×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Šāvējs Kuzmins ieņem 11.vietu pēc olimpisko spēļu kvalifikācijas pirmās kārtas

kuzmins10

Londonas olimpisko spēļu sacensībās ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē ceturtdien pēc pirmās kvalifikācijas kārtas Latvijas olimpiskās komandas vecākais dalībnieks Afanasijs Kuzmins 18 dalībnieku konkurencē ieņēma 11.vietu.

Trijās šaušanas sērijās Kuzmins kopā savāca 289 no iespējamajiem 300 punktiem – 98 punktus pēc šāvieniem pa astoņu sekunžu mērķiem, 97 punktus pēc šāvieniem pa sešu sekunžu mērķiem un 94 punktus pēc šāvieniem pa četru sekunžu mērķiem.

Pēc pirmās kvalifikācijas sesijas līderis ar 294 punktiem ir krievs Aleksejs Kļimovs.

Piektdien plkst.12.30 pēc Latvijas laika notiks kvalifikācijas otrā kārta, kur atkal katrs no sportistiem izdarīs pa sešām šaušanas sērijām un pēc tam pirmie seši iekļūs finālā, kas arī notiks piektdien. No sestās vietas Kuzmins pašlaik atpaliek par četriem punktiem.

65 gadus vecais Kuzmins Londonā startē savās devītajās olimpiskajās spēlēs. Lai arī iepriekš viņš nespēja kvalificēties Londonas Olimpiādei, neizpildot kvalifikācijas normatīvu, Starptautiskā Šaušanas federācija piešķīra Latvijai vienu īpašo ielūgumu jeb “wild card” dalībai olimpiskajās spēlēs.

Kā ziņots, Kuzmins pirmajās olimpiskajās spēlēs piedalījās 1976.gadā, bet izlaida 1984.gada olimpiskās spēles. Viņš savas karjeras laikā ticis pie divām olimpiskajām godalgām – zelta 1988.gadā un sudraba 1992.gadā.

Kuzmins ir arī daudzkārtējs Eiropas un pasaules čempions, pasaules rekorda īpašnieks šaušanā ar revolveri, kā arī otrais cilvēks pasaulē, kas sasniedzis fantastisku rezultātu – 600 trāpījumi no 600 šāvieniem.

Pirms četriem gadiem Pekinā Kuzmins ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē ieņēma 13.vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+