Lauris Strautmanis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Šāvējs Strautmanis Eiropas čempionātā izcīna bronzu 0

Latvijas šāvējs Lauris Strautmanis sestdien Azerbaidžānā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionāta finālā 50 metru distancē šaušanā ar pistoli.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Strautmanis finālā tika pie 208,7 punktiem. Par čempionu ar 230,5 punktiem tika kronēts ukrainis Pavlo Korostilovs, bet otro vietu ar 208,7 punktiem izcīnīja serbs Mikečs Damirs.

Finālā Strautmanis pēc divām sērijām bija trešais, arī izslēgšanas kārtās nosargājot vietu uz goda pjedestālā.

Strautmanis sešās sērijās iekrāja 548 punktus, kvalifikācijā ieņemot septīto vietu un iekļūstot finālā, kur startēs astoņi labākie sportisti.

Tikmēr Gvido Cvetkovs ar 527 punktiem ieņēma 33.vietu 45 šāvēju konkurencē.

2014.gadā Strautmanis guva trešo vietu pasaules junioru meistarsacīkstēs, bet gadu vēlāk izcīnīja sudrabu.

Tikmēr Erbs sestdien sestdien izcīnīja septīto vietu 50 metru distancē šaušanā ar pistoli.

Erbs finālā četrās sērijās tika pie 124,3 punktiem, cīņu par medaļām neturpinot. Savukārt par čempionu tika kronēts vācietis Robins Valters, kurš deviņās sērijās iekrāja 226,2 punktus.

Kā vēstīts, pirms tam kvalifikācijā Erbs sešās kārtās tika pie 534 punktiem, ieņemot astoto vietu. Finālsacensības sasniedza astoņi labākie sportisti, bet 13.vietu ar 530 punktiem ieņēma Rihards Zorge.

Erbs martā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli, bet jūnijā pasaules meistarsacīkstēs junioriem viņš bija septītais 25 metru distancē ar mazkalibra pistoli.

Eiropas čempionāts šaušanā pieaugušajiem, jauniešiem un junioriem Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku norisināsies līdz 4.augustam.