×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Māris Antonevičs: Šāviens garām, Mežvieta kungs! (42)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets

Daudzus gadus, tuvojoties 16. martam, dažādas amatpersonas – no premjeriem līdz drošības dienestu priekšniekiem – mudinājušas sabiedrību atturēties no latviešu leģionāru piemiņas pasākumu apmeklēšanas, jo to saviem nekrietnajiem nolūkiem noteikti izmantošot Krievijas propaganda. Vai tiešām Krievija tik viegli spēj ietekmēt Latvijas politisko dienaskārtību? Ja būsim godīgi, tad mūsu pašu vara pret 16. martu parasti izturējusies kā pret nelaikā uzmetušos pumpu, kuru gribētos ātrāk izspiest, un Krievijas propaganda (nenoliedzot tās nopelnus leģionāru demonizēšanā) šajās reizēs drīzāk izmantota kā iegansts, ne patiesais iemesls.

Tieši tāpat vērtējams arī Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta skandalozais vēstījums, ko viņš šonedēļ pauda intervijā LTV. Citāts: “Viens no Krievijas propagandas naratīviem ir par Latviju kā neizdevušos valsti, neizdevušos sociāli politisko eksperimentu, kura valstiskums faktiski nav leģitīms – mēs esam valsts, kuru raksturo dažādas sociālekonomiskās problēmas, un jāizvērtē, vai uzņemtais ārpolitiskais kurss atbilst nācijas interesēm. (..) Ja mēs ikdienā sevi nepārtraukti kritizējam un apšaubām visu, ko dara valdība, valsts pārvaldes un pašvaldības institūcijas, mēs padarām sevi ievainojamus. Kriticismam jābūt, bet konstruktīvam. Tam jāsatur analīzes elementi, jāpiedāvā alternatīvas. Kriticisms nedrīkst būt pašmērķīgs. Latvijas sabiedrība pēdējos gados ar to pārāk aizraujas.”

Bieži vien ir svarīgi ne tikai teiktais, bet arī tas, kas to saka. Ja šāds citāts atskanētu no kāda politologa vai mediju kritiķa puses, tajā varētu saskatīt vieglus aicinājumus uz pašcenzūru, bet tas nebūtu nekās “ārpus rāmjiem”. Ja to saka represīvas iestādes pārstāvis, tas jau izklausās pēc pirmā brīdinājuma par iespējamu “skrūvju pievilkšanu”. Vai ir iedomājams, ka specdienesta vadītājs ar līdzīgām “pārdomām” nāktu klajā kādā rietumvalstī? Diez vai… Visticamāk, tas viņam maksātu karjeru, pat ja viņu būtu vadījuši labi nodomi. Te varētu piebilst, ka, salīdzinot to kritiku, kādu no savas valsts medijiem pašlaik saņem, piemēram, ASV prezidents Donalds Tramps, Latvijā kritika ir maiga žūžošana.

Ir gan viena valsts, kur ar varas (ne)kritizēšanu viss ir kārtībā, tā ir normas robežās un nekādus būtiskus ievainojumu valdošajiem nodarīt nevar, – tā ir Putina Krievija. Tur tas ir sasniegts ar ilgstošu un mērķtiecīgu darbu.

Ja Drošības policijas priekšnieks nāk klajā ar diagnozi, ka Latvijā kriticisms ir stipri pārspīlēts, viņam ir jābūt gatavam savu domu pamatot. Ar vispārīgām frāzēm ir par maz! Piemēram, vai šobrīd aktuālā iedzīvotāju neapmierinātība ar nekustamā īpašuma nodokļa likmju straujo pieaugumu un lauku ceļu briesmīgo stāvokli ir pārspīlēta “aizraušanās ar kritiku” vai ne? Varbūt cilvēkiem arī pasprūk kāds krievu lamuvārds, kad viņi rēķina strauji pieaugošos izdevumus vai pa dubļiem mēģina no sava pagasta tikt uz pilsētu, taču pavisam droši – Krievijas propaganda viņiem šajā situācijā neinteresē. Un vai pašas Drošības policijas izgāšanos – piemēram, “noguļot” Ukrainas Maidanam veltītas izstādes izdemolēšanu Rīgā iepretī Ministru kabinetam vai Krievijas radikāļu iekļūšanu NATO bāzē Ādažos – drīkst kritizēt? Nu jā, izskatās vāji un neprofesionāli, rada šaubas par to, vai būs adekvāta atbilde nopietnāku draudu gadījumā, bet noklusēšana jau nevairo drošību.

