×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Savčenko sāk deputātes gaitas Ukrainas parlamentā (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nadija Savčenko

Ukrainas bruņoto spēku pilote Nadija Savčenko, kas, atrodoties ieslodzījumā Krievijā, aizmuguriski tika ievēlēta Ukrainas parlamentā, otrdien pirmo reizi ieradās Augstākajā radā.

Plenārsēžu zālē dodoties uz tribīni, jaunajai deputātei, kas ievēlēta no bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko partijas “Tēvzeme” (“Batkivščina”) saraksta, pār plecu bija Ukrainas, bet rokās – Krimas karogs.

“Esmu atgriezusies un neļaušu jums aizmirst – tiem, kas sēžat šajos krēslos Augstākajā radā, – par puišiem, kas sāka atdot dzīvības par Ukrainu Maidanā un turpina mirt par to Donbasā,” uzrunājot deputātus, sacīja Savčenko.

“Es gribu jums pateikt – nekas nav aizmirsts, neviens nav aizmirsts un nevienam nav piedots,” stingri sacīja Savčenko.

“Ukrainas tauta neļaus mums šeit sēdēt un viņus nodot,” viņa piebilda. “Ukraina ir daudz svarīgāka nekā visu mūsu dzīvības,” uzsvēra Savčenko.

Uzrunas beigās Savčenko noņēma pašas portretu, kas bija piestiprināts pie tribīnes, un tā vietā novietoja Krievijas cietumos ieslodzīto Ukrainas politieslodzīto portretus.

Savčenko no gandrīz divus gadus ilgušas nebrīves Krievijā trešdien atgriezās Ukrainā. Viņa tika apmainīta pret diviem Krievijas karavīriem.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pēc badošanās pārāk naska šī komjauniešu. …

  2. Piepildās Ļeņina vārdi – valsti var vadīt virtuves strādniece.

    • Kā arī komentārus rakstīt ar vienu pirkstu. Ļenins tolaik nevarējis zināt, ka ķēkšas var pilotēt kara lidmašīnas un koriģēt uguni.

Draugiem Facebook Twitter Google+