. Īstenībā pirms diviem gadiem pēdējie amerikāņu tanki – pirms Krievija nebija sākusi afēras – aizbrauca no Eiropas. Saruka ASV militārais budžets, viņi vispār sāka savrupāku dzīvi. Maigā Krievijas pievilcība ir samazinājusies. Uzņēmējiem plašais tirgus vairs nešķiet kā magnēts, pensionāri negrib pieņemt Krievijas pilsonību, jo rubļa vērtība kritusies. Tāpēc pozīcija ir cietāka – jūs mūs varat nemīlēt, bet ar mums jārēķinās!

Krievija ir iezīmēts ārējais ienaidnieks, kamdēļ tautai jācieš dzīves pasliktinājumi. Vēl akcentē, ka Ukraina iekritusi pavisam lielās grūtībās. Taču ukraiņi paši izvēlējušies savu ceļu. Man nešķiet cienīgi tie, kas stāsta, ka amerikāņi nopirkuši ukraiņus, Maidanā dalot bulciņas. No savas atmodas zinām – ja tauta grib, tad tas ir pa īstam. Tur neko nevar nopirkt. Diemžēl Ukrainā ir iesīkstējusi sazarota koruptīvā sistēma, kuru, ja arī izdodas lauzt, tad par mata tiesu.

– Kādas ir iespējas pretdarboties krievu propagandai? Latvijā gribēja atvērt objektīvas informācijas kanālu…

– Man liekas, ar steigu būvēt TV kanālu speciāli Latvijas krieviem jau ir novēloti. Sāksim ar to, ka LTV7 strādā itin labi krievu žurnālisti. Viņi par 100% nerunās kā mēs, ne visam notiekošajam piekritīs. Tas nav iespējams plurālisma apstākļos, kur cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Bija skatītāju protesti – kāpēc studijā ielaiž Girsu? Piekrītu tiktāl, ka viņš nav kvalitatīvais diskutants, bet starp cittautiešiem ir pieņemami politiski runātāji, ieskaitot parlamenta opozīcijas pārstāvjus.

Kas attiecas uz vietējiem krieviem, manuprāt, liela daļa, kuri bauda Eiropas brīvības un jo sevišķi jaunā paaudze, nealkst, lai te ierastos tēvocis Putins. Otra puse, kuri kaut kādā ziņā jūtas Latvijas valstī apspiesti, gan labprāt atjaunotu kādreizējo īpašo stāvokli un tiesības, bet, šķiet, viņi iet mazumā. Rēķinu, ka nepieciešami kādi 20 gadi, lai nelojālu cilvēku problēma pazustu no dienas kārtības, un tikai atsevišķi margināļi gribētu Latviju kā Krievijas impērijas sastāvdaļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Šinī sakarība ir vērts atgādināt kāda valstsvīra nostāja ir Austrālija pret laimes mekletājiem – imigrantiem.
  “Kevins Rads, Austrālijas premjerministrs.
  „Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
  Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā. Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.”
  Arī mūsu politkāniem vajadzētu būt tikpat stingrai mugurai. KAs ir trīceklis, to drāzīs visi kam nav slinkums. Vismaz patreiz Latvijā tā izskatās. Pat NA raustās tūplis. NAv skaidras stingras nostājas laimes mekletāju jomā. Man ir sajūta, ka mēs atlikušie latvieši tiekam gatavoti uz laimes mekletāju lielu invāziju. To zīmīgi demonstrē slepeni izveidotā NVO konsoprcijs, kura sastāv no mozaikas, mūsu majas, papardes ziedz un citām sabiedriskajām organizācijām, kuras saņemot finansējumu no eiropas naudas maisiem, ir sākušas aktīvu darbību, gatavojot propogandistiskas filmiņas, kuras varētu apzīmēt , un kurās zemteksti ir ievietoti ar neiro-lingvistiskās programmēšanas paņēmieniem, cilvēka zemapziņas izskalošanai un novirzīšanai vajadzīgā gultnē. Šis paņēmiens ļoti veiksmīgi pārņemts no PSRS ideologijas laikiem. Mēs to esam jau izbaudījuši.

 2. draudzība, vnk k/n draudzība Atbildēt

  Lai kā visādas laimdotas zīmētu manu nākotni, vienu lietu es pateikšu – manā ballē bija un būs tikai letiņi; utainie, čavas un čurkas dancos citur …

 3. beņķi, thanks!!!!!!!

 4. .. inkenu vavuļošana neatpaliekno .. jautātaja, -sak ar mošeju, un neizbegamipariet uz vankšķēšanu pret Krieviju un krieviem:)) Rotšild.. tapat ir beigas, to redz katrs.

 5. Intervija bija skaudra un nežēlīga. Pareizi jau teikts ka 1000 bēgļu nemainīs civilizāciju,piemēram Latvijā. Ņemot vērā mūsdienu cilvēku ātros pārvietošanās veidus ,lidmašīnas,kuģus,mašīnas un došanos kājām labākas dzīves meklējumos,latviešu civilizācija to neizturētu … pārāk lielas masa. Un kas attiecas uz mūsu varas partijām … tad klusi puksti(pirdieni) vien sanāk zem “pret” migrantiem … kāda no partijām var palikt zaudētājās ar savu iztapību …

 6. 100 % atbalsts rakstam, bet .. Atbildēt

  100 % atbalsts rakstam, bet .. bet Inkēns ir kā vienmēr spekulatīvs. Pirmkārt par Krieviju. Lietas ir jāapskata caur sakārtotām domām – paradigmām, tātad caur izveidotiem atzinumiem. Ja tā, tad tā ir individuālisma visatļautības t.i. liberāisma paradigmas pretstāvēšana paradigmai, pēc kuras sabiedrības intereses stādāmas augstāk par privātajām t.i. tradicionālisms. Ja tā, tad kontinentālā Eiropa (varbūt izņemot Beļģiju) ir viennozīmigi kopā ar mūsdienu Krieviju, kura uzsver nacionālās identitātes nozīmību. Bet, … bet problēma ir konfederācijas un federācijas konstrukciju pretstāvēšanā t.i. nacionālisma un imeriālā (pareizticīgā) šovinisma pretstāvēšanā, jo Krievija nevar un iespējams nekad nevarēs pārvaldīt savu teritoriju (kā rakstīts krievijas konstitūcijā – daudznāciju valsti) – neuzspiežot vienu valsts valodu. Šāda krievu valodas uzspiešana pēc butības ir nāciju (note: tas ir politisks nojēgums enosa valstiskam veidojumam) iznīcināšana. [Krievija šo problēmu labi apzinās, bet neko nevar izdarīt. Palasiet Valdai Club documentus]. Tātad tikai šeit ir pretruna ar Krieviju t.i. valsts pārvaldes konstrukcijā. Tātad, ja pamatvētīrbu ideoloģiskā piederība vieno Eiropu ar Krieviju (tradīcija, konservatīvisms), tad valsts savienību pārvaldes ideoloģija (nacionālisms vs imeriālistisks šovinisms) šķir Eiropu no Krievijas.
  Orkārt. Ja tiek runāts par reliģijām, tad nevajag jaukt kopā ģeogrāfiskās vides ietekmi t.i. tradīciju (hi’dzabs) ar reliģiju.

 7. Krievijā ir kapitālisms krievu gaumē ar daudz lielākam iespējam tikt pie bagatības,arī risks lielaks.Krievvalodīgo velmi pievienoties šai gangsteru paradīzei nevajag novērtēt par zemu,sevišķi ja vērte VDK miljonārs.

Draugiem Facebook Twitter Google+