Latvijā
Novados

Šāvējs uz mikroaubusa šoferi Liepājā atzīts par pieskaitāmu0


Arhīva foto. Liepājas Tramvaja tilts.
Arhīva foto. Liepājas Tramvaja tilts.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Kurzemes rajona tiesa Liepājā šonedēļ uzklausīja pēdējo liecinieci krimināllietā, kurā liepājnieks Jevgēnijs Golovko apsūdzēts saistībā ar mikroautobusa šofera sašaušanu. Tiesu psihiatriskā ekspertīze apsūdzēto atzinusi par pieskaitāmu, proti, viņš neslimo ar kādu psihisku kaiti, un nozieguma izdarīšanas brīdī vīrietis spējis apzināties savas darbības un vadīt tās, tā šodien vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

J. Golovko tiesvedības procesa laikā nomainījis aizstāvi – tagad viņu pārstāv zvērināts advokāts Igors Jakušonoks, kurš tiesai pauda vēlmi iepazīties ar lietai pievienotajiem pierādījumiem – audio un video diskiem. Vienā no tiem ir videoieraksts no 25. mikroautobusa, kurā redzams noziedzīgais nodarījums. Arī prokurors tiesai lūdza šo video atskaņot tiesas zālē.

Tehnisko iemeslu dēļ šos pierādījumus šonedēļ tiesai neizdevās atskaņot, tāpēc lietas izskatīšana atlikta uz 14. decembri.

Jau ziņots, ka šā gada 7. februārī autobusa pieturā pie Liepājas ledus halles tika sašauts uzņēmuma “Liepājas autobusu parks” 25. maršruta mikroautobusa šoferis – 61 gadus vecais Aleksandrs Sazonovs. Šoferis guva smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai.

Liktenīgajā dienā šoferis veda pasažierus virzienā no Klaipēdas ielas uz Atmodas bulvāri. Parasti šis maršruts ved pa Tramvaja tiltu, taču tā rekonstrukcijas dēļ, bijis jābrauc pāri Jaunajam tiltam.

Sabiedriskā transporta pieturvietā Kārļa Zāles laukumā, pie Zobārstniecības poliklīnikas, mikroautobusa vadītājs pamanījis vīrieti (kā vēlāk noskaidrojās, tas bija 33 gadus vecais Jevgenijs Golovko, I.O.), kurš pacēlis roku, lai apturētu transporta līdzekli. “Taču tajā pieturā šī maršruta autobuss nepiestāj. Es viņam ar roku norādīju uz autobusa numuru. Norādīju vienu reizi, otru reizi, tad parādīju pigu un braucu tālāk,” laikrakstam “Kurzemes Vārds” iepriekš pastāstīja šoferis.

Kamēr braucis apkārtceļu, sadusmotais J. Golovko paguvis pa taisnāko ceļu – Tramvaja tiltu atsteigties līdz pieturai Rīgas ielā 4, pie ledus halles, kur sagaidījis A. Sazonova vadīto mikroautobusu, iekāpis tajā un iešāvis šoferim sejā.

Lode izgājusi cauri rīklei un iestrēgusi pirmajā mugurkaula skriemelī.
Saistītie raksti

Šāvējs aizturēts divas dienas pēc uzbrukuma – 9. februārī savā dzīvesvietā Karostā, un kopš tā laika viņš atrodas apcietinājumā. Apsūdzībā teikts, ka J. Golovko šoferim uzbrucis alkohola un narkotisko vielu iespaidā, nolūkā atriebties un nonāvēt A. Sazonovu. 6,4 kalibra šaujamieroci J. Golovko pērn esot atradis Karostas mežā.

Savu vainu apsūdzētais iepriekš atzina daļēji – vīrietis nepiekrīt tam, ka viņa nolūks bijis šoferi nogalināt, ziņo portāls “liepajniekiem.lv”

LA.lv