×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Kā liepājnieki vērtē ideju Liepājas ostā izvietot NATO karakuģus? (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Verners Bokums, 
producents: 
”Tā ir pilnīgi normāla parādība. Tādam nolūkam jau Karosta ir būvēta. Vispār cars Nikolajs II jau pilsētu savā laikā militāras bāzes vajadzībām arī bija ieplānojis. Citādi jau Liepājas vispār nebūtu. Patruļkuģi un robežsardzes kuģi jau pastāvīgi stāv Liepājas ostas kanālā, ja tiem pievienosies arī NATO sabiedroto kuģi, būs tikai interesanti tos apskatīt. Nedomāju, ka tas rada kādus papildu draudus. Man drīzāk pat būtu drošāka sajūta, ja savējie nemitīgi būtu blakus. Manuprāt, krievu kopienas pretestība šādai iniciatīvai ir vienkārši politisks izlēciens, kas ļoti saistīts ar notikumiem Ukrainā. Viņi pēkšņi arī grib virzīt kaut kādas savas tiesības. Tā ir vēlme pievērst uzmanību un, iespējams, saasināt situāciju, līdzīgi kā tas notiek Ukrainas Austrumos. Vēlme izprovocēt.”

Dace Gruntmane, 
sabiedrisko attiecību speciāliste: 
”Mēs esam NATO sastāvā un karakuģi jau sen atrodas Liepājas ostā, tāpēc tas nebūtu nekas jauns. Turklāt jau vēsturiski Liepājā ir bijusi Karosta. Ja šo kuģu atrašanās mūsu ostā vēl varētu pasildīt vietējo ekonomiku, kas, visticamāk, tā arī būs, man nav pilnīgi nekādu iebildumu pret šādu ideju. Vienīgi man būtu žēl, ja tāpēc rastos kaut kādas plašas aizliegtās zonas piekrastē, kas traucētu pieeju jūrai. Jau padomju laikos to piedzīvojām – daudzviet nedrīkstēja iet vien tāpēc, ka tur bija karabāzes teritorija. Taču, ja apzināmies, ka papildus NATO karakuģu izvietošana pastiprinātu mūsu drošību, arī to varētu pieciest. Manuprāt, vietējiem krieviem nav iemesla bažīties par to, ka šāds solis var nest draudus drošībai. Nekad taču NATO militārās vienības nav iebrukušas kādā teritorijā ar mērķi to okupēt vai anektēt. NATO strādā kā aizsardzības spēki. Domāju, krievu kopiena kārtējo reizi klaji demonstrē savu nostāju. Tas zināmā mērā ir politisks paziņojums, jo tuvojas Saeimas vēlēšanas un šī sabiedrības daļa par sevi atgādina.”

Žigimants Krēsliņš, 
jaunatnes lietu speciālists nevalstiskajā organizācijā: 
”Mana attieksme ir visai neitrāla, taču, ja man jāsaka – atbalstu to vai ne, – drīzāk esmu par. Tā ir normāla pazīme. Alianse parāda, ka esam tai piederīgi un ka ir ar mums. Tā būtu tikai papildu drošība. Tiesa, esmu pret, ja par šo kuģu bāzēšanu Liepājā tiek prasīti kaut kādi pašvaldības budžeta līdzekļi. Ja tas viss tiek organizēts NATO budžeta ietvaros, tad to atbalstu. Daļa krievu vienmēr paudīs iebildumus, un, godīgi sakot, man viņu viedoklis ir vienaldzīgs. Tās ir muļķības, ka nu tik sāks bombardēt Liepāju tikai tāpēc, ka šeit būs NATO kuģi. Prokremliskie spēki šādi grib panākt plaisu starp latviešiem un krieviem un provocēt uz nesaskaņām. Taču varu apliecināt, ka pilsētā neko tādu nevar novērot – visi dzīvo saticīgi un bez problēmām.”

Santa Vēvere, 
aktīvās atpūtas un veikparka vadītāja: 
”No vienas puses, drošības labad tas būtu vajadzīgs, no otras puses, ja tas rosina uz kādām provokācijām, tad nebūtu nemaz tik labi. Man gan liekas, ka tas ir pozitīvi un šie kuģi kalpotu kā papildu drošības garants. Turklāt diez vai militāristi bāzējas kādā vietā ar domu izraisīt tur karadarbību. Vienlaikus apzinos, ka vienmēr būs kādi nepareizi noskaņoti krievi, kas atbalsta Krievijas ideoloģiju un uzskata, ka šāda rīcība tikai provocēs uzbrukumu.”

Eduards Raits, 
izbijis Liepājas ostas kapteinis: 
”Tas absolūti nav nekas jauns. Par šādu ideju runā jau aptuveni desmit gadu. Un paldies Dievam, ka par to atkal tiek lemts! Lai viņi nāk! Esmu pilnībā par. Domāju, ka nebūšu sevišķi oriģināls, sacīdams, ka gribētos lielāku pārliecību par NATO līguma piekto pantu. Kuģis ir kuģis. Tam ir daudz lielāka psiholoģiskā slodze, nemaz nerunājot par apbruņojumu. Turklāt, cik man nācies kontaktēties ar Liepājā dzīvojošiem krieviem, viņiem šī lieta ir pilnīgi vienaldzīga. Ja viņus kāds bīda un provocē, iespējams, no kāda varētu izspiest pa iebildumam, bet uzskatu, ka vienas stingras krievu kopienas nostājas šai jautājumā nemaz nav. Vismaz es to neesmu jutis vai dzirdējis. Neesmu manījis, ka viņus nomocītu domas, vai lielgabali tiks pavērsti pret Liepāju tikai tāpēc, ka šeit būs NATO kuģi.”

Uzziņa


Publiski izskanējusi informācija, ka Liepājas Krievu kopiena iebilst pret NATO karakuģu izvietošanu pilsētas ostā un gatavojas piketēt.

Liepājas Krievu kopienas valdes priekšsēdētājs Valerijs Krav­covs norādījis, ka NATO karakuģu atrašanās Liepājā var izrādīties papildu drauds pilsētai un tās iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Beidzot bus lielaka drosibas sajuta. Protams Latvijas krievi veletos,lai drosibas sajutu garantetu viniem krievu karakugi. Man tada gadijuma sakams tikai viens- brauciet uz netalo Kaliningradu,kur to ir papilnam.

  2. Apsveicami, ka LIEPĀJAS OSTĀ BAZĒSIES NATO KARAKUĢI!!! KĀDI TAD CITI draudi IR liEPĀJAS OSTAI, JA ŠIS IR PAPILDUS DRAUDS???????? NESAPROTU!?!! Skaidras vaodas nav!!!

  3. Zoļļiem būtu jāuzmanās no provokācijām! Tripītis var būt štrunts…

Draugiem Facebook Twitter Google+