Vienu piemēru gan N. Mežviets intervijā ir minējis – Latvijas simtgades svinības: “Mums jābūt gataviem, ka varam saskarties ar ļoti mērķtiecīgām Krievijas informatīvajām operācijām, kas vērstas pret simtgadi, pret pasākumiem, pret amatpersonām, kas iesaistītas simtgades pasākumu organizēšanā. Ar to jārēķinās, un pirmos asnus Latvijas informatīvajā telpā mēs jau esam redzējuši. Jau šajā brīdī ir balsis, kas apšauba pasākumu nepieciešamību, diskutē par pārspīlētajām izmaksām. Pirmās indikācijas mēs redzam.”

Ko tad viņš redz? Vai Krievijas informatīvais “aģents” ir komponists Jānis Lūsēns? Viņš tiešām vairākkārt kritizējis, ka simtgades svinēšanā visu nosaka no augšas un esot pārlieka koncentrēšanās uz naudu. (J. Lūsēns LTV: “Nav neviena sapulce nekad rīkota un nekāda iniciatīva nav nākusi no kultūras vadoņu, ierēdņu puses – ko izdarīt bez naudas? Ko var darīt kultūras darbinieki, mākslinieki, tie, kas grib, protams, un kam tas nav kārtējais naudas pelnīšanas variants.”) Varbūt Raimonds Pauls, kurš apšaubījis, vai svinēt tiešām vajadzētu piecus gadus un tērēt tik daudz. (R. Pauls avīzē “Diena”: “Aplipuši ap to simtgadi cerībās pēc iespējas lielāku naudu dabūt. (..) Labāk to naudu varēja ielikt kur citur, kur tas ir nepieciešamāk.”) Vai dzejniece Liāna Langa, kura viedokļrakstā “Latvijas Avīzē” emocionāli, taču pamatoti jautā, vai tieši tie pasākumi, kurus iecerējusi valdība, ir īstie un vienīgie – vai šis plāns vairs nav pārskatāms? Ir arī citi, plašs tas aizdomās turamo loks…

Dažreiz tomēr būtu vērts nolaisties no varas augstumiem, varbūt pat uz brīdi aizmirst par Krievijas propagandas klātbūtni un paskatīties uz visu arī no sabiedrības puses.

Šoreiz šāviens garām, Mežvieta kungs!

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Sanāciet,sanāciet mīļie pacienti un nolaidiet tvaiku. Kā runa par valsts drošību,tā jūs te čabinieties komentēt uz vella paraušanu.

 2. Mežviets sev pamatīgi iešāva kājā.Nu noreklamēja sevi uz velna paraušanu,tagad skaidri zinām kas ir Mežviets un kas ir DP. Apsveicu,lai gan es to sen zināju,jo bija darīšana agrāk par mutes palaišanu.Respektīvi– par valdības kritiku.Ne velti mums spiegu nav un pie slepenas informācijas ganās okupanti.

  • Iešāva kājā, un? Kamēr čeka Latvijā caur saviem kājslauķiem, nopirktiem un sakompromitētiem politiķiem, valda Latvijā, Mežvieta un Maizīša siles nekas neapdraud.

 3. DP pamatā bija fizruka un komsorga Čevera izveidotais dienests čekistiem, kuri pēc LR atjaunošanas nebija iemanījušies radīt savu biznesu vai iekļauties organizētā noziedzībā. Bijušo čekistu nav. Vēl 1998. gadā DP strādāja vairāki Krievijas FSB darboņi, kam bija visa pieeja valsts noslēpumiem. Ja šodien viņu tur vairs nav, tad daudzo gadu garumā tie ir aizaudzinājuši sev maiņu, kas padara saprotamu DP prettautisko attieksmi. Piebildīšu, ka DP strādā arī Čevera atvase, Andris.

