×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Savdabīgā likumpaklausība


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Likumi, kas regulēja viduslaiku sabiedrības dzīvi, mūslaiku cilvēku acīm var šķist ārkārtīgi neparasti. Taču vēl neparastāka ir situācija, kad daudzi no tiem, kaut vairs nav spēkā, joprojām atrodami dažādu valstu likumu grāmatās. Aplūkojam desmit savdabīgākos likums, kuru izcelsme meklējama pirms vairākiem gadsimtiem.


 

1. Smaidi, ja negribi sodu

Itālijas pilsētā Milānā ar likumu ir pieprasīts cilvēkiem visu laiku smaidīt. Šāda prasība gan neattiecas uz cilvēkiem, kuri apmeklē bēres un radinieku, draugu vai paziņu slimnīcā.

2. Liegums nomirt

Lielbritānijā joprojām spēkā ir likums, kas liedz cilvēkam mirt parlamenta ēkā. Ja nu tomēr tas notiek, cilvēka bēres tiek rīkotas par valsts naudu.

3. Likums skotu slepkavām

Jorkā vecpilsētas teritorijā ar likumu ir aizliegts nogalināt skotu. Izņēmums ir vien tad, ja galināmais skots nav bruņojies ar loku un bultām.

4. Liegums ēst šokolādi

Deviņpadsmitajā gadsimtā Lielbritānijā tika pieņemts likums, kas aizliedza sievietēm ēst šokolādi sabiedriskajā transportā. Likums joprojām nav atcelts.

5. Napoleons nav nekāds sivēns
sivens

Francijā jau kopš seniem laikiem ir likums, kas aizliedz zemniekiem un fermeriem kādu no saviem sivēniem nokristīt par Napoleonu.

6. Siena ķīpas likums

Saskaņā ar Austrālijā izdotu likumu ikvienam taksometra šoferim automašīnas bagāžniekā joprojām jātur viena siena ķīpa. Likums tika rakstīts laikā, kad mūsdienu taksometra funkcijas pildīja zirgu pajūgi.

 

 

 

7. Drošai izjāšanai no pilsētas

Kanādas pilsētā Albertā likumos joprojām ierakstīts, ka tikko no cietuma izlaistam cilvēkam jāpiešķir revolveris, lodes un zirgs, lai viņš droši varētu izjāt no pilsētas.

valis8. Īpašumtiesības uz vali

Jebkura Britānijas piekrastē atrasta beigta vaļa galva ir karaļa īpašums. Aste gan pienākas karalienei, jo viņa tās kaulus var izmantot korsetes šūdināšanai.

 

 

 

 

9. Tikai spoguļskatā

Bahreinā vīrietim ginekologam ir aizliegts skatīties tieši uz sievietes dzimumorgāniem. Tiesa, viņš tos var aplūkot spogulī.

10. Vēlēšanu likums

ASV Ņūmeksikas štatā ar likumu vēlēšanās aizliegts piedalīties idiotiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+