Sports
Hokejs

Savickis: Rīgas “Dinamo” izstāšanās no KHL nav aktuāla 2

Juris Savickis. Foto – LETA

Jautājums par Rīgas “Dinamo” izstāšanos no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) nav aktuāls, lai arī nākamajā sezonā komandu skaits līgā samazināsies par trim, norādījis Latvijas kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Trešdien norisinājās KHL Direktoru padomes un līgas klubu vadītāju un ģenerālmenedžeru sanāksme, kurā tika izskatīts KHL attīstības plāns uz nākamajiem septiņiem gadiem.

Kā pēc sanāksmes atzina KHL vadītājs Dmitrijs Černišenko, līgas vadība vēlas nākamajā sezonā palielināt divīziju skaitu līdz sešām, katrā no tām iekļaujot pa četriem klubiem. Jau iepriekš bija zināms, ka līgā paliks 24 komandas līdzšinējo 27 vietā.

“Esam noskaņojušies uz to, ka nākamajā sezonā līgā būs 24 komandas, taču lēmumu pieņems direktoru padome. Uzskatu, ka no balasta vajag atteikties,” krievu medijiem skaidroja Černišenko.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Savickis portālam “R-Sport” norādījis, ka Latvijas klubam līgas atstāšana nav aktuāla.

“Mēs regulāri aizvadām Direktoru padomes sēdes, taču ne reizi šāds jautājums nav bijis dienas kārtībā. Kāpēc tas vajadzīgs? Ieteiktu to vispār neaktualizēt, jo mēs nedomājam nākamajā sezonā izstāties no KHL,” sacīja Savickis.

KHL izveidojusi savu rangu, pēc kura vājākās komandas nākamajā sezonā līgā vairs nestartētu. Rangs tiek sastādīts pēc astoņiem kritērijiem un Savickis ir pārliecināts, ka Rīgas “Dinamo” neatrodas riska zonā.

“Tur ir astoņi kritēriji, tostarp spēļu apmeklētība un tā tālāk, nevis tikai vieta turnīra tabulā. Savukārt apmeklētība ir grūts jautājums, jo grūti katrā mačā savākt pilnas tribīnes, ja ir jāaizvada deviņas mājas spēles pēc kārtas,” bilda Savickis.

Kā vēsta “R-Sport”, trīs pēdējās vietas rangā šobrīd ieņem Toljati “Lada”, Hantimansijskas “Jugra” un Čerpovecas “Severstaļ”. Tiesa, klubu pārstāvjiem radušies jautājumi par ranga objektivitāti, jo 11.vietā atrodas Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, kamēr Pekinas “Kuņluņ Red Star”, neskatoties uz vājiem sportiskajiem rezultātiem un zemu apmeklētību, pacēlusies no 25. uz 20.vietu.

Savukārt Černišenko izteicās, ka pēc iepriekšējās sezonas par spēļu apmeklētību bijušas pretenzijas tieši pret Rīgas “Dinamo” un Maskavas CSKA komandām, taču šie klubi šosezon rādītājus ir uzlabojuši par 20%.

KHL jaunā attīstības stratēģija, kuru plānots pieņemt janvārī, paredz, ka klubiem jāveido konkurētspējīgs komercprodukts, kas segtu līdz 25% no klubu izdevumiem, kamēr šobrīd šis rādītājs svārstās no pieciem līdz desmit procentiem. Tāpat līgas vadība vēlas ieviest tā dēvēto finansiālo “fair play”, kurš noteiktu, ka klubiem būtu jāpublisko savi finanšu rādītāji, tostarp tiem nosakot stingrākus algu griestus.

Jau vēstīts, ka Latvijas klubs 20.janvārī Rīgā aizvadīs spēli zem klajas debess, hokeja laukumā, kas atrodas pie 84.vidusskolas, uzņemot Minskas “Dinamo” hokejistus. Pie laukuma tiks uzbūvētas tribīnes 8500 skatītājiem, kā arī tiks izveidota spēles norisei nepieciešamā infrastruktūra.

Rīgas “Dinamo” aizvada neveiksmīgu KHL sezonu, jo ar 35 punktiem 41 mačā ir pēdējā, 13.vietā Rietumu konferencē, no tuvākajiem konkurentiem Bratislavas “Slovan” atpaliekot piecus punktus. Savukārt visā līgā rīdzinieki apsteidz vien “Jugra” komandu, kurai ir par pieciem punktiem mazāk.

LA.lv