 4. Par pamatu DP bija komsorga un fizruka Čevera izveidotais dienests, kura mērķis bija čekistu, kuri nebija izveidojuši savu biznesu vai iekļāvušies organizētā noziedzībā, nodrošināšanu ar darba vietām. Kā visiem zināms, bijušo čekistu nav. Vēl 1998. gadā DP strādāja vairāki VDK darbinieki un tiem bija pieejama visa slepena informācija. Pat, ja šodien DP nav Krievijas FSB štata darbinieku, tad daudzu gadu garumā čekisti ir izauklējusi sev maiņu DP darbinieku vidū, tāpēc par šī orgāna prettautisko darbību nav jābrīnās. Piebildīšu, ka šobrīd DP strādā Čevera atvase, Andris.

 5. Viss pareizi, bet ja godīgi, tad latviešu tautas attieksme un vērtējums par visu i.d.iotiski maigo, kas notiek no DP puses saistībā ar krievnazi, kremļafīlu un citu organizāciju un personu pretlatviskajiem izlēcieniem un rīcību ir skarbāks. Un šis DP radītais priekšstats par sevi ir daudz, daudz negatīvāks un sabiedrība jau atklāti pauž neuzticību un demonstrē necieņu pret šo, uz valsts pilsoņu rēķina neko manāmi lietderīgu nedarošo organizāciju.

 6. Viss pareizi, bet ja godīgi, tad latviešu tautas attieksme un vērtējums par visu idiotiski maigo, kas notiek no DP puses saistībā ar krievnazi, kremļafīlu un citu organizāciju un personu pretlatviskajiem izlēcieniem un rīcību ir skarbāks. Un šis DP radītais priekšstats par sevi ir daudz, daudz negatīvāks un sabiedrība jau atklāti pauž neuzticību un demonstrē necieņu pret šo, uz valsts pilsoņu rēķina neko manāmi lietderīgu nedarošo organizāciju.

 7. Apsveicu Māri ar uzdrīkstēšanos publiski šādu vērtējumu dot! Pilnīgi manas domas “nolasītas”, bet svars uzrakstītajam ir cits! Patīkami ka latviešu žurnalistu saimē viss nav sapuvis un visi nav pakļāvušies Mežkunga uzaicinājumam!

 8. tos, kas gānās jau viņš neķer, bet varētu

 9. Bija tāda dziesmiņa par “ozoldēliem” un “liepumeitām” ar beigām kuš ,kuš, bet, ja zinātniski un statisktiski, tad negatīvās attieksmes gēns eiropas tautām esot 80% , kāpēc lai latvietis atpaliktu un vēl žurnālists !!

 10. NEKO PIELIKT UN ATŅEMT a komentāram 17.martā 16.57!!! PALDIES!!!

 11. kāpēc nezinām, ka janukovičs prasīja ievest krievijas armiju Ukrainā???????????????? mūs sagaidīja kaut kas līdzīgs?

 12. ” Kriticismam jābūt, bet konstruktīvam. Tam jāsatur analīzes elementi, jāpiedāvā alternatīvas. Kriticisms nedrīkst būt pašmērķīgs. Latvijas sabiedrība pēdējos gados ar to pārāk aizraujas.” Antoņēvič, vai šī tēze ir nepareiza? Ja palasa, ko muld un raksta, it īpaši visādos komentāros, tad liekas, ka dzīvojam izgāztuvē un interesanti, vai ”kritizētāji” ar to pašu muti arī ēd, caur kuru gānās?

 13. parasta čangaļu demagoģija, pat, kad uz galvas uzkrīt zolitūde, vajag domāt pozitīvi.
  Tagad būšot progresīvie nodokļi, bagātie maksāšot vairāk, bet bagātie jau ir čekistu ēnu ekonomika, maksā nulli………..domāsim pozitīvi, cik labi, ka tiem ĻAUJ!!!!! parazitēt.
  Kāpēc mums nav informācijas par Gāgas procesu, ka čurkinu noindēja…………….

 14. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.” 😉

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  😉
  .
  “Bet citādi – VISS rullē un pa košo!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  (…)
  Par laimi – šajā “valstī” CITĀ ziņā,
  Viss “rullē perfekti” (pauž plašsaziņa):
  “Gan valdība par pavalstniekiem gādā,
  Gan sabiedrība (lojāla!) daudz strādā ~
  Ne kāds pa SILI bradā, rukšķu barā,
  Ne “glupais pūlis” streso, vīlies varā,
  Ne daži “sugas biedri” rij un laupa,
  Ne daudzi “pārējie” pa grasim taupa,
  Gan svētkus svin (pie TV truli tupot),
  Gan “kampaņās” ‘ņem dalību’ (pa glupo),
  Gan “sašutinās”, ja kas nav pa prātam
  (Gan “lumpeņiem”, gan varas “aparātam”),
  Pat – “demisijas” pieprasa, vai sodus
  (Ja “masām” šķiet, ka daži “nogāž podus”) ~
  Tad “MĒS” pa “pagalītei sārtā metam”,
  “Caur svilpi tvaiku nolaižot” (pa retam!)…

