×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Savickis: Dombrovskis kalpo Briselei, nevis Latvijai

savickis1

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) kalpo Briselei, nevis Latvijai, intervijā laikrakstam “Diena” norāda SIA “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis.

“Dombrovskis ir finansists, viņam ir ļoti labs, mierīgs, nosvērts raksturs, kas ir ļoti pozitīvi valstij. Bet man gribētos, lai viņa pozitīvās rakstura īpašības un kolosālās intelektuālās spējas tiktu novirzītas par labu Latvijai. Jo viss, ko viņš dara, – nekalpo Latvijai. Viņš vairāk kalpo tam, ko Brisele pasaka,” uzsver uzņēmējs.

Viņš neuzskata, ka viss, ko pasaka Brisele, atbilst Latvijas interesēm.

“Skatieties, kā viņi visu laiku izdomā citādus kritērijus, lai tikai panāktu savu. Viņi ir tik gudri un slīpēti, ka vienmēr sataisa tā, it kā viņiem būtu taisnība. Tu pat to uzreiz tā neapķer. Tikai kad tu aizbrauc uz Eiropu, tu redzi – viss sakārtots, kārtībā, atbrauc pie mums – cita aina, un mums tādā viņu ieteiktā veidā nekad viņus nenoķert. Mūsu starpība ir tikai palielinājusies, sevišķi laukos. Bet kāpēc mēs stājāmies iekšā? Lai viens otram palīdzētu. Bet kas īstenībā notiek – mēs attālināmies,” skaidro Savickis.

Vērtējot tautas lielo atbalstu Dombrovskim, uzņēmējs norāda, ka vairākkārt pārliecinājies – tautai grūti iestāstīt labas lietas, bet viegli – “visādas blēņas”, piemēram, “Parex bankas” glābšanu, “airBaltic” biznesa sašaurināšanu.

Komentējot Latvijas ekonomisko situāciju un krīzes pārvarēšanu, Savickis norāda, ka par pozitīvo lasa tikai avīzēs un skatās televizorā.

“Bet dzīvē kaut kā viss notiek citādi. Kā cilvēki nāca žēloties, ka nav naudas, tā viņi nāk. Tāpat cilvēki turpina braukt projām. Par gāzi – kā daļa nevarēja samaksāt, tā nevar samaksāt. Bankas turpina mest cilvēkus ārā no dzīvokļiem. Nekādas atdzīvošanās nekustamā īpašuma tirgū arī nav. Nauda ienāk no tiem cilvēkiem, kas pērk sakarā ar uzturēšanās atļaujām. Es to optimismu, kas ir avīzēs, neredzu. Man apkārtnē viss ir diezgan padrūmi, visi ir norūpējušies par nākotni. Man nekad nav bijis tik daudz draugu, kas aizbraukuši uz ārzemēm, kā tagad,” akcentē Savickis.

Viņš uzsver, ka taupības pasākumi rada atkopšanās šķietamību.

“Pamatā, redz, kas notiek – ja tu to naudu salasi par sīkumiem, bet netērē, tad jau tā tev it kā ir. Un tad liekas, ka budžets veidojas labi. Bet, kur netērē, tur cilvēki slikti dzīvo, cieš trūkumu, braukā pa sliktiem ceļiem. Tā kopējā infrastruktūra – tā neuzlabojas. Agrāk tu naudu, ko nopelnīji, tērēji. Vienkārši runājot, tagad tu desu vairs nepērc, uz kino neej, atvaļinājumā neej, sievasmāti neapmeklē – un tev liekas, beidzot nauda parādījusies. Varbūt tā arī jādzīvo – braukt pa sūdīgiem ceļiem, ēst poļu kartupeļus un būt apmierinātam.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+