×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Savickis: Sodu maksāsim, bet no mūsu tautas simboliem neatteiksimies (9)

foto: LETAfoto: LETA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” samaksās līgas vadības piešķirto soda naudu par tautiskajā uzvedumā izmantoto simbolu, tomēr idejiski “Dinamo” neatsakās no savas tautas zīmēm, aģentūrai LETA pauda kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

“Dinamo” 17.novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radīja lielu neizpratni. Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības.

Pēc tam gan līgas vadība veikusi papildu analīzi un tomēr konstatējusi noteiktu regulu neievērošanu, par ko klubam piemērota soda nauda viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā.

“Šie simboli ir iesakņojušies mūsu tautas kultūrā jau gadsimtiem ilgi. Tie ir redzami visos nozīmīgākajos latviešu tautas svētkos. Kluba vadībai un pasākumā klātesošajiem viesiem šis uzvedums ļoti patika, mēs tajā nesaskatījām neko sliktu. Tomēr tā nu mēdz gadīties – no zināma skatu punkta ornaments iegriežas tādā veidā, kas ļauj citu kultūru pārstāvjiem tajā saskatīt ko citu,” izteicās Savickis. “Uzvedums bija ļoti skaits, tā plānotāji visu izdarīja pareizi. Cita lieta, ka atšķirīgas kultūras cilvēki uz to skatās ar savām acīm.”

“Mūsu kļūda bija tajā, ka neparedzējām, kā uz to skatīsies citas tautas cilvēki. Par to mēs nepadomājām un to neieraudzījām. Žēl, ka radusies šāda situācija,” piebilda Savickis, kurš apņēmās piemēroto soda naudu apmaksāt. “Sods tiks samaksāts. Tā nav tik liela nauda.”

“Mēs no mūsu vēstures nevaram un negribam atteikties. Varbūt šova veidotāji nebija iedomājušies, kā uz to skatīsies citi. Tas mums ir jāņem vērā nākotnei,” uzsvēra kluba padomes priekšsēdētājs.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. maksāt tas nozīmē justies vainīgam,nesaprotu ar ko ir nodarīts kaitējums khl un viņu saimniekiem par seno baltu tautu simbolu ugunskrustu???

  2. Labāk spēlētu ar skandināviem, čehiem, vāciešiem, frančiem, slovākiem – eiropiešiem. Tur ir spēcīgākas komandas un plašākas izaugsmes iespējas bez krievu lekšanās un politikas taisīšanas.

  3. Atzinis kļūdu – nodevēja sindroms

  4. NETICU TAM KOSMOPOLĪTISKAJAM MĒSLAM !!!

  5. Savicki ! Tie ir latviešu tautas simboli ! Tavējie -padomju tautas simboli ir sarkans karogs ,piecstūru zvaigzne, sirpis un āmurs.Kā jau nacionālboļševistiski fašistiskai zemei.

  6. Saki vēl, ka naudas (Bizness, KHL, gāzīte) dēļ biedrs Savickis nav gatavs dzimteni un māti pārdot (pazemot).Mīksta plukata, ne kgbešņiks hrenovs.

  7. Tā jau ir Savicka kungs-kalps kungam acīs nedrīkst lēkt un kad kungs kalpam uzbrēc tad gribi,negribi jānoliedz Latvijas vērtības lai tikai izpatiktu Krievijai.Kauns,Savicka kungs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+