  Bet citādi – šai “valstī” Latv(ĀN)ijā,
  Pa košo rullē VISS – kā “Leiputrijā”:
  Šeit piena upes ķīseļkrastus mērcē
  (Ne – SILE smako rukšķu vircas tērcē),
  Un putras kalniem – bieza zafte virsū
  (Ne – viss un vienmēr sanāk kā caur …”ķēķi”),
  Uz naudas (SVEŠAS) – Milda (VĒL), kā dzīva
  (Ne – LATU nokauj “euro” sērga sīva),
  Gan darba netrūkst ļautiņiem, gan maizes
  (Ne – “simtlatnieku” / “emigrantu” šaizes),
  Gan “pensīšos” var bezrūpīgi “kūkot”
  (Ne – ubaggrašus “pašvaldoņos” lūkot),
  Pat grūtdienīšiem pieciešami klājas
  (Ne – cer, ka šie “pa fikso atstieps kājas”) ~
  Par šito – “tautai” prieks, kas “valsti” ciena
  (Kur TIKAI “propagandu” ‘laiž pēc piena’)!!!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 15. kungi,velns parāvis KUR MANS KOMENTS? Pie Mežvieta?Jūs arī vēl glavļitā?

 16. Pilnīgi piekrītu Antoneviča k-ga rakstītajam.Nepietika mums ar marionetēm un analfabētiem politikā nu nāk klāt dižens DP Megrē ar “superiebaidīšanām”Pēc šī kunga muldēšanas sanāk,ka mums būtu jāprasa visas atļaujas,slēdzienus ,vērtējumus Krievijas varai un FSB???Mežvieta k-gs? Pēc jūsu dziedātā mēs te Latvijā kaut ko drīkstam runāt un darīt TIKAI ar Kremļa piekrišanu? Jūs Mežvieta k-gs vispār apjēdzat ko melšat kā NEATKARĪGAS !!!ES,NATO valsts sabiedrotie?Mežvieta k-gs,mēs jau 26 gadus vairāk neesam PSRSā un no Kremļa CU negaidām.Jums laikam notiek savādāk?Un jūs esat ES,NATO valsts DP šefs?
  Tas ir baigi !Jūs neatbilstat ieņemamajam amatam ne par grasi!Jūs dzīvojat padomijā vēl arvien !Nožēlojami!

 17. nevis drosibas policija bet mizeju policija

 18. Piekrītu Mārim Antonevičam. Gribu drošības policijai atgādināt ,ka Latvijā lielos kriminālnoziegumos apsūdzētas personas staigā, smaida pār visu ģīmi (man neviens neko nepadarīs), ņirgājas par prokuratūru, bet nevienam no augstākajiem kungiem tas nerūp. Redziet te vajadzētu parādīt varonību un reiz pielikt punktu valsts izzadzējiem, korumpantiem. Bet Latvijā jau laikam tāds drosminieks neuzradīsies. No kā Jums bail kungi-par savu kailo dzīvību drebat, jeb naudas plūsma apstāsies, jaunas mašīnās vairs pa lēto nedabūsiet! Žurnālistus (godīgus) gan Jūs nezin par ko drebiniet… Bijušais Lietuvas prezidents Valds Adamkus viedus vārdus teicis – kur korupcija, tur demokrātijas nav.

 19. Lai kāda arī nebūtu mūsu attieksme pret specdienestiem… aicinu visupirms atcerēties, ka ne jau specdienesti radīja paši sevi, bet kāds radīja specdienestus. Kādam nolūkam? Vai tā varētu būt, ka tie, kas deva rīkojumu dibināt kādu dienestu , ka tie paši tic vienas policejiskas struktūras spējai garantēt valsts drošību? Mēs nevaram precīzi zināt, bet varam nojaust to, cik grandiozus līdzekļus specdienestu uzturēšanai veltīja CCCP boļševiku vadoņi. Nu, kāds bija rezultāts. Vai padomju drošībnieki izpildīja SAVU GALVENO UZDEVUMU? Vai nav tā, ka visu specdienestu interesantā kopīgā īpašība ir grēkāža loma? Dienestu vadītāji šo labi apzinās, tāpēc ik pa brīdim veic darbības, lai radītu labu iespaidu, lai kāds neiedomājas… .

