×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Savickis sola smagu sarunu ar Rautakallio pēc sezonas

savickis

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” vadība nav pilnībā apmierināta ar galvenā trenera Pekas Rautakallio darbu un pēc sezonas veiks smagas pārrunas ar viņu, intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) izteicās AS “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Kā ziņots, Rīgas “Dinamo” komanda trešdien Ņižņijnovgorodā sāks dalību Gagarina kausa izcīņā, Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām spēkojoties ar “Torpedo” vienību.

Šogad Rīgas “Dinamo” vadība devusi komandai mērķi Gagarina kausā “sasniegt visaugstākos mērķus”.

“Parasti komandai sezonas laikā izvirzām divus mērķus – sākotnēji iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet pēc tam izcīnīt Gagarina kausu vai vismaz iekļūt finālā,” atgādināja Savickis. “Esmu diezgan apmierināts ar aizvadīto regulāro sezonu. Varbūt ne vienmēr cīnījāmies rezultatīvi, tomēr komanda darīja smagu darbu un parādīja, ka spējīga sasniegt augstus mērķus.”

Savickis atzina, ka komanda lēnām jau sāk pārrunas ar spēlētājiem saistībā ar nākamo sezonu.

“Mēģināsim noturēt visus līderus un jau sākam runāt, tomēr svarīgākās sarunas, protams, notiks pēc izslēgšanas spēlēm,” teica padomes priekšsēdētājs. “Svarīgākais jautājums ir finanses, jo visi vadošie puiši gribētu spēlēt “Dinamo” arī turpmāk, tomēr, ja viņiem Krievijas klubi piedāvātu daudz lielākas summas, mēs nespētu likt šķēršļus.”

Savickis atzina, ka līguma summas starpība var būt pat vairāk nekā pusmiljona apmērā. “Mūsu puiši Krievijā tiek vērtēti līmenī. Ja viņiem piedāvātu tikai par pāris simts tūkstošu mazāk, esmu pārliecināts, ka atrastu vienošanos.”

Savukārt jautājums par komandas kapteiņa Sanda Ozoliņa spēlēšanu arī nākamajā sezonā vairāk atkarīgs no cilvēciskā faktora, nevis naudas jautājumiem. “Tas būs vairāk jautājums pašam Sandim, nevis mums. Ļoti mīlam un cienām mūsu zvaigzni, kurš satur kopā komandu.”

Savickis teica, ka šogad Rīgas “Dinamo” komandas leģionāri nav bijuši tik spēcīgi kā iepriekšējos gados, tomēr ar labu sniegumu Gagarina kausā viņi sev var nopelnīt labu līgumu arī nākamajai sezonai.

“Neskatoties uz to, ka šis leģionāru sastāvs nav tik spēcīgs kā iepriekšējos gados, viss ir viņu rokās un atkarīgs no snieguma izslēgšanas spēlēs,” stāstīja Savickis, droši atzīstot tikai to, ka no leģionāriem komanda piedāvās jaunus līgumus Krisam Holtam un Marselam Hosam.

Runājot par galveno treneri Rautakallio, Savickis uzsvēra, ka viņš vienību pacēlis augstākā līmenī, tomēr daudzos jautājumos vadība nav apmierināta ar somu speciālistu.

“Mēģināsim viņu noturēt, tomēr arī izteiksim pretenzijas, kas sakrājušās. Piemēram, Davosā mēs bijām objektīvi labākie, bet taktisku kļūdu dēļ zaudējām finālā, kas bija gandrīz vai nepiedodami. Rautakallio teica, ka mums jāeksperimentē, jo galvenās ir regulārās sezonas spēles, bet es tam nepiekritu,” Savickis izteica sāpinājumu par Vecgada vakarā Šveicē piedzīvoto zaudējumu Špenglera kausa finālā. “Ir daudzas sīkas lietas, kas izšķīrušas spēles, un par tām runāsim ar Rautakallio.”

Tāpat Savickis kārtējo reizi uzsvēra, ka Rīgas “Dinamo” komanda nav biznesa projekts, un izteica vēlmi, lai valsts sāktu domāt par vienības pārņemšanu.

“Man gribētos, lai valsts pārņem komandu, jo tas nav bizness. Mūsu komandā spēlē 75-80% valsts izlases spēlētāju, tomēr līdz šim Latvijas atbalsta nav bijis,” teica Savickis. “Lēnām jāiet uz to, lai valsts palīdzētu, jo turklāt esam izveidojuši ļoti labu kluba piramīdu. Valsts nepalīdzēšana nav laba sajūta.”

Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sēriju līdz četrām uzvarām Rīgas “Dinamo” sāks ar divām spēlēm Ņižņijnovgorodā trešdien un ceturtdien, bet nākamās divas spēles sestdien un svētdien notiks Rīgā. Nepieciešamības gadījumā sērijas piektais mačs notiks 6.martā Ņižņijnovgorodā, sestā cīņa 8.martā notiks Rīgā, bet, ja sērijā būs vajadzīga arī septītā spēle, tad tā 10.martā risināsies “Torpedo” komandas laukumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+