×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Savicka duncis Lipmana mugurā (1)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans šonedēļ atkal ir krustugunīs – par Krievijas presē apspriesto latviešu attieksmi pret cittautiešiem. Lipmans saka, ka intervijā ir pārprasts, viņa runasvīrs – ka atbildes ir safabricētas. Žurnālists – ka viss tieši tā arī bija pateikts. Pieņemsim, ka patiesība ir kaut kur pa vidu.

Mūspusē gan jau kādu brīdi pierasts, ka Kirova Lipmana teikto bieži vien nav vērts uztvert nopietni. Tā arī lielākā daļa Latvijas publikas nosmīnēja par viņa atklāsmēm ebreju (ne)mīlēšanas lietās un lieta principā noklusa. Taču ne visi spēja to mierīgi aizmirst – Rīgas “Dinamo” vadība izdomāja, ka vajag izplatīt paziņojumu, aicināt vērtēt un pētīt, vai Lipmans nekurina nacionālo naidu. Lai nu kurš būtu cēlis traci, bet tieši hokeja sabiedrība iet cits pret citu… Izglītības vai kultūras ministrija nereaģēja, drošības iestādes ne tik, inteliģence, nacionālais flangs, ebreji, krievi – neviens. Izņemot Rīgas “Dinamo”!

Kāpēc? Pēdējā laikā nebija dzirdēts, ka kluba un federācijas vadības starpā būtu bijis kāds kašķis. Varbūt viņi kā kaķis ar suni nevar vienkārši mierīgi sadzīvot. Kādu brīdi var paklusēt un sadarboties, bet tikko ir kaut mazākā iespēja – jādodas uzbrukumā. Vai Juris Savickis cer nomest Lipmanu no prezidenta krēsla? Vai cer, ka viņš pats atkāpsies? Diez vai, drīzāk tā vienkārši bija lēta ieriebšana.

Šobrīd Lipmans ieņēmis aizsardzības pozu un ar uzbrukumiem neatbild. Taču būtu naivi domāt, ka tādi nebūs. Jāgaida īstais brīdis, tagad īsti nevar lekties – vasaras beigās būs olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, kad izlasei un Rīgas “Dinamo” būs jāvienojas, ko un kā darīt gatavošanās periodā, lai neskādētu viens otra interesēm.

Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs viendien pasūkstījās, ka Latvijas hokejā pārāk daudz spēki tiek tērēti nelietderīgi, daudz ķīviņi un nejēdzīgu darbību – kā publiskā netīrās veļas mazgāšana pirms pasaules čempionāta. Un te viņa bosi to visu turpina labākajās tradīcijās.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. uzdots nokārtot nomenklaturistu?

Draugiem Facebook Twitter Google+