 20. lai dzīvo cenzūra un aizliegums izteikt savas domas

 21. А кто мне скажет, почему день памяти легионеров не проходит под теми знаменами , под которыми они воевали?

 22. biedri Mežviet, ir parunas, klusēšana zelts, un dzīvi dzīvo un mācies

  • ну и память у тебя,все свои лозунги помниш ! Сколько же тебе лет ,школьничек?

 23. А кто мне скажет, почему день памяти легионеров не проходит под теми знаменами , под которыми они воевали?

 24. Šis ir tas gadījums, kad vienlaicīgi piekrītu Mežvietam un autoram. Tāda sajūta, ka viens otram ar savu vēstījumu, ļoti pareizo, aizgājuši garām. Mežviets runāja par emocionālu uzputošanu, lai radītu politisku riebumu pret valsti, autors, atkal pareizi, par vārda un kritikas brīvību. Man liekas, ka kaut kas netika saprasts.

 25. Mežvieta kungs, bet ja nu es saskata Kermļa roku nolaidīgajos un izšķērdīgajos ierēdņos, amatpersonās, kuras piedalās šī Simtgades pasākuma organizēšanā, kuri manu nodokļos samaksāto naudu izšķiež pa kreisi un labi, manī radot dusmas un graujot ticības sajūtu savai valstij?
  Varbūt ir pienācis laiks vērsties pret šiem izšķērdētājiem kā pret valsts nodevējiem?

 26. man, (kurš diezgan regulāri seko Kremļa propogandas mašīnas arvien pieaugošiem apgriezieniem) liekas, ka šādam autora viedoklim līdzautoros varētu pieteikties Lindermans, Giļmans, Gavnoņenko

 27. Parfrāzējot seit Mežvieta teikto būtu tā.
  Valsts simtgades izmaksas 6 miljardiem (kosmisku nodokļu maksātāju naudas izšķiešanu un necieņu pret nodokļu maksātaju) un citas sabiedrībai kaitīgas parādības ir valsts drošības garants.

  • Galvenais kaitinošais moments jau ir tas, ka pēc tā, kad ir jūtams ka šādiem skandalozu apjomu tēriņiem pa fikso (!!) netiek pārskatīta un mazināta tāme!!
   Kam SEN jau bij jābūt izdarītam. Momentāli!
   Tā vietā tiek cītīgi un protekcionistiski slieti apkārt vairogi šiem valsti diskreditējošajiem, vājinosajiem un izzogošajiem megaizšķiedējiem.
   sādas parādības ir sekas demojrātijas vājināšanai un totalitārisma tendencēm. Kad pamatatskaites kritērijs nav sabiedrības uzskats un pasūtījums, bet kādi varas elites apsvērumi. Varas elite pašizolējas.

 28. Raksta pirmā daļa man kaut kā nepatika. Teiksim, blefs, ka pretTrampa histerija ir kritika. Tā ir neētiska cīņa par varu, kura ar neticami zemo ētisko līmeni diskreditē aiz tā stāvošos spēkus.
  Savukārt ja rakstu izraisīja uzmanības pievērsana naudas izsķiešanai grandiozos apmēros, kas saistīta ar uzpūsto simtgadi un tas aizdomīgajiem organizatoriem es varu teikt –
  Nodokļu maksātāju naudas grandiozas izšķiešanas protekcija nav cīņa par valsts interesēm.

 29. Paldies raksta autoram Mārim Antonevičam! Klausoties TV interviju ar Mežvieta kungu, man uzmetās zosāda: tas patiešām bija nepārprotams brīdinājums tautai – nekritizēt mūsu “vadošos un valdošos”. Sak, “savējo” mieru un labklājību nedrīkst traucēt nekādi piketi un kartupeļu stādīšana uz sliktiem ceļiem, jauniešu pašnāvības, vientuļo vecīšu bezcerīgā vientulība, juristu pērkamība, “pie siles esošo” neaptveramā naudaskāre… (…un kas tik vēl ne! Virkne parādību, kuras nosaucot vien, arī es varu tikt pieskaitīta… Krievijas ārpolitikas ietekmēto pulkam) Bet- es mīlu Latviju! Mīlu savu valsti, un tāpēc man par to – patiesi un godīgi!- sāp sirds. Jā,un vēl – kāpēc man, kaut ko (kādu) kritizējot, noteikti jādod priekšlikumi?! Vai tad Saeimā, valdībā un ministrijās nesēž pietiekami zinoši, erudīti cilvēki, gudri speciālisti – pietiekami labi nodrošināti gan ar atalgojumu, gan darba apstākļiem?! Kur, kādā “Bermudu trijstūrī” paliek tas viss, kas jau ir ieteikts,ierosināts un pie kā “tiek strādāts” gadiem un gadu desmitiem?!

  • kas tas ir: visi pie mums amatos esošie sirgst ar kaut kādu “defektīvās un seklās domāšanas sindromu”! Un tad brīnās, ka aizvien lielāka sabiedrības daļa sāk apšaubīt viņu spējas vadīt valsti!

 30. Šāviens ir vietā Atbildēt

  ŠIS RAKsts IR ŠĀVIENS GARĀM ! Cilvēki, kuri ir negatīvi noskaņoti pret kādiem procesiem valstī – vai nu ko dara, lai lietas ietu uz labo pusi, vai tad lai izmanto iespēju paklusēt. Kritizēšana ir neauglīga, ja tā nenes dabību, tā ir kaitīga. Tas arī attiecas uz raksta autoru. Nav jēgas piem. mājās kritizēt no rīta līdz vakaram savu ģimeni, ir jēga lietas vērst uz labo pusi. Kritika to nedara.
  Vairākus māksliniekus var uzskatīt par nelojāliem Latvijai. Piemēru nav maz.
  Ir viena iespēja: ja cilvēkam rūp valsts, viņam jāsāk kas darīt – jāpiedalās valsts nākotnes veidošanā, jāiesaistās politikā utt , un kritika te ir sekundāra.
  Šeit nav tik daudz vietas lai visu uzrakstītu, bet šajā rakstā ir aplamības viena pēc otras.

  • Kritizēšana ir veids, kā 1) pievērst sabiedrības uzmanību; 2) likt iesaistītajiem labot savu darbību Jūsu komentārs ir tipisks ierēdņa demagoģijas piemērs.

   • Šāviens pareizs! Atbildēt

    Ja kritzējat gadu gadiem un gaidat ka jūsu kritika nesīs augļus un kaut kas mainīsies, tad velti. Ejiet kādā partijā vai veidojiet savu vai tiekaties ar poliķiem. Bet kritika tukšā gaisā ir kā šaut ar tukšām patronām. Tas pats uz apvainojumiem:) Celieties, 10!:)
    P.s. Neesmu ierēdnis:)

  • Jūs laikam pats nekad neesat saskāries ar situāciju, kad mēģinat cīnīties par taisnību, līdz saprotat, ka ierēdņu alkatība un sistēma, kas to aizsargā ir neuzveicama! Lai Jums veicas izcīnīt kaut vienu, sabiedrībai nozīmīgu lietu.

 31. Cik var noprast, tad valdība vairs negatavojas 2018.gadā ieviest publiski apsolīto un valdības deklarācijā ierakstīto valsts obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu. ja tā tas notiks, tad dabiski ka sbiedrības liela daļa izteiks protestus. Pēc Mežvieta: tas būs Krievijas organizēts pasākums Latvijas drošibas graušanai, tun par atbalstītājiem Latvijā Mežviets uzskatīs protestējošo sabiedrības daļu, ne lēmuma pieņēmējus valdību un Saeimu. valstuj ir bīstami, ka tik atbildīgā valsts amatā atrodas cilvēks ar neadekvātām saprāta spējām, kas neatšir cēloņus un sekas.

 32. ;sitos abus diktoriņus uz pareizo iestādi…i ne tikai rokas izlauzīs veciem disidentiem

 33. Vai vara Latvijā, 21.gadsimtā tiešām pieder tautai?

  • Latvijā 21.gadsimtā vara pieder ierēdņiem, privātbankām, zāļu tirgoņiem. Tautai ir piešķirtas nodokļu maksāšanas tiesības.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+